שתף קטע נבחר

בעיטה לראש ומשיכת שיער: המטפלות מחיפה תועדו ב-10 תקיפות לפחות

שבועיים אחרי ששתי מטפלות הודו בתקיפת שני תינוקות במעון בחיפה, נודע ל-ynet כי בידי המשטרה עדויות להתעללות בתינוקות נוספים. אמו של אחד התינוקות: "הילד שיחק ואז קיבל פשוט בעיטה לראש. זו לא הייתה טעות, הבעיטה הייתה מכוונת". פרקליטי החשודות מכחישים

 

 

ממצאים חדשים מחקירת החשד להתעללות בתינוקות במעון בחיפה: ל-ynet נודע כי שתי המטפלות החשודות במעורבות במעשים תועדו בלפחות 10 מקרים של תקיפת תינוקות. בתיעוד נראים טלטולים, טיפול אגרסיבי ואפילו בעיטה לראשו של אחד התינוקות. פרקליטיהן של החשודות מכחישים התעללות מרובה מצד המטפלות.

 

הפרשה התפוצצה ב-1 באפריל. הורים שהבחינו בחבלה על שפתיה של בתם, תינוקת כבת חצי שנה, פנו להנהלת המעון וביקשו לבדוק את הדברים לאחר שלא קיבלו תשובות מספקות מהמטפלות.

 

בצפייה במצלמות האבטחה של המעון התגלה כי המטפלות תקפו את התינוקת - הן בטלטולים וכיסוי ראשה בחיתול והן במקרה שבו דחפו לפיה את המוצץ בכוח.

תיעוד המטפלת מתעללת בתינוקת בפעוטון בחיפה ()
אחת המטפלות שתועדה תוקפת תינוקת במעון

המטפלות פוטרו, ובעקבות תלונת ההורים נעצרו על ידי המשטרה. הן הודו במקרה אחד כל אחת. בית המשפט הורה לשחררן למעצר בית, ובהמשך הן נעצרו שוב לאחר שהתגלה חשד למקרים נוספים. גם לאחר מעצר זה נשלחו המטפלות למעצר בית - שהסתיים ביום ראשון האחרון.

 

במהלך התקופה שחלפה, הצליחו כאמור החוקרים לאתר כאמור 10 מקרים של התעללות בתינוקות במעון, שלפי החשד בוצעו בידי אותן מטפלות.

 

"הבעיטה הייתה מכוונת לראש"

אמו של התינוק שספג בעיטה בראשו אמרה בריאיון לאולפן ynet כי "הילד שלי קודם כל נזרק, תוך כדי שינה הוא נזרק על משטח ההחתלה. הוא נמשך ברגל לכיוון המטפלת. כל ההאכלה הייתה נורא אגרסיבית, כל ההחתלה הייתה מלאה ב'כאפות' וזה תינוק בן שבעה חודשים וחצי.

 

"אחר כך הוא זחל ושיחק והוא קיבל פשוט בעיטה לראש. זו לא הייתה טעות ולא במקרה, הבעיטה היתה מכוונת לראש וזה היה פשוט נורא. אי אפשר להבין את זה אם לא רואים את זה. אחר כך, פשוט כדי להרדים אותו, עשו לו טלטול נורא חזק של הראש. פשוט מהרגע שהוא התעורר עד הרגע שהוא נרדם הכול היה באלימות, אלימות אלימות".

סימני האלימות על שפתיה של התינוקת ()
התינוקת שספגה פגיעה בשפתיה

האם סיפרה כי לא ידעה בתחילה על ההתעללות בבנה, עד שהוזמנה לתחנת המשטרה, כשבוע לאחר שהתפרסמה הפרשה. "הגעתי למשטרה ועדיין הייתי בטוחה במאה אחוזים שהוא לא נפגע. ראיתי שם דף, שהיו רשומות בו בכל שנייה ובכל דקה איזה סוג של התעללות הילד שלי עבר. זו הייתה פשוט חוויה נוראית, נוראית, אין לי מילה אחרת לתאר את זה.

 

"זה כמו חלום רע. היה מאוד קשה בהתחלה, לא ישנו בלילות, לא אכלתי, לא תפקדתי. הכנסנו אותו למסגרת אחרת ועדיין אין לי אמון באף אחד. אני מגיעה בהפתעה ובודקת. מנסים להמשיך הלאה, אין לנו ברירה".

 

האם הוסיפה כי היא ושאר ההורים מנסים להשאיר את הפרשה על סדר היום, כדי ליצור הרתעה, ענישה וחקיקה שתמנע את המקרים הבאים. "חשוב שהמטפלות האלה לא ימשיכו לטפל בילדים אחרים. שמישהו יטפל בנושא הזה, שלא יקרו עוד מקרים. במקרה שלנו תפסנו את זה, זה היה רק מקרה שגילינו מה שמתרחש בגן. זה כנראה קורה בעוד מקומות, וזה שאין ענישה, זה פשוט לא נתפס. אי אפשר להבין את זה".

 

האם הוסיפה כי מלבד ההתעללות בבנה, "היו מקרי התעללות נוספים קשים מאוד שבהם דרכו על ילדים, סחבו תינוקות מהשיער ועוד. הרבה רוע".

 

עורכי הדין המייצגים את המטפלות מכחישים כאמור כי אירעו מקרים רבים של התעללות. עו"ד אסי כהן, שמייצג את המטפלת המבוגרת יותר, אמר: "לגבי מרשתי לא היו 10 מקרים מעולם, למעט מקרה אחד של הנדנוד".

 

עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סארוג'י, שמייצגים את המטפלת הצעירה יותר, אמרו כי מרשתם הודתה במקרה אחד וכי מדובר בניפוח של הפרשה. "החשודה הודתה בחלק מהמעשים לקחה אחריות והביעה צער עליהם, אך במקרים הנוספים שמשטרת ישראל מנסה לטעון שהם גם מעשי התעללות, החשודה מכחישה, ונותנת הסבר לכל מעשה. משטרת ישראל רוצה להעצים עוד יותר את האירוע, במטרה לקבל עוד כותרות בתקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים