שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  מתוך "משחקי הכס"

  "סרסיי לא צריכה לשכב עם יורון גרייג'וי"

  לינה הידי שמגלמת את סרסיי לאניסטר ב"משחקי הכס", מודה שכשקראה את התסריט לפרק הראשון של העונה החדשה, לא חשבה שהדמות שלה צריכה לשכב עם הפיראט הביריון. "אמרתי: 'היא לא תשכב איתו, היא תמשיך להילחם'". ואיך הרגיש קיט הרינגטון שמגלם את ג'ון סנואו, כשגילה שהוא היורש האמיתי לכס הברזל?

  הפרק הראשון בעונה החדשה (והאחרונה) של "משחקי הכס" שודר אתמול (ב'), וזכה לרייטינג שיא באמריקה, עם 17.4 מיליון צופים - מספר גבוה במיוחד לערוץ הכבלים HBO, וההערכות הן שברחבי העולם צפו עוד מאה מיליון איש. גם בטוויטר ניפץ הפרק הראשון שיאים, וזכה ליותר מחמישה מיליון ציוצים, שרובם התרכזו בסצנה בה סאם טארלי מגלה לג'ון סנואו שהוא למעשה אאיגון טארגריין.

   

   

  השחקן קיט הרינגטון, שמגלם את סנואו, הודה שהסצנה הייתה קשה מאוד עבור הדמות שלו. "הגילוי הוא הדבר הכי מטריד בעולם עבורו", אומר הרינגטון לאתר EW. "אם ג'ון היה יכול לחזור בזמן ולהגיד: 'מה שאתה עומד להגיד, אל תגיד לי', הוא היה עושה את זה. הוא היה מאושר לחיות בחוסר ידיעה".

   

  טארלי הגיע לווינטרפל כדי לספר לסנואו מיהו באמת. הסצנה ליד הקבר של אביו, נד סטארק, הייתה עוצמתית במיוחד, אחרי שסאם חשף בפניו שדאינריז, המלכה לה הוא נשבע אמונים, והאישה אותה הוא אוהב, שרפה את אביו ואחיו. אה כן, ובעצם, הוא היורש האמיתי לכס המלוכה. "לא רק שהוא מגלה מי אמו הייתה, הוא גם מגלה שהוא מקורב לאישה שהוא מאוהב בה. זה קשה לכל שחקן לגלם. זה לא סרט של שעתיים, אלא סדרה בה גילמת דמות במשך שמונה עונות שמגלה את האמת".

   

  מתוך
  מגלה שכל חייו היו שקר. ג'ון סנואו(צילום: Helen Sloan/HBO)

  הרינגטון מוסיף שג'ון סנואו נסער מהחדשות ומנסה להכיל אותן. "המפתח הוא שהקהל כבר יודע. זה לא שוק עבורם. עם ג'ון, זה יותר המילים שהוא אומר. 'אתה אומר לי שאבי שיקר לי? אבא שלי, האיש הכי ישר ובעל כבוד שהכרתי כל חיי, זה מה שאתה אומר?'. באותו רגע, סאם הוא כלום עבורו. ג'ון היה מוותר על חברו אם הוא היה משקר לו לגבי זה. הוא כמעט מאיים עליו".

   

  ומה לגבי כס המלכות? הרינגטון אומר שזה לא מדבר אל ג'ון. "זה מה שאני אוהב בו, הטוהר שלו. הוא לא רוצה אותו. הוא לא רוצה את האינפורמציה הזו. הוא לא רוצה לדעת. אין לו שאיפות לכתר. הוא מעולם לא רצה את זה. סוף העולם אמנם מגיע אבל הוא היה מאוהב וידע מי הוא, ועכשיו הנחיתו עליו את זה".


  מתוך
  אין לו שאיפות להיות מלך. סנואו(צילום: Helen Sloan/HBO)

  סצנה משמעותית נוספת בפרק, היא האיחוד בין סרסיי לאניסטר ויורון גרייג'וי. זה מתחיל בסירוב של סרסיי לשכב עם יורון, עד שבסופו של דבר, אחרי שהוא חצי מפציר בה חצי מאיים עליה - היא נענית לו ושוכבת איתו.

   

   

  השחקנית שמגלמת אותה, לינה הידי, מודה שלא רק סרסיי לא רצתה לשכב עם הפיראט הביריון, גם היא לא חשבה שזה נכון עבורה. "אני אמרתי 'היא לא תשכב איתו, היא לא, היא תמשיך להילחם'", סיפרה הידי אך הוסיפה כי היא בוטחת בדן וייס ודיוויד בניוף. "כותבי הסדרה אמרו שסרסיי תעשה מה שהיא חייבת לעשות".

   

  מתוך
  לא תיכנע בלי מאבק. סרסיי לאניסטר(צילום: Helen Sloan/HBO)

  גרייג'וי רוצה לשכב עם סרסיי חלקית בגלל תשוקה, אך גם מתוך רצון להכניס אותה להיריון, וליצור יורש לכס הברזל. הוא כמובן, לא יודע שסרסיי כבר בהיריון מג'יימי. פילו אסבייק שמגלם את יורון גרייג'וי, אמר שהצוות דיבר על הסצנה רבות מאחורי הקלעים. "היו לנו הרבה דיונים עליה. האם זה יתאים לדמות שלה לחבור לגרייג'וי בשביל הכוח? דיברנו על זה כל כך הרבה שבסופו של דבר כמעט אמרנו שאולי זה באמת יותר מדי. ואז החלטנו לצלם את זה פעם אחת ולראות אם זה עובד. לפעמים צריך להראות צדדים שונים של הדמות. צריך להפתיע את עצמך כשחקן אבל צריך גם להפתיע את עצמך כדמות".

   

  הידי הוסיפה שאחרי שהשלימה עם מה שהדמות שלה עושה בסצנה, היא מצאה פרספקטיבה מועילה לסיטואציה: "סרסיי היא השורדת האולטימטיבית. היא מסרבת ליפול על ברכיה. היא הולכת למקום שהיא לא רוצה ללכת אליו, כי זה עושה אותה עצובה לחשוב על מי לא שם איתה (ג'יימי)".

   

  אסבייק צחק שגם הוא לא רצה לצלם את הסצנה, אבל מסיבות אחרות לגמרי. "אני חושב שדן ודיוויד פשוט רצו לראות אותי ערום. אני הייתי נגד זה כי אני חצי צרפתי, מה שאומר שאני חצי יטי. יש לי מראה אירופאי אם אתם מבינים למה אני מתכוון", הוא אמר והבהיר: "אני לא נראה כמו הבחור מטור דה פראנס שמגלח את כל הגוף מגיל 14".


  משחקי הכס עונה 8 פרק 1 (צילום: Helen Sloan / HBO)
  יורון גרייג'וי על ברכיו(צילום: Helen Sloan / HBO)

   

  מי שלא יישמח לשמוע על האיחוד בין סרסיי ליורון הוא כמובן אחיה, ג'יימי לאניסטר, שמגיע לווינטרפל למפגש מכונן שהתרחש בסוף הפרק הראשון בסצנה האחרונה (ואולי החשובה מכולן). לאניסטר נכנס בתחפושת אך כשהוא מוריד את שכמייה, הוא רואה כי בראן סטארק מתבונן בו.

   

  כזכור, בעונה הראשונה ג'יימי לאניסטר העיף את בראן ממגדל, לאחר שזה ראה אותו ואת סרסיי שוכבים. בראן אמנם שרד, אך נשאר נכה. "דבר ראשון, אני לא חושב שכסאות גלגלים הם דבר רגיל בווסטרוז, אני חושב שזה כזה 'מה לעזאזל?', ואז הוא קולט ו'אלוהים, זה הילד ההוא'", אומר ניקולאי קוסטר וולדו, שמגלם את ג'יימי. "אני חושב שהוא ידע שבראן לא מת, אבל הוא לא ציפה לפגוש אותו אי פעם".


  מתוך
  האם בראן יסלח לג'יימי על שדחף אותו?(צילום: Helen Sloan/HBO)

  קוסטר וולדו מודה שהעימות הלא מילולי דרש ממנו להביע שלל רגשות בלי להוציא הגה מהפה - בפרק זמן קצר במיוחד של שניות ספורות. "כל מערך הרגשות שלו משתנה, "מ'אני יודע שאחי טיריון כאן ואני באתי להילחם לצד הטובים', הוא עובר ל'אני תקוע בבוץ. זה הלורד של ווינטרפל שניסיתי להרוג ואני בטוח שהוא רוצה נקמה'. זה מה שג'יימי מצפה לו".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Helen Sloan/HBO
  לינה הידי בתפקיד סרסיי לאניסטר
  צילום: Helen Sloan/HBO
  לאתר ההטבות
  מומלצים