שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בנט ושקד מתעקשים: הונאות חמורות, קולות עברו למפלגות אחרות

  זמן קצר לאחר פרסום הודעת ועדת הבחירות המרכזית שטענה כי לא היו פגמים וכי לימין החדש יש "שלושה קולות עודפים", פרסמה המפלגה הודעה חריפה שבה האשימה באי-סדרים ובהונאות: "היו מצבים שבהם נמחקו כל קולות הימין החדש בקלפיות מסוימות"

   

  בנט ושקד בהשקת קמפיין
  נפתלי בנט ואיילת שקד(צילום: מוטי קמחי)

  לאחר פרסום תוצאות הבחירות הרשמיות אחר הצהריים (יום ג'), שמהן עלה כי הימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד לא צלחה את אחוז החסימה, פרסמה המפלגה הודעה חריפה שבה האשימה באי-סדרים ובהונאות, וטענה כי מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית עו"ד אורלי עדס "נחפזה" לפרסם את התוצאות למרות הבעיות שעליהן הצביעו. "ב-8% מהקלפיות נמצאו פערים, בחלקן הונאות חמורות. בזמן הקרוב תחליט המפלגה על צעדי ההמשך", נמסר מהימין החדש.

   

  התגובה החריפה התייחסה גם להודעה החרידה של ועדת הבחירות, שלפיה "בבדיקה חוזרת של עשרות פרוטוקולי הצבעה מכלל הקלפיות הארציות על-פי בקשתו של השר בנט מרשימת הימין החדש בטענה כי נגרעו מהם קולות - לא נמצאו כל פגמים מהותיים. במניין הקולות שנבדקו מעשרות קלפיות, נמצא כי לימין החדש נרשמו שלושה קולות עודפים".

   

  במפלגתם של בנט ושקד אמרו כי "בניגוד להודעתה הנחפזת של מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית עו"ד אורלי עדס, בבדיקה שביצענו יחד עם הוועדה נמצאו ממצאים חמורים וחד משמעיים לזיופי בחירות חמורים. לצערנו, ביקשנו ממנכ"לית הוועדה להמתין עם ההודעה לתקשורת עד לתום הבירור, אך החיפזון להוציא גבר על ההיצמדות לעובדות. נציין שעד כה, הוועדה התנהלה דווקא בצורה ראויה תוך שיתוף פעולה, כך ששינוי הכיוון הפתאומי מעורר תמיהה".

  תוצאות סופיות ()

   

  נציגי איחוד מפלגות הימין אצל הנשיא ריבלין    (צילום: לע"מ)

  נציגי איחוד מפלגות הימין אצל הנשיא ריבלין    (צילום: לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על פי התוצאות באתר ועדת הבחירות, ביחס לאתמול נוספו לימין החדש עוד 22 קולות, אבל לנפתלי בנט ואיילת שקד חסרו עוד 1,454 קולות כדי לעבור את אחוז החסימה. הימין החדש קיבלה בסך הכול 138,598 קולות (3.22%), ואילו אחוז החסימה שעמד על 3.25%, היה 140,052 קולות.

   

  עוד אמרו בימין החדש כי "ב-8% מהקלפיות המדגמיות שהעברנו לבדיקת הוועדה, נמצאו פערים בין מספר הקולות שנרשמו במחשב המרכזי לבין מספר הקולות בפועל, כולל מצבים שבהם נמחקו כל קולות הימין החדש בקלפיות מסוימות, לכן איננו מבינים הודעתה זו. ב-10% נוספים מהקלפיות הנ"ל, עד לרגע זה לא קיבלנו העתק של פרוטוקול הקלפי, כך שאין לנו כל אפשרות לבצע את הבדיקה".

   

  בימין החדש אומרים כי אנשיהם ממשיכים בבדיקה יסודית כדי לגבש את החלטתם לגבי ההמשך, "נפרסמה ברגע שנשלים את הבדיקה. את ההחלטה נקבל על סמך כלל הנתונים והבדיקות".

   

  כדוגמה לטענתם הם מביאים את קלפי מספר 53.2 בעפולה. "ראו את הפערים בין התוצאות של מפלגת העבודה, יהדות התורה והימין החדש בפרוטוקול הקלפי הרשמי לבין מספר הקולות בפועל, כפי שמשתקפים גם בשעה זו באתר האינטרנט של ועדת הבחירות. ניכר שזו אינה טעות הקלדה אלא העברה מכוונת ובלתי חוקית של קולות ממפלגה למספר מפלגות אחרות".

   

  כשבוע אחרי הבחירות - אלה תוצאות המנדטים הסופיות שיוגשו מחר לנשיא ראובן (רובי) ריבלין: יהדות התורה עלתה לשמונה מנדטים על חשבון הליכוד, שקיבל 35 מנדטים - בדומה לכחול לבן. גם לש"ס 8 מנדטים, שניים יותר מחד"ש-תע"ל והעבודה, שהולכות לאופוזיציה. לישראל ביתנו ולאיחוד הימין חמישה מנדטים, ואילו מרצ, כולנו ורע"ם-בל"ד קיבלו 4 מנדטים.  

   

  לליכוד נוספו 87 קולות ביחס לספירה אתמול, אבל לאיחוד מפלגות הימין - שעמה חתם על הסכם עודפים – נגרעו 13 קולות. בסך הכול, הליכוד היה רחוק כ-150 קולות ממנדט הנוסף, ה-36, שהיה מכניס לכנסת כבר עתה את עמית הלוי, מייסד המכללה למדינאות יהודית ולשעבר מנהל המטה של השרה מירי רגב. במקומו נכנס יצחק פינדרוס, לשעבר ראש עיריית ביתר עילית.

   

  מפלגת השלטון, ש-65 ח"כים המליצו בפני נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין על מנהיגה בנימין נתניהו כראש הממשלה הבאה, זכתה בסך הכול ל-1,140,370 קולות, 15 אלף קולות יותר מכחול לבן – שקיבלה כמוה 35 מנדטים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים