שתף קטע נבחר

נתניהו: "יש מי שלא הפנימו את התוצאות, לא מפחד"

יממה לפני שיקבל את המנדט להרכיב ממשלה, חגג הערב בנימין נתניהו באירוע של הליכוד בבנייני האומה: "אזרחי ישראל נתנו בנו אמון והפרשנים מאיימים עלינו". הוא סיפר כי מנהיגים ערביים בירכו אותו, והבטיח: "בקדנציה הבאה נגיע לירח". הזמרת עדן בן זקן שרה לו

 

 

עם הבטחות לשמור על הדמוקרטיה, לשמור על הביטחון ולעבוד למען אזרחי ישראל חגג הערב (ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו באירוע הרמת הכוסית של הליכוד בבנייני האומה. מול כאלפיים תומכים אמר נתניהו: "יש כאלה שעדיין לא הפנימו את תוצאות הדמוקרטיה, תוצאות הבחירות".

 

הוא הוסיף: "ישבו פרשנים מלומדים ושיגרו לעברי איומים מפורשים, איימו שאם אמנה את אחד מחברינו המוכשרים לשר המשפטים אני אשלם על כך מחיר אישי. אני לא מפחד מאיומים ואני לא נרתע מהתקשורת. השיטות האלה עבור מהעולם, הציבור לא קונה את זה יותר, וטוב שכך. הוא אמר את זה בצורה מפורשת בבחירות האחרונות, זה רצון הציבור".

בנימין נתניהו ורעייתו שרה (צילום: יואב דודקביץ)
נתניהו. "יש כאלה שלא הפנימו את תוצאות הדמוקרטיה"(צילום: יואב דודקביץ)

ראש הממשלה סיפר כי מנהיגים של מדינות ערביות בירכו אותו על הניצחון בבחירות: "קיבלתי ברכות ממנהיגי מדינות ערביות ומוסלמיות, לא מנהיג אחד או שניים אלא הרבה מנהיגים. יש כאן פתח גדול לתקווה לעתיד - הפכנו את ישראל לכוח עולמי עולה".

 

נתניהו התייחס לחללית בראשית, שלא הצליחה לנחות על הירח והבטיח: "בקדנציה הבאה נגיע לירח, תרשמו את זה".

עדן בן זקן בנימין נתניהו שרה נתניהו  (צילום: יואב דודקביץ)
בן זקן עם נתניהו ורעייתו. "אתה החיים שלי"(צילום: יואב דודקביץ)

 

 

בתחילת האירוע, שאותו הנחה אלירז שדה, הופיעה הזמרת עדן בן זקן, שגם הקדישה לנתניהו את השיר "חיים שלי" בשמה ובשם רעייתו שרה. בן זקן אמרה לנתניהו: "אני מתרגשת ומברכת אותך על הניצחון. יש לך סובבים שאוהבים אותך והמון מזל טוב".

 

בפתח דבריו סיפר נתניהו: "לפני עשר שנים הייתי בקרית שמונה וראיתי נערה צעירה בת 14. קראו לה עדן בן זקן ואמרתי לה את עוד תהיי זמרת גדולה. היום אני אומר לה עדן הוכחת את זה בענק כולל בערב הזה".

בנימין נתניהו ורעייתו שרה (צילום: יואב דודקביץ)
נתניהו. "הלילה הזה כולו מתוק - אין מרור"(צילום: יואב דודקביץ)

נתניהו הודה לפעילי הליכוד: "מה נשתנה הלילה הזה? שהלילה הזה כולו מתוק - אין מרור. תודה לכם שהתגייסתם כאיש אחד לניצחון הליכוד, אתם הוצאתם את האנשים מהבית, אני הוצאתי אותם מהים. תודה לכם שבחרתם את הנבחרת המצוינת שלנו. יחד הבאנו ניצחון אדיר והשגנו להישג היסטורי. יחד נמשיך לעבוד למענכם ולמען כל אזרחי ישראל".

 

"אנחנו עומדים ערב הקמת ממשלה חדשה, ואני אהיה, לא מתכוון להיות, אני אהיה ראש הממשלה של כולם. אני אעבוד עבור כולם ואני אשמור על כולם. על אלה שבחרו בי ועל אלה שלא", הוסיף נתניהו. "אני רוצה שכל חלקי החברה הישראלית, יהודים ולא יהודים כאחד, אני רוצה שכולם יהיו חלק מסיפור ההצלחה שנקרא מדינת ישראל. אני רוצה שכולם יהנו מהשגשוג, מהקידמה. נמשיך לדאוג לכולם ונמשיך לשמור על הביטחון של כולם".

תוצאות סופיות ()

מחר יקבל הנשיא באופן רשמי את התוצאות הסופיות של הבחירות לכנסת ה-21 ויטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו בפגישה עמו. היום סיימו נציגי המפלגות להגיש את המלצותיהם: כצפוי 65 תמכו בנתניהו ו-45 על בני גנץ. מוקדם יותר התברר שהליכוד, שבמהלך השבוע האחרון אמורה הייתה להכניס 36 נציגים לכנסת, איבדה מנדט אחד שעבר ליהדות התורה.

 

מרגע ההודעה על הרכבת הממשלה יעמדו לרשות נתניהו 28 ימים למשימה, בהתאם לחוק יסוד: הממשלה. אם נתניהו יצטרך זמן נוסף כדי להרכיב את הממשלה הבאה, הנשיא ריבלין יכול להעניק לו ארכה של שבועיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
בנימין נתניהו
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים