שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מנכ"לית ועדת הבחירות בכתה: "מתקפה חסרת מעצורים". שקד: "יוצאת לחירות"

  תוצאות הבחירות אושרו, והמנכ"לית אורלי עדס תקפה את בנט ושקד מבלי להזכירם בשמם: "אמירות חסרות שחר". היו"ר מלצר: "לא תופסים אדם בשעת צערו". שקד התייחסה במרומז לפניות אליה להצטרפות לליכוד: "יוצאת לחירות לפרק זמן שאני לא מתחייבת מהו"

   

  המנכ"לית עדס בכתה: "הדפנו מתקפה"    (צילום: משה מזרחי )

  המנכ"לית עדס בכתה: "הדפנו מתקפה"    (צילום: משה מזרחי )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  התוצאות הסופיות פורסמו אתמול, נפתלי בנט ואיילת שקד הודו בהפסד - אבל העימות עם ועדת הבחירות עדיין לא נגמר. בישיבת מליאת ועדת הבחירות המרכזית לאישור תוצאות הבחירות לכנסת ה-21 בכתה מנכ"לית ועדת הבחירות אורלי עדס ואמרה, מבלי להזכיר את שמם של בנט ושקד: "חווינו כאן במלוא העוצמה את כוחה השלילי של המילה וכוחה של המתקפה חסרת המעצורים שבאה לפתחנו ושאותה נאלצנו להדוף בימים האחרונים".

   

  עדס הוסיפה והזכירה "אמירות חסרות כל שחר, המטילות דופי ביושרו של הצוות המקצועי והוועדה שמוכיחים מזה שנים רבות את מקצועיותם, אמינותם ונאמנותם. כל זאת נעשה לצערי מבלי לחשוב ולו לרגע שמאחורי כל אלה עומדים אנחנו, עובדי ועדת הבחירות, כולנו אנשים בשר ודם, עובדי ציבור במלוא מובן המילה, שעשו ככל יכולתם להצלחת המשימה הכל כך חשובה".

   

  הבוקר (יום ד'), יממה לאחר פרסום התוצאות הסופיות ובצל הפניות אליה להצטרפות לליכוד, אמרה שרת המשפטים שקד כי היא "יוצאת לחירות משלי לפרק זמן שאני ממש לא מתחייבת מהו". מהתוצאות, שפורסמו אתמול, עלה כי הימין החדש של שקד ונפתלי בנט לא עבר את אחוז החסימה. 

  מנכ
  מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס(צילום: משה מזרחי)

  בהרמת כוסית עם עובדי משרד המשפטים אמרה השרה שקד: "זו שעת בין ערביים ציבורית. אנחנו מצויים בעת ממשלת מעבר, וכולכם הרי שמעתם - מי באכזבה ומי בהקלה - את תוצאות הבחירות ואת משמעותן, גם לגבי. זו עדיין איננה העת לסיכומים, אבל לעת עתה, ערב חג הפסח, אני מבקשת לומר לכם עד כמה נקשרתי להוויית המשרד הזה, לעשייה ולפעלתנות המתקיימת בין כתליו, בידי האנשים והנשים הטובים ביותר בשירות הציבורי, שרבים מהם אני רואה כאן".

   

  "לשמחתי, הצלחתי, בעזרתכם, להציב יעדים וגם לראות בקידומם ההדרגתי", אמרה שקד. "גם לבער לא מעט 'חמץ', גם לעשות לא מעט 'סדר', והיד עוד נטויה. נראה שדין הבוחר, וגם אחוז החסימה, הצליחו לגרום לי, אחרי שש שנים אינטנסיביות, לצאת בקרוב לחירות משלי, לפחות לפרק זמן שאני ממש לא מתחייבת מהו".

   

  בישיבת המליאה של ועדת הבחירות אמר יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, בהתייחסות לבנט ושקד: "למרות שבישורת האחרונה היו כאלה שניסו לערער על הלגיטימיות של התוצאות אנחנו נהגנו בהגינות. אנחנו לא תופסים אף אדם בצערו ומעבר לזה אני לא רוצה להגיב". מלצר הוסיף: "הייתה לי הרגשה שבבחירות הללו כל קול עשוי לקבוע ובאמת כך היה. בכמה מקרים זה נחתך על חודם של קולות. התוצאות משקפות את רצון הבוחר, אנחנו היינו אחראים שההליך יתנהל בצורה הגונה ונקייה. עשינו את מיטב יכולתנו".

  איילת שקד (צילום: גיל נחושתן)
  השרה שקד(צילום: גיל נחושתן)
   

  נציג יהדות התורה בוועדת הבחירות, אברהם ובר, אמר בישיבה: "היה סדר מופתי, מי שאומר שהייתה פארסה פשוט פוגע שלא כדין. היו כמה טעויות של הסטות, אבל בדקו את זה בצורה מאוד קפדנית". נציגת כחול לבן: "כולנו מצטערים על מה שהיה פה בשבוע האחרון".

   

  סגן יו"ר ועדת הבחירות המרכזית מטעם הליכוד, ח"כ דוד ביטן, אמר כי ""רק באלפית מהקלפיות מצאנו אי התאמות, אז גם הטענות על טעויות בהקלדה הן לא נכונות". לאחר דבריו, אישרה מליאת ועדת הבחירות המרכזית את תוצאות הבחירות לכנסת ה-21.

   

  אתמול, אחרי סאגת חילופי האשמות עם ועדת הבחירות המרכזית, בנט ושקד הרימו ידיים והודו בבכישלון המפלגה להיכנס לכנסת ה-21: "עשיתי הכי טוב שיכולתי, הפעם זה לא הספיק", כתב בנט בפייסבוק. שותפתו שקד כתבה אחריו כי אף שלא תמשיך לכהן בכנסת, "אני אופטימית, הסטנו את הספינה הישראלית ימינה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: משה מזרחי , יריב כץ
  המנכ"לית עדס והשרה שקד
  צילום: משה מזרחי , יריב כץ
  מומלצים