שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רוג'ר ווטרס למדונה: "אם את מאמינה בשיוויון זכויות, אל תגיעי לישראל"

  במאמר דעה שפירסם בגרדיאן הבריטי, מייסד להקת פינק פלויד פנה ישירות למדונה ולמתמודדים באירוויזיון וביקש מהם להצטרף לחרם על ישראל ולא להשתתף בתחרות שתיערך במאי בתל אביב. "להופיע בישראל זה רווחי אבל זה מנרמל את הכיבוש", כתב

  מייסד להקת פינק פלויד שוב מבקש להחרים את האירוויזיון בישראל. אחרי שפנה למתמודדים בתחרות, הפעם הוא פונה ישירות למדונה, שעתידה להופיע על במת התחרות בגמר שיתקיים ב-18 מאי. במאמר שפורסם היום (ד') בגרדיאן הבריטי, רוג'ר ווטרס הזכיר את הצהרת זכויות האדם של האו"ם שנחתמה בפריז, טען כי ישראל מפרה את סעיפיה בשיטתיות וביקש מכל המתמודדים, לרבות מדונה לפעול על פי סעיפיה.

   

   

  מדונה ורוג'ר ווטרס (צילום: GettyimagesIL, מדונה PR)
  מדונה ורוג'ר ווטרס(צילום: GettyimagesIL, מדונה PR)

  "אני קורא לכל מי שמעורב בבגידה של האירוויזיון במאמץ האנושי המשותף שלנו להתמקד ביכולת לאמפתיה עם אחינו ואחיותינו הפלסטינים. לנסות לשים את עצמנו במקומם", כתב והוסיף, "אני מפציר בכל המתמודדים הצעירים, בכל האנשים הצעירים והמבוגרים כאחד, כולל מדונה - לקרוא את הצהרת זכויות האדם של האו"ם. אם נפעל לפיה אולי נצליח להציל את כדור הארץ היפה שלנו מהריסתו המיידית".

   

  לאורך המכתב הפתוח שלו, ווטרס פירט את העוולות של ישראל כלפי העם הפלסטיני לשיטתו, וטען שאמנים שמופיעים בישראל לא עושים זאת כדי לבנות גשר לשלום אלא עבור כסף. "חלק מהקולגות שלי שהופיעו לאחרונה בישראל אומרים שעשו זאת כדי לבנות גשרים ולפעול למען שלום. בולשיט, להופיע בישראל זה רווחי אבל זה מנרמל את הכיבוש, את האפרטהייד, את הניקוי האתני, את כליאת הילדים, את הטבח במפגינים בלתי חמושים... כל הדבר הרעים האלו".

   

  כידוע, אין זו הפעם הראשונה שווטרס פונה ישירות לאמנים שמתעתדים להגיע לארץ, לטענתו העובדה שמדונה קיבלה את ההצעה להופיע בישראל מעלה שאלות אתיות ופוליטיות שכל אדם צריך להידרש להם. עוד הוסיף ווטרס כי פעולתו העיקשת לפנות לאמנים שמופיעים בישראל מובילה לכך שהוא מואשם באנטישמיות אף שהוא פועל עבור זכויות אדם בכל מקום בעולם.

   

  "משום שאני תומך בזכויות אדם ומבקר את הממשלה הישראלית על הפרותיה, אני מואשם תדיר באנטישמיות. ההאשמה הזו ניתנת לשימוש כמסך עשן להסית את תשומת הלב ולהטיל ספק באלו שמפנים זרקור על פשעי ישראל נגד האנושות. עליי לציין שאני תומך במאבק למען זכויות אדם עבור כל האנשים המדוכאים בכל מקום".

   

  "אני מאמין שהעתיד של הגזע האנושי תלוי רבות ביכולת שלנו לפתח את היכולת לאמפתיה כלפי אחרים, ולא ביכולת שלנו לדכא ולשלוט בהם. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לחזור לימים אפלים, כאשר כוח משמעותו צדק. אנחנו טובים יותר מזה, לא?" כתב והוסיף, "אמי נהגה לומר לי 'רוג'ר, בכל סיטואציה כמעט תמיד יש את הדבר הנכון לעשות, פשוט תחשוב על זה בזהירות, מה שזה לא יהיה, חשוב על כל נקודות המבט, ואז החלט עבור עצמך מה הדבר הנכון לעשות ופשוט עשה אותו'".

   

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: GettyimagesIL, מדונה PR
  רוג'ר ווטרס נגד מדונה
  צילום: GettyimagesIL, מדונה PR
  לאתר ההטבות
  מומלצים