שתף קטע נבחר

הפריימריז בעבודה יוקדמו, טרם נקבע תאריך

בקרוב יערוך יו"ר המפלגה אבי גבאי התייעצויות עם המועמדים בנוגע לתאריך המוסכם. אחת האפשרויות היא לקיים את הבחירות המקדימות במפלגה אחרי חג הסוכות

 

יו
אבי גבאי(צילום: שאול גולן )

הבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה יוקדמו - זאת על רקע הקריסה בבחירות שהביאה לשיא שלילי של שישה מנדטים. עם זאת, טרם נקבע תאריך - אך  בקרוב ייערכו התייעצויות עם המועמדים על תאריך מוסכם. אחת האפשרויות שנדונו היא לקיים את הבחירות אחרי חג הסוכות.

 

בצהריים התכנסה הנהלת המפלגה בתל אביב. גבאי הודיע כי ועידת העבודה תתכנס בתוך 45 ימים ותחליט על מועד הפריימריז לראשות המפלגה. מקורביו טענו כי את התאריך המדויק יש לקבוע בהסכמה והידברות עם המועמדים לראשות המפלגה.

 

ההערכה היא כי בפריימריז יתמודדו שני מובילי הרשימה - הח"כים איציק שמולי וסתיו שפיר. הקדמת הפריימריז לראשות המפלגה לתקופה של חצי שנה מייתרת למעשה את האפשרות למינוי של יו"ר זמני. אחרי הבחירות עלה שמו של ח"כ עמיר פרץ כמועמד אפשרי לתפקיד יו"ר הזמני.

 

בשל כישלונה של המפלגה בבחירות, נוצר גירעון של כארבעה מיליון שקלים כתוצאה מהקמפיין האחרון. גבאי אמר כי הוא מתחייב לכסות את הגירעון בתוך שלוש שנים.

 

ההחלטה להקדים את הפריימריז יוצרת מתיחות במפלגה לקראת הקרב הצפוי על ראשותה. למעט שמולי ושפיר, בכירים בעבודה טוענים כי למרוץ על תפקיד היו"ר צפויים להצטרף גם היו"ר לשעבר עמיר פרץ, הח"כ היוצא איתן כבל ויו"ר קק"ל דני עטר, שהיה בעבר ח"כ מטעם העבודה. גורמים בעבודה אמרו כי מאחר ולא ימונה יו"ר זמני - עמיר פרץ ישקול להתמודד שוב על התפקיד.

 

 

שלשום אמרה ח"כ רויטל סויד (העבודה) ל-ynet כי "גבאי מבין מצוין מה האחריות שלו. הוא לשנייה לא חושב להישאר יו"ר המפלגה והוא אומר את זה בעצמו". היא הוסיפה: "סכינאות היא ה-DNA של המפלגה, אבל היא מדממת ובמצב אנוש, אז אין לנו את הפריבילגיה להיכנס לקרב של הסכינים".

 

לדבריה, בעבודה הגיע הזמן לחשבון נפש נוקב במובן האידאולוגי והרעיוני, אבל לפני תחילת השיקום יש להחליט אם עורכים פריימריז מהירים תוך שלושה חודשים, או שממנים יו"ר זמני. "אני חושבת שאנחנו צריכים יו"ר זמני שיצהיר שהוא לא מתכוון להתמודד אחר כך לראשות הממשלה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים