שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אישום: הורים חטפו ודרסו את בתם הצעירה
  השניים, תושבי רמלה, מואשמים כי דרסו ולאחר מכן הכניסו בכוח לרכב את בתם בת ה-18. זאת, כיוון שחששו שאורח חייה יפגע בכבודם. הבת נאבקה בהם והצליחה לקפוץ מהרכב הנוסע. צפו בתיעוד החטיפה

   

   

  הורים מרמלה מואשמים כי חטפו את בתם הצעירה, תקפו אותה ודרסו אותה – כל זאת כיוון שלא היו מרוצים מאורח חייה וחששו כי כיוון שהתגוררה לבד ברהט, ללא השגחת המשפחה ובמנותק מהמרות הגברית, שמה "הטוב" של המשפחה ייפגע. מעצרם של השניים, בני 43 ו-42 והורים לתשעה, הוארך כמה פעמים והיום (חמישי) הגישה הפרקליטות כתבי אישום נגדם. צפו בתיעוד המקרה.

   

  המקרה אירע לפני כשבועיים, אז נסעו ההורים מהמרכז לרהט, שבה התגוררה בתם בת ה-18 - וניסו לפי החשד לחטוף אותה. לפי האישום, השניים תחילה דרסו את בתם, ולאחר מכן משכו אותה אל תוך הרכב. עם זאת, היא נאבקה בהם, הצליחה לפתוח את הדלת ולקפוץ מהמכונית הנוסעת. אימה של הקורבן היא זו שנהגה לפי החשד ברכב, ואילו אביה משך אותה פנימה.

  תיעוד רגעי החטיפה והדריסה של הבת ()
  תיעוד רגעי החטיפה

  תיעוד רגעי החטיפה והדריסה של הבת ()

  הצעירה אותרה בכביש ברהט כשהיא פצועה, ופונתה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. בעדותה סיפרה כי עד גיל 15 למדה בבית ספר רגיל ברמלה, אך לאחר מכן הועברה ללמוד במוסד חיצוני "בגלל שהייתי בסיכון מאבא שלי".

   

  בכתב האישום מצוין עוד כי לפני האירוע, הוריה חיפשו אחרי בתם ברהט, ודודה שלה איתר אותה ועיכב אותה עד להגעתם. עוד עולה מהאישום כי לאחר שהעלו אותה בכוח לרכב, אביה איים עליה ואמר לה שהוא רוצה לחתוך לה את הרגליים ולהרוג אותה, וכן אמר לה כי יש לו נשק. בנוסף, תקף אותה ותפס את ראשה והחזיק אותו מטה באמצעות ידיו ובכך מנע ממנה להזעיק עזרה דרך החלון. עוברי אורח שנסעו מאחוריהם סייעו לה וסימנו לניידת מד"א שעברה במקום לטפל בה.

   

  ההורים דרשו שלא יתקרבו אליה וטענו כי היא "שקרנית ועושה הצגות", והכל בעוד בתם שוכבת על הכביש, מחזיקה ברגלו של איש הצוות של מד"א, בוכה ומתחננת שלא יעזוב אותה ולא יאפשר לנאשמים להעלות אותה חזרה לרכבם, באומרה כי היא "יודעת מה יקרה לה" ושאם היא תיסע איתם "היא לא חוזרת לחיים".

   

  ההורים טענו כי ביקשו לקחת את המתלוננת לטיפול, שכן היא מסתובבת ברחובות ומנהלת אורח חיים שמבזה ומשפיל את בתם. הם אמרו כי היא רק עשתה "הצגות" כפי שלטענתם היא רגילה לעשות בכל פעם שהם מנסים להחזיר אותה לבית.

   

  לחטיפה היו כאמור עדי ראייה, שאחד מהם סיפר כי הבחין ברכב "נכנס" במישהי שעמדה על המדרכה, ולאחר מכן במישהו שישב במושב האחורי מושך אותה לתוך הרכב. לדברי העד, הרכב נסע לאחר מכן כשהדלת האחורית שלו פתוחה ורגליים מבצבצות מחוצה לו.

    

  משטרת רהט עצרה את ההורים יומיים לאחר האירוע, והם הובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע בחשד לחטיפה ופציעה או חבלה זדונית שלא כדין. נציג המשטרה אמר בדיון כי "מדובר באירוע חמור שבו עברו החשודים עבירות כלפי ביתם. קיימת תשתית ראייתית מוצקה שמסבכת את שני החשודים בביצוע העבירות". נציג המשטרה המשיך ואמר כי "התיאור העובדתי הוא פגיעה באמצעות הרכב בקורבן והעלאה שלה בכוח לרכב".

   

  בחקירתם, ההורים אמרו כי ביקשו לקחת אותה הביתה כדי להגן עליה - אך במשטרה טענו כי מחומר הראיות עולה אחרת. "הם לא באו לקחת אותה הביתה והם לא באו להגן עליה. זה נסתר על ידי חומר הראיות", אמר נציג המשטרה.

   

  סנגורו של האב, עו"ד אורי דייגי, טען כאמור כי היא סובלת מבעיות שכליות קשות ואף שהתה במוסד סגור בצפון. לדבריו, היא הרבתה לברוח מהבית והתנהגותה "סיכנה אותה". למרות טענות ההורים כי מדובר בצעירה שלוקה בשכלה, נציגי המשטרה אמרו כי "אף אחד מאלו שבאו במגע עם הילדה הזו לא התרשמו שמדובר בילדה שיש לה פיגור שכלי או מחלות נפש. היא מאוד עקבית בעדותה".

   

  לדברי הסנגור, "כעת היא נמצאת בסיכון ממשי, אפילו לחייה, כאשר היא מסתובבת ברהט. ההורים הגיעו לרהט כדי לקחת אותה הביתה. לא לחטוף אותה ולא לתקוף אותה. וכיוון שהיא לא רצתה להפסיק בהתנהגות ההרס העצמי שלה היא קפצה מהרכב". פרקליטתה של האם טענה כי ההורים הגיעו לרהט לאחר שקיבלו דיווח שהיא מסתובבת בעיר ואין לה איפה לישון.

   

  שופט השלום יריב בן דוד קבע בהארכת מעצרם הראשונה של ההורים כי "חומר החקירה מלמד על אירוע אלימות ברף הגבוה, אשר התרחש על רקע 'כבוד המשפחה'".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רגלי הבת מבצבצות מהרכב במהלך ניסיון חטיפתה
  מומלצים