שתף קטע נבחר

החלום ושברו: מסכי הגלקסי פולד נשברים

סקירות ראשונות של הסמארטפון המתקפל המדובר של סמסונג מציגות תמונה בעייתית עבור היצרנית: המסכים לא סתם מתקפלים, הם נשברים. סמסונג: "נבדוק את הנושא ביסודיות"

חודשיים אחרי שהוכרז באירוע מתוקשר, מכשיר הגלקסי פולד - הסמארטפון המתקפל של סמסונג, מגיע לסקירות ראשונות אצל עיתונאי טכנולוגיה בעולם, והתמונה לא מבשרת טובות: בסקירה שפרסם אתמול מגזין The Verge נכתב כי המסך הראשי של הגלקסי פולד נשבר אחרי יום אחד בלבד; עורך הטכנולוגיה של CNBC כתב כי המסך אצלו נשבר אחרי יומיים; וגם מסך המכשיר שנשלח לסקירה על ידי כתב של בלומברג נשבר לגמרי.

 

מסך הגלקסי פולד (צילום מסך מטוויטר)
המכשיר של בלומברג. גלקסי פולד(צילום מסך מטוויטר)

 

"אני לא יודע מה הסיבה, אני רק יודע שהמסך שבור - בלי שום הסבר נראה לעין", כתבו ב-The Verge, בסקירה ראשונית שהתמקדה כולה במסך המתקפל שהפך מהר מאוד למסך שבור. נראה כי עיתונאים אחרים תרמו בעצמם לשבירת מסכי המכשירים שלהם, כשקילפו שכבת הגנה שנראית כמו מגן מסך - ולא קיבלו שום הוראה שלא לעשות כך. במכשירים שיגיעו למדפים כנראה שבסמסונג יצרפו הנחיות מדוייקות שלא להסיר את כיסוי המגן.

 

 

 

היצרנית הקוריאנית ודאי לא שמחה לנוכח רכבת המכשירים התקולים שהוחזרו אליה מעיתונאים, ושאותם נאלצה להחליף במכשירים חדשים לצורך סקירה. בסמסונג הציעו תגובה ראשונית לגל המסכים הנשברים: "מספר מוגבל של מכשירי גלקסי פולד נמסרו לתקשורת לצורך סקירה. קיבלנו מספר דיווחים בנוגע לתצוגה הראשית במכשירים. אנו נבדוק את אותם מכשירים בעצמינו בצורה יסודית על מנת להכריע מה הסיבה לתקלה.

 

לעניין הסרת שכבת המגן, מסרה היצרנית כי "כמה מהסוקרים דיווחו כי הסירו את שכבת ההגנה ובכך גרמו נזק למכשיר. המסך הראשי בגלקסי פולד כולל שכבת הגנה עליונה שהיא חלק ממבנה התצוגה, ונועדה לשמור על המסך משריטות. הסרת השכבה או הוספה של מדבקות אחרות עשויה לגרום לנזק. אנו נבטיח כי המידע הזה יהיה ברור לציבור הרוכשים".

 

 

על פי ההכרזה של סמסונג, מכשירי גלקסי פולד צפויים להיות זמינים לרכישה בעוד קצת יותר משבוע. עוד לא ברור מתי יגיעו לישראל, אבל מחירם מוערך בכ-8,000 שקלים. במהלך ההכרזה שנערכה לפני חודשיים, סמסונג לא איפשרה לעיתונאים לחזות במכשיר מקרוב, לגעת או לקפל אותו. בחודש שעבר שחררה סמסונג סרטון המציג את בדיקות העמידות של המכשירים, שמקופלים שוב ושוב על ידי רובוטים במעבדות היצרנית. סמסונג התחייבה אז שהמכשירים יהיו תקינים למשך חמש שנים, עם ממוצע של 100 קיפולי מסך ביום. כמו שזה נראה כרגע - יכול להיות שמסונג תצטרך להתגמש קצת בהבטחות שלה, או לחכות עם תאריך השיווק.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מסך מטוויטר
מתקפל? נשבר. גלקסי פולד
צילום מסך מטוויטר
מומלצים