שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עונש מוות לזוג שבנה בית בלב ים?
  תאילנד: האמריקני צ'אד אלוורטובסקי ובת זוגו, "מלכת הביטקוין", הקימו בית מול פוקט כדי לחיות חופשיים במים בינלאומיים. ואז הגיע חיל הים

  השלטונות בתאילנד מאשימים אזרח אמריקני ואת בת זוגו התאילנדית בהפרת ריבונותה של המדינה, אחרי שהתגלה כי השניים הקימו לעצמם בית בלב ים מול חופי פוקט. החוק התאילנדי קובע כי אם יורשעו בפגיעה בריבונות אפשר יהיה לגזור עליהם מאסר עולם ואפילו עונש מוות, וכעת הם ירדו למחתרת ולדבריהם "מסתתרים במקום בטוח".

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  תאילנד הקימו בית ב ים סכנת עונש מוות (צילום: EPA)
  הפלטפורמה בלב ים. "אנחנו במקום בטוח"(צילום: EPA)

  השניים הם האמריקני צ'אד אלוורטובסקי והתאילנדית סופרני ת'פדט. אלוורטובסקי הוא מהנדס תוכנה לשעבר שעבד עבור צבא ארה"ב באפגניסטן, בגרמניה ובדרום קוריאה, ובשנים האחרונות הפך למשקיע במטבע הווירטואלי ביטקוין. הוא ובת זוגו ת'פדט צברו הון רב במטבע זה, ות'פדט אף מוכרת כ"נערת הביטקוין של תאילנד".

   

  השניים עברו להתגורר בבית, שהוקם על משטח בגובה 20 מטר בלב ים, בפברואר השנה, אבל רק בימים האחרונים גילו זאת הרשויות. לדברי המשטרה, הבית נבנה במרחק של לא יותר מ-12 מיל ימי מהחוף, אבל אלוורטובסקי לעומת זאת טוען שהוא הוקם במרחק של 13 מיל ימי מהחוף, ולפיכך נמצא מחוץ למים הטריטוריאליים של תאילנד.

  תאילנד הקימו בית ב ים סכנת עונש מוות (צילום: EPA)
  אנשי חיל הים התאילנדי בדרך ל"בית על הים"(צילום: EPA)

  אנשי השלטונות בתאילנד טוענים כי על בני הזוג היה לבקש רשות להקים את הבית. צוות של חיל הים המלכותי של תאילנד שהוזנק לעברם מצא לדבריו רק מכל בטון צף בים, ואף אחד לא היה בתוכו. קצין המשטרה ניקורן סומסוק אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP שכעת ייפגשו אנשיו עם הרשויות וישקלו את "הצעד הבא".

   

  אלוורטובסקי ובת זוגו משתכיים לקהילה בשם Ocean Builders, קהילה של יזמים השואפים להקים בתי קבע באזורים בים שאינם חלק מהמים הטריטוריאליים של שום מדינה ואינם כפופים למרותה של שום מדינה. לאחרונה קראו השניים ל-20 משקיעים שהביעו עניין במיזם להשקיע בבתים חדשים סביב הפלטפורמה שעליה הוקם ביתם.

   

  בשיחה עם AFP אמר אלוורטובסקי שהוא וזוגתו רק רצו לחיות חופשיים במקום כלשהו. "אני אוהב את הרעיון שאתה יכול להצביע בעזרת הבית שלך: אם אתה לא אוהב את האופן שבו מנהלים את הקהילה שלך, אתה יכול פשוט להפליג לאחת אחרת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים