שתף קטע נבחר

אישום: גנב מחברו מטבעות וירטואליים בשווי 6 מיליון דולר

אפק זרד מאילת נאשם שהשתמש במחשב של חברו וגנב ממנו 75 אלף מטבעות קריפטוגרפיים מסוג DASH. למרות בקשות חוזרות ונשנות מצד המשטרה, הוא סירב למסור את הסיסמאות לארנקים שאליהם העביר אותם

מטבעות וירטואלים. אילוסטרציה (shutterstock) (shutterstock)
מטבעות וירטואלים. אילוסטרציה(shutterstock)

פרקליטות מחוז דרום הגישה בצהריים (יום ה') לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אפק זרד, תושב אילת בן 25 שהשתמש במחשב של חברו שהושאר ללא הגנה וגנב את הארנק הדיגיטלי שלו. בארנק החזיק החבר 75 אלף מטבעות קריפטוגרפיים מסוג DASH, ששווי השוק שלהם ביום הגניבה עמד על יותר משישה מיליון דולר. למרות בקשות חוזרות ונשנות מצד המשטרה להעביר את סיסמאות הארנקים שאליהם העביר את המטבעות, הוא סירב.

 

לפי כתב האישום, חברו של זרד עסק בהשקעות במטבעות קריפטוגרפיים שונים, ובמסגרת חברותו עם הנאשם סיפר לו על השקעותיו והחזקותיו במטבעות הללו. חברו אף הסביר לו כיצד יוכל לסחור במטבעות בעצמו. בנוסף, שוחח עם זרד על אודות חשבון הארנק הדיגיטלי שלו, על כמות המטבעות בארנק וסייע לו להבין איך להשקיע במטבעות מסוג DASH באופן ספציפי.

 

ב-6 במרץ הגיש חברו של זרד תלונה למשטרת אילת בגין גניבת 75 אלף מטבעות DASH קריפטוגרפיים. לדבריו, השאיר את מחשבו פתוח ללא הגנה יומיים לפני הגניבה. המשטרה פתחה בחקירה, שבמסגרתה נערכו פעולות שונות במרחב הרשת כדי לאתר את המטבעות.

 

כשלושה שבועות מהגשת התלונה נעצר זרד על ידי המשטרה. במהלך החקירה חשדו השוטרים כי זרד, שלו היה מפתח לבית חברו, נכנס לביתו באין מפריע.

אפק זרד ()
אפק זרד

באחד הדיונים אמרו נציגי המשטרה כי "הדרך שבה בוצעה הגניבה אינה חד משמעית. לא הצלחנו להוכיח באופן ישיר שהחשוד נכנס וגנב את הארנק, אך לא הייתה דרך אחרת שיגיע אליו מלבד גניבתו". המשטרה עצרה גם את אחיו של המתלונן במסגרת החקירה, אך הוא שוחרר בהמשך.

 

זרד הובא להארכת מעצרו מעת לעת בבית משפט השלום בבאר שבע. סנגורו טען באחד הדיונים כי "התיק עוסק בנושא שמעטים מבינים בו", לאחר שהשוטרים טענו כי הוא לא משתף פעולה ועונה תשובות לא ענייניות.

 

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהגישה נגדו הפרקליטות, נטען כי בטלפון הנייד של זרד אותרו כניסות וצפיות בשלוש מתוך ארבע הכתובות שאליהן הועברו המטבעות מהארנק של חברו. כמו כן, גם במחשבו הנייד אותרה כתובת ייחודית לקבלת המטבעות, שהייתה אחת מארבע הכתובות שאליהן הועברו המטבעות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים