שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסדר טיעון מקל לנאשם באונס נערה בתחנה המרכזית בת"א
  בעל חנות טלפונים שהואשם תחילה באונס של בת 14 הורשע רק בניסיון אונס ובמעשה מגונה - וירצה שלוש שנים וחצי בלבד במאסר. הפרקליטות: "ההסדר נעשה בתמיכת המתלוננת ומשפחתה"

   

  התחנה המרכזית בתל אביב (צילום: רועי צוקרמן) (צילום: רועי צוקרמן)
  התחנה המרכזית בתל אביב(צילום: רועי צוקרמן)

  פרסום ראשון: הפרקליטות חתמה על הסדר טיעון מקל בפרשת אונס של נערה בת 14 וחצי בתחנה המרכזית בתל אביב בתחילת השנה על ידי בעל חנות למכשירי טלפון ותכשיטים. במקום עבירת האונס, הנאשם הודה והורשע לאחר חתימת ההסדר בניסיון אונס ובמעשה מגונה בלבד.

   

  במסגרת ההסדר, ירצה הנאשם, ישראל נאתי (47) מרמת גן, שלוש שנות מאסר וחצי, מאסר על תנאי ויפצה את הנערה ב-50 אלף שקלים. המתלוננת ומשפחתה לא התנגדו להסדר הטיעון.

   

  לפי כתב האישום המקורי, הנערה נכנסה לחנות של נאתי ב-6 בינואר בדרכה לאולפנה שבה למדה. עד לשעת יציאת האוטובוס התהלכה הנערה בין החנויות בתחנה המרכזית. 

  עו
  עו"ד קובי בן שעיה

  כשהתקרבה אל חנות התכשיטים של נאתי, הוא פנה אליה והציע לה לרכוש ממנו אוזניות. לאחר שנענתה להצעתו, שאל נאתי את הקטינה לגילה, וזו השיבה כי היא בת 14 וחצי. בהמשך, הציע נאתי לקטינה תכשיטים ושעונים מחנותו, ולאחר שקנתה שעון ניסה לשכנע אותה לקחת תכשיטים נוספים, מבלי לשלם עבורם, ואף הכניס צמידים לתיקה, חרף סירובה.

   

  בשלב זה, ביקש נאתי מהנערה שתחבק אותו, היא נעתרה והוא ניצל זאת כדי לבצע בה מעשה מגונה ללא הסכמתה, כשהוא מדגיש בפניה: "זה יישאר בינינו, זה הסוד שלנו כי את קטינה". מיד לאחר מכן, הוביל הנאשם את הנערה לשירותים הציבוריים המצויים במרחק מה מהחנות. בהגיעם לשירותים, אחז נאתי בנערה וסגר את דלת השירותים בגופו. תחילה נטען בכתב האישום המקורי כי אנס אותה תוך שהיא מבקשת שיחדול ממעשיו.

   

  אלא שבמהלך המשפט הצדדים הופנו לגישור והגיעו להסדר טיעון מקל, כאמור עבירת האונס הומרה לניסיון אונס ומעשה מגונה. באישום המתוקן נאמר כי חדל ממעשיו לבקשתה בסופו של דבר עוד בטרם הושלמו המעשים לידי אונס.

   

  בין הסיבות להסדר מצד הפרקליטות היה הרצון לחסוך מן המתלוננת את עדותה בבית המשפט מול התוקף ולמנוע חקירה נגדית כדי לסיים את ההליכים. הנאשם, שהוא ללא עבר פלילי, ובעל "נסיבות חיים קשות", הודה וקיבל אחריות למעשיו. סנגורו טען כי בתיק היו קשיים ראייתיים משמעותיים.

   

  מהפרקליטות נמסר בתגובה כי "בתיק זה נחתם הסדר טיעון לאחר הליך גישור בין הצדדים. הסדר הטיעון נעשה בתמיכתה המלאה של המתלוננת ומשפחתה, שהיו שותפים מלאים להחלטה להגיע להסדר. השיקול המרכזי בהגעה להסדר היה הרצון לחסוך את עדותה של המתלוננת בביהמ"ש".

   

  עורך הדין קובי בן שעיה, סנגורו של התוקף: "הגענו להסדר טיעון מקל לאחר שהוצגו לתביעה קשיים ראייתיים מהותיים בחומר הראיות בתיק, אשר הובילו לתיקון כתב האישום באופן משמעותי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים