שתף קטע נבחר

צרפת מזהירה: נוכלים מתרימים "כסף לנוטרדאם"

גורמים רשמיים הזהירו כי נוכלים מנצלים את השריפה בקתדרלה העתיקה כדי לשטות בתורמים תמימים שרוצים לסייע בשיקומה ולבקש מהם כסף מזומן. "אל תיפלו בפח. אם קיבלתם פנייה בטלפון או בדוא"ל – זו הונאה"

נוכלים מנצלים את השריפה בקתדרלת נוטרדאם כדי לשטות בתורמים. כך אמרו גורמים רשמיים בצרפת. לדבריהם, הנוכלים מבקשים מתורמים תמימים כסף מזומן, וטוענים שהכסף יועבר לטובת שיקום הקתדרלה ההרוסה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

 

קרן המורשת הצרפתית, שאספה עד כה יותר מ-13 מיליון אירו מתורמים פרטיים כדי לסייע בעבודות השחזור הזהירה כי כל פנייה בטלפון או בדואר האלקטרוני לקבלת תרומה היא הונאה. "כמה מקרי הונאה כבר זוהו הן בצרפת והן בחו"ל", מסרה הקרן.

 

עוד נמסר כי הקרן מקבלת תרומות דרך אתר האינטרנט שלה, דף הפייסבוק, בפייפל, באחת מתחנות המטרו בפריז ועל ידי מסרונים ממי שנמצא בצרפת. שר התרבות, פרנק רייסטר, קרא לאנשים לשמור על ערנות ולא ליפול בפח.

נזקי ה שריפה קתדרלה נוטרדאם פריז צרפת (צילום: AP)
"כמה מקרי הונאה זוהו". נזקי השריפה בקתדרלת נוטרדאם(צילום: AP)

נזקי ה שריפה קתדרלה נוטרדאם פריז צרפת (צילום: AP)
(צילום: AP)

נזקי ה שריפה קתדרלה נוטרדאם פריז צרפת (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

גורם במשטרת בפריז אמר אמש כי לפי ההערכה הראשונית, השריפה בקתדרלה העתיקה נגרמה בשל קצר חשמלי. הגורם הוסיף כי המשטרה עדיין לא קיבלה אישור להיכנס לתוך הקתדרלה מפני שהוגדרה כלא בטיחותית.

 

למרות כיוון החקירה שמתמקד בקצר החשמלי, החוקרים עדיין מתשאלים את צוות הקתדרלה ועובדי התחזוקה שפעלו במקום. לפי הפרקליטות בפריז, כ-40 בני אדם תושאלו עד היום. בשירות הכבאות ממשיכים להתריע כי המבנה נותר מסוכן ולא יציב. בשעות האחרונות העובדים המשיכו לחלץ פסלים שמוצבים על הגגות בעזרת מנופים, כדי להפחית את המשקל על קירות הקתדרלה.

נזקי ה שריפה קתדרלה נוטרדאם פריז צרפת (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

נזקי ה שריפה קתדרלה נוטרדאם פריז צרפת (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

שריפה בקתדרלת נוטרדאם הבוקר שאחרי (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
  

מחשש לקריסה של חלקים נוספים בנוטרדאם, המשטרה עדיין חוסמת את האזור מסביב לקתדרלה. כמו כן, הרשויות אסרו על אנשי מחאת "האפודים הצהובים" להתקרב לאזור בסוף השבוע בהפגנות המתוכננות.

 

הוועד האולימפי הודיע שיתרום חצי מיליון אירו לעבודות השיפוצים בקתדרלה. נשיא הוועד, תומאס באך, אמר כי הוא שואף שהאולימפיאדה שתיערך בבירת צרפת ב-2024 תזרז את העבודות. "הוועד האולימפי רצה להביע את הזדהותו עם הפריזאים והאומה הצרפתית, וזה היה אך טבעי שנירתם לשחזור המבנה ההיסטורי שיקר לליבם של אזרחי צרפת והעולם כולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"זוהו הונאות בצרפת ובחו"ל"
צילום: רויטרס
מומלצים