שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תמלילי חקירת הנאשם בהריגת שמונה בני משפחה: "לתת הגה לאדם זה כמו אקדח"
  בלעדי: לורן אנקרי, שמואשם בהריגת בני משפחת עטר בכביש 90, הודה בתחילה כי יצא לעקיפה לפני התאונה הקטלנית. תמלילי חקירותיו, שהגיעו לידי ynet, חושפים כיצד הוא שינה גרסאות וטען כי אינו זוכר מה קרה. עם זאת, אנקרי לקח אחריות: "ניסיתי להוציא אותם ואש שרפה לי את הידיים"

   

  מתילד ולורן אנקרי ()
  לורן אנקרי

  לורן אנקרי (55) מגבעון החדשה סיפר בחקירתו במשטרה כי יצא לעקיפה לפני שפגע חזיתית באוקטובר האחרון ברכב של בני משפחת עטר בכביש 90. גם אשתו מתילד אמרה דברים דומים, אך לאחר התייעצות עם עורך דין שינו השניים את גרסתם. "יצאתי על הכביש וזהו, אני כבר לא זוכר", אמר אנקרי לחוקרים. לידי ynet הגיעו תמלילי חקירת הנאשם בהריגת שמונת בני משפחת עטר מהיישוב פסגות.

   

  בוחני התנועה של מרחב נגב התמודדו בעבר עם תאונות מרובות נפגעים, אולם המראות שנגלו לעיניהם בזירת התאונה הקטלנית באזור עין גדי היו קשים במיוחד. בתאונה נספו האב יריב עטר (45), האם שושי (47) וששת ילדיהם: יעקב ישראל (12), עטרת (11), איילה (9), מוריה (7), ידיד (5) ואביגיל (3).

  זירת התאונה בכביש 90 (צילום: רובי הנדל, באדיבות המשפחה)
  משפחת עטר וזירת התאונה בכביש 90(צילום: רובי הנדל, באדיבות המשפחה)

  לפי כתב האישום, אנקרי החליט לעקוף עם הג'יפ שבו נהג רכב שברולט שנסע לפניו. הוא עבר לנתיב הנסיעה הנגדי אף על פי שנתיב זה לא היה פנוי, ובאותו הזמן נסע בו רכב הרנו של משפחת עטר. בעודו נוהג בנתיב הנסיעה הנגדי, אנקרי התנגש ברכב הרנו. מיד לאחר ההתנגשות החל רכב הרנו לבעור. אנקרי ואזרחים נוספים שהזדמנו למקום ניסו לחלץ את בני משפחת עטר מהרכב הבוער, אולם הדבר לא עלה בידיהם בשל עוצמת הלהבות.

   

  "רצתי אליהם ואני רואה רק את הילד" 

  "הדבר הראשון שאני רואה זה את האוטו ממול ואני הולך להרוג מישהו, זאת המחשבה שלי", סיפר אנקרי לחוקריו לאחר ששינה את גרסתו. "אני לא זוכר אם לחצתי על הברקס, אבל אני רואה את עצמי, רואה אותם וכאילו אומר זהו, הרגתי מישהו. הצלחתי לצאת מהאוטו וניסיתי להוציא את אשתי ואת הבת שלי. לא הצלחתי".

   

  הוא הוסיף: "כשאני מסתכל בחלון של הבת שלי, אני רואה בצד השני את הילד (אחד מבני משפחת עטר. א"ק) וכל האש. עזבתי את הבת שלי כי אמרתי זה סדר עדיפות, זה כבר אש, נשרף הבחור. אז עזבתי את הבת שלי ועזבתי את אשתי. רצתי אליהם ואני רואה את הילד, ראיתי רק ילד. זה כל מה שראיתי. ילד בן חמש יושב על הכיסא וניסיתי לשבור את השמשה, להוציא אותו".

   

  אחר כך סיפר אנקרי כי נתן מכת אגרוף לשמשת הרכב של משפחת עטר. "היד נשברה, ניסיתי עוד פעם. לא הצלחתי לפתוח את החלון, והאש כבר התחילה לשרוף לי את היד. הרגשתי את החום בידיים". מדי פעם פרץ הנאשם בבכי. "אני זוכר את הילד שמה, איך שמונה אנשים נכנסים ברכב כזה? איך? לא הצלחתי להציל אותו, אני רוצה למות. ראיתי את הילדה ואת האישה ואת הילדים שלי, תאמין לי, באותו רגע כבר הייתי מתאבד".

   

  בעימות שנערך לו עם אשתו, אמר הנאשם כי הוא האחראי לתאונה. "הרגתי שמונה אנשים. כשנותנים הגה לאדם זה כמו אקדח. האחריות היא שלי, נקודה. כשנותנים לך אקדח ואתה פולט כדור, האם אתה לא אחראי? תגיד לי. לא עשיתי את הדבר הנכון, שאני לא יודע מה הוא, ובגלל זה אנשים מתו. ככה אני רואה את זה".

   

  "הם נשרפו לגמרי!" 

  בוחני התנועה ניסו שוב ושוב לחלץ מאנקרי גרסה ברורה, מאחר שבכמה מקרים בסמוך למועד התאונה הוא דיבר במפורש על עקיפה. בשיחת טלפון שערך עם חברו הטוב מיד לאחר התאונה הקטלנית, הודה אנקרי כי הוא זה שיצא לעקיפה. "הרגתי משפחה שלמה", אמר הנאשם לחברו. "עקפתי את האוטו ולא ראיתי אותם ממול, הם היו רחוקים. היה נראה שהם רחוקים ואז נכנסתי בהם, תאונה חזיתית.

   

  "הם בפנים אבא, אימא וילד ועוד ילד כבר נשרפו לגמרי. נשרפו לגמרי! הם נשרפו כולם בפנים. ניסיתי להוציא אותם ואש מתחילה לשרוף לי את הידיים". בהמשך התמודד הנאשם עם תרגילי חקירה, שבמהלכם הופגש עם חברו הטוב. שם סיפר אנקרי לחברו על העקיפה, אולם כשהחוקרים עימתו אותו שוב עם דבריו, בחר אנקרי לטעון שאינו זוכר דבר.

   

  זירת התאונה בכביש 90 (צילום: רובי הנדל)
  הרכב של משפחת עטר בזירת התאונה(צילום: רובי הנדל)

  תאונת דרכים כביש 90 ליד ים המלח משפחה נהרגה (צילום: אוריאל גור דוד רדיו דרום)
  הג'יפ של הנהג הפוגע(צילום: אוריאל גור דוד רדיו דרום)

  בחיפוש בג'יפ מצאו בוחני התנועה שקית קנאביס. בשל כך הואשם אנקרי גם בנהיגה בשכרות תחת השפעת סם. אנקרי ציין בחקירה כי הוא עישן את הסם לילה לפני התאונה, ושהוא צורך אותו כבר כמה חודשים. "אין לי אישור לקנאביס. ביקשתי אישור, או קיי? הרופא כאילו אישר את זה שאני חייב את הקנאביס", סיפר אנקרי בחקירה. אחר כך התברר כי את הסם רכש מאדם ברחוב.

   

  בוחן התנועה יעקב פרטוש ניסה להבין את פשר שינוי הגרסאות: "לורן, לי זה תמוה שבבית חולים סיפרת לשלושה שוטרים את מה שקרה. סיפרת להם, לא אמרת 'אני לא זוכר'. ולאחר שדיברת עם עורך דין פתאום אתה לא זוכר כלום, זה בעיניי תמוה".

   

  "כשאני רואה את הילד זה הורג אותי" 

  אנקרי נותר בשלו: "זהו, אני בנעילה. נשבע לך, בכל פעם שאני מנסה להיזכר, הופ, אני קופץ ישר לילד, זה מה שיש לי בראש. וכל פעם שאני רואה את הילד זה הורג אותי, אני לא אשכח, אני לא אשכח".

   

  סוגיית בירור העקיפה מנתיב הנסיעה הייתה חשובה בזמן החקירה, מפני שאם היה מתברר כי הנהג הפוגע סטה מנתיבו ייתכן שהוא היה מואשם רק בגרימת מוות ברשלנות. עם זאת, לאחר שהתברר כי אנקרי צרך סמים, סוגיית העקיפה התייתרה - ולכן החליטה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בגין הריגה.

   

  שלב ההוכחות במשפט נמשך בימים אלה באולמו של השופט דניאל בן טולילה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים