שתף קטע נבחר

בגלל טעות שוטר: צעיר שנהג בשכרות שוחרר ממעצר

הבקשה למעצר הנהג עד תום ההליכים בוטלה אחרי שהתגלה שהשוטר שעצר אותו ביצע כמה בדיקות מבלי לקחת הפסקות ביניהן כנדרש. עורך דינו של הנהג: "אם לא היינו עולים על זה, מרשי היה נותר במעצר". המשטרה: "התביעה תבחן מחדש את המשך ניהול ההליך"

תקיפה תוקף אילוסתוקף אילוסתקיפה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

נהג בן 27 מירושלים נתפס נוהג תחת השפעת אלכוהול בפעם השלישית ואף הודה במיוחס לו. כתב אישום, בקשה למעצר ושלילת רישיון עד תום ההליכים הוגשו נגדו בבית משפט לתעבורה בפתח תקווה. עם זאת, בגלל שהשוטר לא המתין בין בדיקות הנשיפון שביצע לנהג, המשטרה חזרה בה מהבקשה למעצר ופסילת רישיונו עד תום ההליכים, ואף החזירה לו את רכבו.

 

לפני כ-10 ימים, במהלך פעילות המשטרה בכביש 431, הבחינו השוטרים בנהג המזגזג על הכביש. השוטרים עצרו אותו לבדיקה, שבמהלכה נערכה לו בדיקת נשיפון ונמצא שהוא נוהג תחת השפעת אלכוהול ברמה של 416 מק"ג בליטר אוויר נשוף, פי כ-1.6 מהכמות המותרת.

 

בעקבות התפיסה, הנהג נעצר והוגשו נגדו כתב אישום, בקשות למעצר עד תום ההליכים ושלילת רישיון הנהיגה עד תום ההליכים. בנוסף הרכב שבו נהג הוחרם. עוד נטען נגדו לחומרה כי התפיסה שלו נוהג תחת השפעת אלכוהול היא התפיסה השלישית ובחקירתו הוא הודה ששתה אלכוהול.

 

סנגורו, עו"ד דוד גולן, אמר: "בדיון לאחר הגשת כתב האישום והבקשה למעצר עד תום ההליכים ביקשתי מהתובעת את תוצאות בדיקת השכרות והופתעתי לראות את ההתנהלות בבדיקה, שבה התברר כי נערכו למרשי ארבע בדיקות נשיפון שביניהן לא המתין השוטר 15 דקות כפי שצריך, ואף לא נרשם מה תוצאות הבדיקות בשלוש הראשונות ורק בבדיקה הרביעית - כאשר התקבלה התוצאה של 416 מק"ג בליטר אוויר נשוף - הוחלט לעצור אותו ולהגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים".

עו
עו"ד דוד גולן

גולן טען את הטענות האלו במהלך הדיון בבית המשפט, ולאור הטענות השופט טל פרי המליץ למשטרה לחזור בה מהבקשה למעצר ושלילת הרישיון עד תום ההליכים. ההמלצה התקבלה ובאותו במעמד הודיעה המשטרה שהיא חוזרת בה מהבקשות.

 

"טענתי בבית המשפט שהתיק הזה ייפול בגדול בגלל הליקויים בבדיקה. השופט הבין את הטעויות והמשטרה בדיון הבינה כי יש ליקויים בבדיקה וחזרה בה. אני מעריך שכשיגיע מועד הדיון בכתב האישום הוא יבוטל. לשוטר כנראה לא היה זמן להמתין בין הבדיקות, ואם לא היינו עולים על זה מרשי היה נותר במעצר ובשלילה", הוסיף עו"ד גולן.

 

ממשטרת ישראל נמסר כי "במסגרת המאבק המתמשך בקטל בכבישים, פועלת המשטרה לאכיפת עבירות תנועה מסכנות חיים, בהן גם נהיגה תחת השפעת אלכוהול בניגוד לחוק. רק בשנת 2018, נתפסו למעלה מ-7,200 נהגים בשכרות ובוצעה נגדם אכיפה משטרתית בהתאם".

 

"במקרה זה, הנהג נתפס ע"י השוטרים לאחר שנצפה מזגזג בכביש ומסכן את משתמשי הדרך. נוכח עברו התעבורתי בהקשר זה ולאחר שבוצעה לו בדיקת אלכוהול בשטח, הוגש נגדו כתב אישום. יחד עם זאת לאחר בחינת הנסיבות ומכלול הראיות, החליטה התביעה למחוק את הבקשה למעצר בית ולבחון מחדש את המשך ניהול ההליך. משטרת ישראל תמשיך לפעול נגד נהגים הפועלים בניגוד לחוק ומסכנים את משתמשי הדרך במטרה להציל חיים."

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים