שתף קטע נבחר

"המבצע" של טיסנקרופ לשיפור תדמיתה בישראל

למרות שהחברה הגרמנית שמוכרת צוללות לישראל לא חשודה בפרשת 3000 - הנהלתה שכרה את שירותיה של חברת ייעוץ אסטרטגי ישראלית כדי לשמור על שמה הטוב בארץ. בעקבות הפרשה החברה שמה קץ גם לתופעת המתווכים

טיסנקרופ יוצאת לקרב: בעוד בישראל ישנם כאלה שאינם מתרגשים מפרשת 3000, יצרנית הצוללות הגרמנית טיסנקרופ רואה את התמונה בצורה שונה. על אף שהיא איננה חשודה בדבר, שכרה החברה את שירותיו של משרד ייעוץ אסטרטגי בישראל וזאת כדי לשמור על תדמיתה ועל שמה הטוב בארץ.

 

מהחשדות לשוחד עד לתפנית של גנור: תולדות פרשת הצוללות

דיווח בגרמניה: נפתחה חקירה בפרשת הצוללות

דן חלוץ על הצוללות: "המכנה המשותף הוא טיסנקרופ, זה מריח רע"

 

טיסנקרופ, המייצרת זה עשרות שנים צוללות עבור חיל הים הישראלי, תשתמש בשירותיה של חברת BBDO IM מקבוצת גיתם. מנכ"ל החברה הוא עומרי הרוש, ששימש עד לאחרונה כיועץ התקשורת של שר האוצר משה כחלון. הוא יטפל בטיסנקרופ לצד מנכ"ל קבוצת גיתם, עדו הר-טוב.

 

>> לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

תאגיד טיסנקרופ בגרמניה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
תאגיד טיסנקרופ בגרמניה(צילום: AFP)
   

טיסנקרופ החליטה על המהלך משום ששמה מוזכר בישראל שוב ושוב בפרשת 3000. במרכזה שתי עסקאות בין ישראל לטיסנקרופ: אחת לרכישת שלוש צוללות בשווי 1.5 מיליארד ארו, השנייה לרכישת ספינות טילים בשווי 430 מיליון ארו. במשטרה חושדים שקצינים בכירים ועובדי ציבור בישראל דרשו ולקחו שוחד כדי לקדם עסקאות בין טיסנקרופ למדינת ישראל, תוך מעורבות חריגה של לשכת ראש הממשלה נתניהו.

 

בנובמבר האחרון הודיעה המשטרה כי סיימה את החקירה וכי נמצאו ראיות להעמדה לדין של שישה מהנחקרים: אלי מרום, אבריאל בר יוסף, שי ברוש, אליעזר זנדברג ודוד שרן על עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון, ואת עו"ד דוד שמרון על עבירות מרמה והלבנת הון. (שמרון הוא בן־דודו של נתניהו, שרן שימש בעבר ראש לשכתו של נתניהו). עד המדינה בפרשה, מיקי גנור, שינה לפני כחודש את גרסתו וטען כי הכספים שהעביר לא היוו שוחד. לדבריו, הופעלו עליו לחצים להפוך לעד מדינה. במשטרה בודקים כעת האם יש מקום לבטל את ההסכם איתו.

 

 

טיסנקרופ החליטה לצאת לקרב על תדמיתה הציבורית בישראל על אף שלא נחקר נגד החברה או נגד מי מאנשיה שום חשד פלילי. גם בגרמניה היא איננה חשודה בדבר.

 

 

הצעד מתווסף להחלטה אחרת שקיבלה החברה: לשים סוף לתופעת המתווכים, להקים סניף בישראל ולמנות מנכ"ל שידאג לקיום קשר ישיר בינה לבין גורמי הביטחון וחיל הים. המנכ"ל שמונה הוא עידו אופיר, חובל ומפקד ספינה לשעבר בחיל הים. הוא יהיה אחראי גם על הגברת פעילות רכש הגומלין של החברה בישראל, נושא שטיסנקרופ רואה בו כמהותי לחיזוק יחסיה עם מדינת ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים