שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ליאור סושרד: "בחו"ל אני בינלאומי, בארץ אני 'ליאור מחיפה'"

  אמן החושים הבינלאומי מופיע במסיבות של ג'ניפר לופז וקניה ווסט, אבל לא מוכן לוותר על הופעה בבת מצווה. רגע לפני שהוא מופיע באירוויזיון ("זאת תהיה אחת ההופעות המרגשות שעשיתי"), הוא מספר על ההבדל בין הקהל בישראל לעולם, למה מזהים את גל גדות ברחוב ואותו לא, ואיך השפיע עליו הקטע עם ראש הממשלה

  אחרי שהופיע בביתם של כמה מהכוכבים הגדולים ביותר בעולם, ליאור סושרד יודע לומר על מה הוא לא יוותר בחיים: הופעות בת מצווה. "בת מצווש" הוא קורא לזה.

   

  "בוא אני אספר לך", הוא אומר בשיחת טלפון מניו יורק, שם הוא שוהה בחופשה משפחתית. "את קים קרדישיאן פגשתי לראשונה אצל ג'יי לנו. ואז נפגשנו במקום אחר והיא אמרה לי'אתה ליאור, היינו יחד בטונייט שואו'. חייכתי לעצמי, והיא שאלה: 'מה העניינים? מה קורה?', ואז היא אומרת לי, 'אתה חייב להכיר את בעלי'. הכרתי את קניה ווסט, ניהלנו שיחת חולין וכל אחד המשיך לדרכו.

   

  "אחרי איזה שנתיים, ראיתי אותה במסיבה שהופעתי בה והיא ניגשה אליי ואמרה 'איזה כייף שאתה פה', ואחרי שסיימתי את המופע היא אמרה לי: 'תקשיב, אני עושה לקניה יום הולדת, אתה פנוי בתאריך הזה והזה?'. ביקשתי ממנה לשלוח לי את לוחות הזמנים והחלפנו מספרי טלפון".

   

  זה נשמע קצת לא אמין שאתה לא אומר מיד "כן" לקים קרדשיאן ובודק קודם את הלו"ז שלך.

  "זה בדיוק מה שרציתי שתשאל. היו לי מקרים בחיים שהיה לי אירוע חברה או בר מצווה ולא יכולתי להזיז. תבין, השם שלי והמילה שלי חשובים יותר. אם יש בת מצווה או הופעה מול קים קרדישאן, אני אופיע בבת מצווה".

   

  עד כדי כך?

  "כן. היה לי מקרה שהוזמנתי להופיע בבית הלבן ולא יכולתי, גם ביום הולדת של ג'רארד באטלר לא יכולתי להופיע, גם לריהאנה לא הגעתי. אמרתי שאני מתנצל. תראה, זה לא שאתה ממהר לוותר על ההזדמנויות האלה, כן? אתה מנסה לפתור את זה בדרכים יצירתיות. לא מרימים ידיים מהר כל כך".


  ליאור סושרד הופעה יום הולדת קניה ווסט קים קרדשיאן ()
  סושרד עם הזוג קרדשיאן ווסט

  אולי פשוט שיחקת אותה קשה להשגה?

  "לא שיחקתי אותה הארד טו גט - אני באמת עסוק. אמרתי לה: 'תקשיבי אין בעיה אני מחר חוזר לארץ, תשלחי לי את הפרטים ואני אדבר איתך', ואז קיבלתי אימייל מ-KKW - ככה היא רשומה במייל - והתחלנו לדבר וסגרנו את התאריך והכל.

   

  "אחרי יום ההולדת של קניה, היא רצתה שאני אופיע שוב במסיבת חג מולד, ולא יכולתי. אני מסתכל בהודעה האחרונה שלה, כשהיא הייתה אמורה להגיע לארץ.  הייתי אמור להופיע באותו האירוע ואמרתי לה: 'איזה כיף שאת באה לארץ וסגרו לנו דינר בארץ'. ואז קרה מה שקרה והיא אמורה לחזור שוב ביוני".

   

  סושרד בן ה-37 עלה לתודעה כשניצח בתוכנית הריאליטי "היורש" של אורי גלר. מאז, הוא הספיק להתחתן, להפוך לאב לשני ילדים בני 5 ו-3, ונחשב לאחד מאמני החושים המצליחים בישראל. את זמנו הוא מחלק בין הופעות בארץ ומעבר לים. "הייתי בקרוב ל-60 מדינות", הוא מספר, "אבל בוא נגיד שברובן לא יצאתי לטייל ולראות את הנוף. שזה גם חיסרון אבל זה חלק מהמשחק".

   

  השקה פושאפ (צילום: ענת מוסברג)
  משחק את המשחק(צילום: ענת מוסברג)

  היית רוצה קריירה רק בישראל?

  "זאת שאלה שעלתה לי לראש כמה פעמים, ואני לא יודע איך לענות עליה. אני חושב שמגוון האפשרויות בחוץ לארץ הוא גדול יותר, וכך גם סוג הפרוייקטים שמתאימים לי. אני נמצא בתחום נישתי מאוד. בניגוד למוזיקאים ושחקנים ואפילו סטנד אפ, שזה יותר מיינסטרים. אני לא יודע. יש אינסוף אפשרויות מחוץ לישראל, בישראל יש תקרה מסויימת שאתה יכול להגיע אליה".

   

  למה יש תקרה?

  "מבחינה כלכלית. האפשרויות בחוץ לארץ נותנות לך יותר אפשרויות כלכליות מאשר בישראל".

   

   

  אולי זה כי הישראלים קצת יותר סקפטיים? נגיד כמו ההופעה שהייתה לך מול ראש הממשלה שלא צלחה?

  "זה ידוע שהקהל בישראל יותר ביקורתי. אני יכול לתת לך מגוון דוגמאות, אבל אני לא חושב שזה בגלל זה. גם מקרה ביבי זה משהו שקורה. בסופו של דבר, אני בתחום שהוא לא מדע מדויק וזה קורה לפעמים בהופעות. הפעם ההיא קרתה מולו ולכן זה היה כזה גדול. בסופו של דבר, זה עשה לי שירות טוב. אבל מבחינת מחירים בארץ, הם נמוכים יותר מאשר בחו"ל. שם אני מוגדר בינלאומי, ובישראל אני 'ליאור מחיפה'".

   

   (צילום: קובי גדעון לע"מ ) (צילום: קובי גדעון לע
  (צילום: קובי גדעון לע"מ )

  אתה מקפיד להישאר "ליאור מחיפה" גם בהופעה מול קים קרדשיאן וכוכבים אחרים?

  "אני מתאים את המחירים לארץ, אבל בחו"ל זה עולם אחר. בחו"ל חברה לוקחת את U2 להופעה ואחרי זה אני מופיע. התקציבים שונים אבל חלק ממי שאני זה לעשות שם הופעה עם U2 ובארץ לעשות בת מצווש. ולא אוותר על הבת מצווש הזאת".

   

  עם כל ההופעות האלה מול הכוכבים העשירים, אפשר לומר שאתה מיליונר?

  "אני לא מיליונר, רחוק מזה, אבל טוב לי עם מה שיש לי".

   

  ג'ניפר לופז אלכס רודריגז ליאור סושרד (צילום: אינסטגרם)
  סושרד עם ג'ניפר לופז ואלכס רודריגז (צילום: אינסטגרם)

  איך אתה משלב בין ההורות לנסיעות הרבות?

  "אני לא טס לנסיעות ארוכות, אני עושה גיחות. ממריא ללוס אנג'לס ליומיים וחוזר. זה מטורף, היו גם המון שינויים בזמן האחרון. למשל אני משתדל לא לעשות סופי שבוע מחוץ לארץ. אני מאמין שבשישי-שבת צריך להיות עם המשפחה ולטייל כולנו ביחד. זאת כמובן בעיה כי הרבה אירועים נופלים על שישי שבת, אז החלטנו לעשות את זה פעם בחודש. אם יש הזדמנות, נגיד הופעה במסיבה פרטית מול ג'ניפר לופז, אז אופיע ואחזור הביתה. הכל אפשרי, אבל זה לא קל. סוגרים שכל ההופעות יהיו ביום אחד. לשמחתי יש לי אישה מהממת שמצליחה לסבול אותי, רוב הזמן. כי לאחרונה היא לא סובלת אותי עם כל הנסיעות שלי ולמרות שאני יודע שהיא מאוד מעריכה את מה שאני עושה, לא קל גם לה, היא מג'נגלת בין הילדים, העבודה והחיים שלנו, ואני מאוד אוהב אותה ומעריך אותה על זה. אנחנו מנסים למצוא פתרונות יצירתיים איך להסתדר".

   

  קק (צילום: מוטי לבטון)
  "מאמין שבשישי-שבת צריך להיות עם המשפחה"(צילום: מוטי לבטון)

  יכול להיות שבחו"ל אתה מוערך יותר?

  "אני לא מיינסטרים. גל גדות לדוגמה הגיעה למשהו שהוא מטורף ברמה בינלאומית, שם זה הוליווד, נוצץ, זהב, סרטים. אני לא מיינסטרים. אבל לדוגמא, אם הייתי חי בשנות ה-70 הייתי אורי גלר של אז, ואורי גלר של אז היה גל גדות של היום. זה היה משהו מטורף. למה אני אומר שאני נישה, קח לדוגמא את האלוף האולימפי, השחיין מייקל פלפס. אם תראה אותו ברחוב אתה תזהה אותו? לא, והוא האלוף האולימפי הכי גדול. אבל אתה לא תזהה אותו כי זה תחום נישתי, ואני עוד יותר נישתי. בשנים האחרונות אנשים יודעים להגיד 'דה מנטאליסט' או 'אמן חושים', זה משהו שנתפס בגלל תוכניות הריאליטי כמו 'גוט טאלנט' וכו'. יש יותר נגיעה לתחום הזה.

   

  "אני חושב שבארץ יש כלפיי אהדה גדולה ופירגון, אבל יש גם ציניות לגבי התחום הזה. הקהל בארץ יותר קשה, זה קהל ציניקני שאומר 'עליי לא יעבדו'. אני אומר להם שהם מפספסים את הנקודה, אני לא בא לעבוד על אף אחד. אני בא לבדר. אנחנו שונים בדי.אן.איי שלנו".

   

  גל גדות זה הוליווד (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
  גל גדות זה הוליווד(צילום: Gettyimages)

  למרות שסושרד טוען שהוא נישתי, הוא ישתתף באחד המשדרים הנצפים ביותר בעולם - ויופיע בקטעי בידור באירוויזיון. "כשפנו אלי מהתאגיד לעשות קטע, מאוד התרגשתי. גם כי זה במדינה שלי, וגם כי זה תקדים, בפעם הראשונה יש מישהו בתחום שלי - תחום שהוא לא שירה - שנותן קטע. יובל כהן הבמאי מאוד הלהיב אותי כשהגדיר אותי האמן הישראלי הטוב בתחומו. זה אתגר עצום, מול 200 מיליון איש, מופע טלוויזיוני ענק. אספר לך סוד, אני בחור מאוד רגשי, כשאני מסיים הופעה, כולי באדרנלין ואני יורד לקהל ומחבק אותו, מצטלם סלפי ומחלק ברכות וחתימות ומה שמבקשים. וזאת תהיה אחת ההופעות הכי מרגשות שעשיתי. יש כמה קטעים מאוד מיוחדים, סביב האירוויזיון, 45 שנה ללהקת אבבא והשיר ווטרלו".

   

  היית רוצה להנחות?

  "לא יכולתי להנחות את האירוויזיון גם אם הייתי רוצה, כי לוח הזמנים שלי לא מאפשר לי. אני עוד מעט מצלם סדרה בנשיונל ג'אוגרפיק ואהיה הרבה בארצות הברית".

   

  אתה צופה באירוויזיון?

  "אני לא פנאט של האירוויזיון, בשנים האחרונות יצא לי לראות. זה תמיד מצחיק בגלל החברים האמריקנים שלי. אני מנסה להגיד להם אירוויזיון - ואין להם מושג מה זה. וכשאני שולח להם סרטון של האירוויזיון, הם אומרים לי, 'מה, זה כזה גדול?', הם לא מאמינים שזה קיים".

   

  ליאור סושרד יופיע ב-24.5 בבית החייל בתל אביב וב-25.5 באיירפורט סיטי

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ענת מוסברג
  ליאור סושרד
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים