שתף קטע נבחר

מנהיג הקהילה ש-11 מבניה נרצחו בבית כנסת ידליק את משואת התפוצות

ג'ף פינקלשטיין, נשיא הפדרציה היהודית בפיטסבורג שבארה"ב, שבה אירע הטבח בבית הכנסת "עץ חיים", מוביל מאז תהליך שיקום. הוא מסייע גם למשפחות הקורבנות במתקפת המסגדים בניו זילנד: "מדגיש את המחויבות היהודית חוצת הגבולות למלחמה בטרור ובגזענות"

ג'ף פינקלשטיין (צילום: הפדרציה היהודית בפיטסבורג )
ג'ף פינקלשטיין, נשיא ומנכ"ל הפדרציה היהודית בפיטסבורג(צילום: הפדרציה היהודית בפיטסבורג )

ג'ף פינקלשטיין, נשיא ומנכ"ל הפדרציה היהודית בעיר פיטסבורג שבארצות הברית, שבשנה שעברה נרצחו בה 11 מתפללים בבית הכנסת "עץ חיים", ישיא את משואת התפוצות בטקס יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. כך הודיעה הערב (יום ב') שרת התרבות והספורט מירי רגב, יו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים.

 

פינקלשטיין מכהן בתפקידו בעשור וחצי האחרונים. בנימוקי ועדת השרים נכתב כי "בעבודתו הקהילתית הצליח פינקלשטיין לאחד בין הזרמים והקבוצות השונות בקהילה היהודית במטרה לקדם אותה ולחזק את הברית בין ישראל ליהדות התפוצות. במהלך השנה האחרונה הוביל פינקלשטיין את תהליכי ההתמודדות והבנייה של הקהילה היהודית אחרי מתקפת הטרור הרצחנית בבית הכנסת 'עץ חיים' בעיר".

 

דונלד טראמפ בדרך לבית הכנסת עץ חיים ב פיטסבורג פנסילבניה ארה
"מוביל תהליך שיקום ייחודי שמהווה סמל לעולם כולו". בית הכנסת עץ חיים בפיטסבורג(Reuters)

אירוע ירי בפיטסבורג (צילום: gettyimages)
כוחות ביטחון בזירת הטבח באוקטובר אשתקד(צילום: gettyimages)

מתאבלים על קורבנות הטבח בפיטסבורג (צילום: AP)
אירוע זיכרון לנרצחים בבית הכנסת בפיטסבורג, בשנה שעברה(צילום: AP)

עוד נכתב כי "לאחר מתקפת הטרור במסגדים בניו זילנד הוא הקים קרן ייעודית לקורבנות הטבח - ובכך הדגיש את המחויבות היהודית חוצת הגבולות למלחמה בטרור ובגזענות מכל סוג. באמצעות חיבור לשורשים היהודיים והדגשת מסרים של תקווה, ערבות הדדית ואהבת האדם, הוא מוביל בפיטסבורג תהליך שיקום ייחודי המהווה סמל לעולם כולו. פינקלשטיין ידליק את המשואה לכבודה של ברית הגורל והייעוד בין ישראל לבין יהודי התפוצות, ולכבוד התרומה ארוכת השנים של הקהילות לחיזוק הזהות היהודית ולחיזוקה של מדינת ישראל".

 

השרה רגב מסרה כי "שמחתי לבשר לפינקלשטיין על הבחירה בו להשיא את משואת התפוצות ביום העצמאות הקרוב. ג'ף פינקלשטיין מייצג את 'עץ החיים', את המעין המתגבר של רוח האחווה והלכידות האנושית של אחיותינו ואחינו בתפוצות".

זירת הירי במסגדים בניו זילנד (צילום: EPA)
מסייע גם למשפחות הקורבנות במתקפה נגד המסגדים בניו זילנד(צילום: EPA)

היא הוסיפה כי "עמידתו לצד משפחות הקורבנות לאחר הפיגוע בבית הכנסת 'עץ חיים' ולצדן של משפחות הנרצחים בפיגוע במסגד בניו זילנד היא ביטוי לעקרון העל של רוחו של עם ישראל, הנישאת על כנפי 'ואהבת לרעך כמוך', משנתו של רבי עקיבא. ג'ף, אני גאה שנבחרת לייצג את אחיותינו ואחינו בתפוצות, שאף רוח קדים לא תוכל לעד לייבש את מקורות המים החיים של אהבת האדם והאחווה, המנשבות בכם בעוצמות של תיקון עולם".

 

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, בירך את פינקלשטיין על הבחירה בו להשיא את משואת התפוצות. "זוהי בחירה נכונה של הממשלה שתחבר בין גורל משותף בין ישראל ויהדות העולם, ברגעי שמחה ושכול. ג'ף עומד בראש קהילה יהודית ציונית שהיא מופת לחיים יהודיים מגוונים ועשירים, רוויי אהבת ישראל".

 

שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן, בירכה על ההחלטה: "יש כאן הוקרה לא רק לג'ף, אלא לכל בני קהילתו שהתמודדו בצורה מעוררת השתאות עם אירוע טרגי בזכות המנהיגות שלו. מתן מקום של כבוד לנשיא פדרציית פיטסבורג ביום העצמאות היא הוכחה נוספת לקשר ההדוק והחשוב של ישראל עם יהודי התפוצות בכלל, ועם הקהילה היהודית בארצות הברית בפרט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הפדרציה היהודית בפיטסבורג
ג'ף פינקלשטיין
צילום: הפדרציה היהודית בפיטסבורג
מומלצים