שתף קטע נבחר

ארה"ב: 10 מיליון דולר למי שיפגע לחיזבאללה בכסף

וושינגטון מציעה פרס שמן תמורת מידע שישבש את הפעילות הכלכלית של ארגון הטרור. נסראללה תקף היום את טראמפ: "עושה טרור ומאשים אחרים"

ארה"ב מציעה פרס של עד עשרה מיליון דולר תמורת מידע שיפגע בפעילות הכלכלית של חיזבאללה. בהודעת מחלקת המדינה ומשרד האוצר בארה"ב נאמר שהכסף יועבר למי שיספק מידע על הפעילות הכלכלית של ארגון הטרור השיעי – כמו שמות תורמים ומממנים, מידע על עסקאות בבנקים, קבלות ומידע על נכסים ועסקאות נדל"ן.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

מחלקת המדינה ציינה בהודעתה שלושה שמות של מממנים עיקריים של חיזבאללה, כדוגמה לאנשים שעליהם היא רוצה מידע: השלושה הם אדהם טבג'ה, יזם נדל"ן מלבנון, מוחמד איברהים באזי, איש עסקים שפועל באירופה ועלי יוסף שרארה, איש עסקים שמשקיע מיליוני דולרים של חיזבאללה בחברות תקשורת במערב אפריקה.

ארה

מחלקת המדינה מסרה שהתשלום עבור המידע יתבצע במסגרת תוכנית "פרסים תמורת צדק", שבדרך כלל מציעה מענק כספי שמן עבור מידע שיעזור ללכוד מחבלים מבוקשים. מאז 1984, השנה שבה התחילה תוכנית "פרסים תמורת צדק", שילמה מחלקת המדינה יותר מ-150 מיליון דולר ליותר ממאה אנשים שסיפקו מידע על מחבלים מבוקשים, או עזרו למנוע מתקפות טרור.

 

זאת הפעם הראשונה שבה מחלקת המדינה משתמשת בתוכנית כדי לגרום נזק לפעילות הכלכלית של ארגון טרור. חיזבאללה מוגדר כארגון טרור בארה"ב משנת 1997.

דונלד טראמפ חסן נסראללה (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)
  

ההודעה האמריקנית מגיעה על רקע דאגה גדולה בוושינגטון מההשפעה של ארגון הטרור בממשלת לבנון. חיזבאללה מצליח בשנים האחרונות להגדיל את השפעתו באזור, ושולח את לוחמיו לסייע לבעלי ברית במזרח התיכון – כולל במלחמת האזרחים בסוריה, שם הם מסייעים לבשאר אסד.

 

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאם מוקדם יותר ותקף את ממשל טראמפ, בעקבות ההחלטה להטיל סנקציות נוספות בתחום הנפט על איראן – בעלת הברית הגדולה של חיזבאללה. "העולם ששותק על הצעדים והתוקפנות של טראמפ נגד איראן עוד יאפשר לניצול האמריקני להימשך. על כולנו לסרב ולהיאבק בהחלטות האלה. טראמפ מבצע בעצמו טרור, אך מאשים בכך אחרים".


פורסם לראשונה 22/04/2019 21:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס שמן תמורת מידע שיפגע בכלכלת חיזבאללה
מומלצים