שתף קטע נבחר

סעודיה: 37 הוצאו להורג בעריפת ראש

מבצע הוצאות להורג חריג בהיקפו בממלכה: כל הנידונים למוות הורשעו בעבירות טרור, וגופות שניים מהם הוצמדו לעמוד למען יראו וייראו

בצעד חריג הוציאה היום (ג') סעודיה להורג בעריפת ראש 37 אזרחים סעודים – לדבריה אזרחים שהורשעו בפשעים הקשורים לטרור.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

מוחמד בן סלמאן עם ראש ממשלת פקיסטן אימראן חאן (צילום: AFP)
יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן(צילום: AFP)

משרד הפנים הסעודי מסר כי גופותיהם של שניים מהמורשעים שהוצאו להורג הוצמדו בפומבי לעמוד למשך כמה שעות כאות אזהרה לאחרים, צעד שגם הוא חריג אפילו במונחים של סעודיה, ממלכה המתנהלת לפי החוקים הנוקשים ביותר של ההלכה האיסלאמית.

 

לפי ההודעה, כל המוצאים להורג אימצו אידיאולוגיות קיצוניות והקימו תאי טרור במטרה לזרוע כאוס בציבור. נאמר בה כי הם הורשעו בתקיפת מתקנים ביטחוניים בחומרי נפץ, רצח כמה מאנשי כוחות הביטחון ושיתוף פעולה עם ארגוני אויב נגד האינטרסים הסעודיים.

 

סעודיה החדשה, הריביירה של המזרח התיכון

 

ריאד דאגה גם לפרסם את שמותיהם של כל המוצאים להורג – בהם כמה בני משפחות גדולות ושבטים גדולים בסעודיה.

 

ההוצאה להורג ההמונית בוצעה היום, וקיבלה אישור בצו מלכותי. היא נעשתה ימים אחדים אחרי שדאעש נטל אחריות לפיגוע נגד בניין של כוחות הביטחון בעיירה זולפי, אירוע שבו נהרגו ארבעה חמושים ונפצעו שלושה מאנשי כוחות הביטחון.

 

מבצע ההוצאה להורג של סעודיה היום הוא הגדול ביותר שלה מאז 2 בינואר 2016, אז הוציאה להורג 47 בני אדם, בהם איש דת שיעי בכיר. הוצאתו להורג עוררה אחר כך הפגנות אלימות באיראן, והן כללו פריצה לשגרירות סעודיה בטהרן.

 

בסעודיה מתבצעות בדרך כלל ההוצאות להורג אחרי תפילות הצהריים. הצגה פומבית של גופות המוצאים להורג נמשכת כשלוש שעות, עד תפילות אחר הצהריים, והראש הכרות והגופה מוצבים בראש עמוד המשקיף על כיכר מרכזית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
יורש העצר בן סלמאן, האיש החזק בסעודיה
צילום: רויטרס
מומלצים