שתף קטע נבחר

תעלומת הישראלי שמת בברלין: "הופתענו לגלות שהגופה נמצאה כבר בחמישי"

גופתו של יניב אברהם ממעלה אדומים נמצאה במלון בברלין כבר בשבוע שעבר, אך המשטרה המקומית הודיעה על כך רק היום. אביו אומר כי המשפחה "ניזונה מחצאי דיווחים". אחותו של יניב: "אנחנו נמצאים בחוסר ודאות מוחלט. הוא היה בחור עם לב זהב, שוללים כל אפשרות ששם קץ לחייו"

יניב אברהם צעיר בן 36 ממעלה אדומים נעדר בברלין מאז יום חמישי האחרון ()
"בחור עם לב זהב". יניב אברהם שגופתו נמצאה במלון בברלין

"אנחנו חיים בסרט ונמצאים בחוסר ודאות מוחלט". כך הגיבו הערב (יום ג') בני משפחתו של יניב אברהם (36), על הגילוי שגופתו נמצאה כבר ביום חמישי על-ידי משטרת ברלין בבית מלון בעיר - אך ההודעה על כך לשגרירות הישראלית נמסרה רק היום.

 

"אנחנו מאוד מופתעים לגלות שמשטרת ברלין מצאה את גופתו כבר ביום חמישי ועד היום לא מצאה לנכון לעדכן את המשפחה או להודיע לשגרירות שיש בידיהם את גופתו של אהובינו יניב", מסר אביו של יניב, הרצל.

 

"המשפחה עברה ייסורים לאורך כל החג, ולא הפסיקה לנסות ולאתר אותו", הוסיף האב. "גם עכשיו אנחנו ניזונים מחצאי דיווחים, ומשהו בפרשה הטרגית הזאת לא ברור. אנחנו לא מקבלים שום מידע מגורם רשמי. אנחנו מודים לכל מי שנרתם והתגייס לעזור בחיפושים אחריו".

 

אורטל, אחותו של יניב, אמרה: "אנחנו חיים בסרט ונמצאים בחוסר ודאות מוחלט. אף אחד לא אמר לנו כלום מלבד זה שמצאו אותו במלון. אנחנו לא מצליחים להבין למה משטרת ברלין לא עדכנה אותנו שהגופה אצלה מאז יום חמישי, כשאנחנו בסיוט ומנסים להבין איפה הוא".

 

לדברי אורטל, אחיה "היה בחור מדהים. אנחנו שוללים כל אפשרות ששם קץ לחייו. הוא היה בחור מאושר עם תוכניות. היתה לו טיסה ללונדון ביום ראשון. הוא קנה דברים בדיוטי פרי בארץ ויש לו כלב שהוא מאוד אוהב ודואג לו. מעולם לא הסתבך. בחור עם לב זהב. אנחנו לא מצליחים להבין מה קרה ומחכים שמישהו כבר ימסור לנו פרטים מוסמכים".

מור אחותו למחצה של יניב אברהם שנמצא מת במלון בגרמניה ()
"אין לי תשובות, רק בור שנפער בתוך הלב". שרית מור, אחותו למחצה של יניב

היא הוסיפה כי "אנחנו יודעים שנחת בברלין ביום רביעי שעבר בלילה ומיד הגיע למלון. לפי גוגל אנחנו רואים שבילה באזור המלון עד 3 לפנות בוקר. ובשעה 6 בבוקר הוא הגיע לתחנת הרכבת בברלין. יותר מזה אנחנו לא יודעים כלום".

 

אחותו למחצה של יניב, שרית מור, פרסמה היום פוסט בפייסבוק בעקבות הגילוי על מציאת הגופה. "הלב שלי נשבר. הפרטים עדיין בבירור ואין לי תשובות, רק בור עצום שנפער לי בתוך הלב. תודה לכל מי שקיווה יחד איתנו לבשורות טובות ולסוף אחר. תודה לכל מי ששיתף ועזר", כתבה מור. 

 

יניב, תושב מעלה אדומים שנסיבות מותו עדיין נחקרות על-ידי המשטרה בגרמניה, נחת בברלין ביום רביעי בערב ועקבותיו נעלמו למחרת. משפחתו דיווחה על היעדרותו ביום ראשון - ומאז ניסו במשרד החוץ לאתרו. היום, כאמור, התברר שהגופה כבר נמצאה וההודעה לא הועברה לשגרירות מסיבה שאינה ברורה. ייתכן שההודעה לא נמסרה בשל החקירה המתנהלת.

 

ממשטרת ברלין נמסר: "ישראלי בן 35 נמצא מת בחדר במלון בברלין ביום שישי אחרי הצהריים. עידכנו את שגרירות ישראל והם יצרו קשר עם המשפחה. מסיבות משפטיות, אנו לא מורשים לספק פרטים נוספים על החקירה שלנו בשלב זה. נתיחה שלאחר המוות תיעשה כדי להבהיר את סיבת המוות".

 

בנוסף, יצוין, גם בשגרירות בברלין לא חיפשו אחרי יניב, כי משפחתו דיווחה על היעדרותו כאמור רק ביום ראשון בצהריים, וסברה אז כי הוא נמצא בבריסל או בלונדון. רק ביום שני נודע למשפחה שהוא בברלין, מפענוח ציר הזמן בנייד שלו.

 

מהפענוח עולה כי יניב נסע כאמור למלון לאחר שנחת ועדכן את המשפחה על הנחיתה. לאחר מכן, יצא לבלות בקרבת המלון, וחזר אליו בסביבות השעה 03:00 לפנות בוקר. לפי מעקב גוגל, הוא היה בתחנת רכבת בברלין ב-06:15 ביום חמישי בבוקר. מאז, הטלפון שלו נותק ולא הייתה לו גישה גם לרשתות החברתיות. הוא היה אמור לטוס ללונדון ביום ראשון, כך לפי פרטי הטיסה, אך לא הגיע אליה.

 

רבה של ברלין, הרב יהודה טייכטל, עומד בקשר מול הרשויות המקומיות בכדי לזרז את תהליך העברת גופתו של יניב לקבורה בישראל. "אנחנו בקשר רצוף עם האבא ונעשה כל שביכולתנו", אמר הרב טייכטל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים