שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סכסוך במיץ עגבניות: פרי הגליל תובעת מפריניר 30 מיליון שקל
  התובעת טוענת כי פריניר מכרה לה את יצרנית רסק העגבניות מילוז תוך הצגת מצגים כוזבים, בעסקה "תרמיתית ופסולה". פריניר בתגובה: "פרי הגליל חייבת כסף בגין העסקה, זו התרבות ה'נפסדת' שלה - לקנות ולא לשם"

  פרי הגליל תובעת מהמתחרה פריניר 30 מיליון שקל. כך נודע ל"ממון". הטענה: בוגופן שבשליטת פריניר מכרה לה ב-2010 את יצרנית רסק העגבניות הוותיקה מילוז, אחרי הצגת מצגים כוזבים.

   

  מחיר הכשרות: 2 פיצות קטנות בכמעט 100 שקל בקפה גרג

  היפנים מחפשים עזרה ישראלית בהפחתת תאונות הדרכים

  המתחרה הסינית של סטארבקס נערכת להנפקה בוול סטריט

   

  יצוין שבין הצדדים התנהלו כמה הליכים משפטיים, וחלקם עדיין נמשכים. הנתבעים כעת הם פריניר, המנכ"ל תומר צ'סקלה, עזבונו של יעקב צ'סקלה, שהיה בעל מניות בחברה, והחברה הבת בוגופן.

   

  >> לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

  מפעל מילוז בנהריה (צילום: גיל נחושתן)
  מפעל מילוז בנהריה(צילום: גיל נחושתן)
   

  פרי הגליל טוענת, באמצעות עוה"ד ליאור דגן ולירון ליברמן ממשרד פירט וילנסקי מזרחי כנעני, כי "עניין התביעה הוא הסכם מכר בין פרי הגליל ובוגופן לרכישת כל מניות מילוז". לפני העסקה, נטען, מצבה של מילוז הידרדר, ופריניר ובוגופן היו חייבות למכור אותה בבהילות ו"בכל מחיר".

   

  פרי הגליל, נטען, ניהלה עם פריניר מו"מ מהיר שלא כלל בדיקת נאותות, והסתמכה על מצגי בוגופן ופריניר, אך בדיעבד התגלתה העסקה כ"תרמיתית ופסולה.

  הנתבעים ניצלו את הבהילות כדי להציג מצגי שווא תרמיתיים, ומסרו מידע חלקי ומטעה בנוגע למילוז, נכסיה ופעילותה, והכל כדי להטעות ביודעין את פרי הגליל ולמשוך אותה לעסקה. חלק ניכר מהמצגים שנמסרו היו כוזבים, ולא תאמו בשום דרך את מצבה של מילוז", נטען בתביעה.

   

  עוד טוענת פרי הגליל כי "למעשה, בוגופן ופריניר מכרו לה חברה כושלת, מדממת, נטולת נתחי שוק", וגרמו לה להשקיע ולהזרים לקופת מילוז סכומי עתק, "בסכום כולל של מעל 140 מיליון שקל".

   

  נטען כי במו"מ הציגו בוגופן ופריניר לפרי הגליל כאילו במועד העסקה היו למילוז זכויות בעלות או חכירה לדורות בכ-97 דונם. בפועל, נטען, היו לה זכויות כאלה רק בכמחצית השטחים - כ-50.5 דונם. בנוסף, לטענת פרי הגליל, היא הוטעתה לחשוב כי למילוז יש זכויות לקבל 15 מיליון שקל מצד ג'.

   

  "על סמך מצגיהם הכוזבים של בוגופן ופריניר", נטען, "התקשרה פרי הגליל בהסכם ונגרם לה נזק רב - הסכום ששילמה, בסך של 18 מיליון שקל, וכל הכספים שהזרימה למילוז, לצורך פעילותה, בסך כ-146 מיליון שקל". טרם הוגש כתב הגנה.

   

  מפריניר נמסר בתגובה: "אין בתביעה ממש. פרי הגליל חייבת בגין רכישת מילוז סכום נוסף של מעל 10 מיליון שקל, כפי שעולה מפסק בוררות שניתן נגדה ואושר על ידי בית המשפט. זו ה'תרבות' הנפסדת של פרי הגליל ובעליה, רשת חצי חינם - לקנות ולא לשלם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים