שתף קטע נבחר

לפני ההשבעה: ח"כים עתידיים מהימין ביקרו בקבר יוסף

חמישה ח"כים נבחרים מהליכוד ומאיחוד מפלגות הימין ביקרו במקום יחד עם אלפים נוספים. ח"כ אתי עטיה: "נפעל בתחילת המושב לקדם את החלת הריבונות ביהודה ושומרון"

 

חברי כנסת חדשים בקבר יוסף (צילום: רועי חדי)
הח"כים החדשים בקבר יוסף(צילום: רועי חדי)

חמישה חברי כנסת נבחרים ממפלגות הליכוד ואיחוד מפלגות הימין נכנסו הלילה (ד') עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון לקבר יוסף שבשכם. הח"כים הנבחרים, שטרם הושבעו לכנסת ישראל, היו עוזי דיין (ליכוד), אתי עטיה (ליכוד), אריק קלנר (ליכוד), שלמה קרעי (ליכוד) ועידית סילמן (איחוד מפלגות הימין) הגיעו יחד עם אלפי בני אדם שנכנסו הלילה למתחם כחלק מהכניסה הגדולה בחול המועד פסח לקבר יוסף.

 

עוזי דיין (הליכוד) אמר: "הכל מתחבר כאן, הסיפור המקראי עם הסיפור הציוני. יפה שחברי הכנסת החדשים שלנו באים לפה לפני ההשבעה, ומזכירים לעצמם ולנו מהם השורשים שלנו".

 

אריאל קלנר (הליכוד) הוסיף כי "ערב השבעתי לכנסת ישראל הגעתי לקבר יוסף הצדיק כדי לשאוב כוחות ותעצומות נפש מהמקום הקדוש הזה. המחויבות שלי לארץ ישראל ולהחלת הריבונות על כל חלקיה תעמוד בראש מעייני בקדנציה הקרובה".

 

ד"ר שלמה קרעי (הליכוד) אמר גם הוא: "שמחתי להגיע טרם השבעתי לכנסת לקבר יוסף הצדיק. חג הפסח קשור באופן מיוחד ליוסף, שהשביע את בני ישראל לקחת איתם את ארונו בצאתם ממצרים. המקום חשוב ביותר לעם היהודי ומסמל את ההכרח בשמירה על ריבונות ישראלית בכל המקומות הקדושים לנו".

 

אתי עטיה (ליכוד) הוסיפה: "נמשיך לחזק את ההתיישבות. נעשה הכל כדי להחיל את הריבונות ביו'"ש . יחד נפעל כבר בתחילת המושב לקדם את החלת הריבונות". עידית סילמן (הבית היהודי) אמרה: "אנחנו מתפללים ליום שבו נוכל להגיע לכאן באור יום, ולריבונות גם במקום הזה".

 

ראש מועצת שומרון דגן הודה לח"כים החדשים ואמר: "זה רגע מרגש לראות בכניסה לקבר יוסף חמישה ח"כים צעירים, שאך זה נבחרו לכהן בכנסת ישראל, כשהם בוחרים, רגע לפני תחילת כהונתם, להגיע לקבר יוסף בשכם שבשומרון. זו אמירה של תמיכה בלתי מסויגת בהתיישבות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי חדי
הח"כים החדשים בקבר יוסף
צילום: רועי חדי
מומלצים