שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מטיילים בחול המועד: עומסים בכבישים ובחופים בכינרת, אתר החרמון נסגר
  כבישים רבים וחופים סביב הכינרת נסגרו עקב עומסי מבקרים. כ-100 אלף מטיילים ביקרו באתרי רשות הטבע והגנים עד 12:00. מנהלת ברשות הטבע והגנים: "לא זוכרים מספרי מטיילים כאלה, בטח לא בפסח". עומסי תנועה כבדים בגוש דן: חסימות כבישים באזור נמל ת"א, גני התערוכה והספארי בר"ג

   

  מזג האוויר מתחמם והמונים יצאו לטייל גם היום (ד') ברחבי הארץ. עומסי תנועה רבים הורגשו בכבישים הסובבים את אתרי הטבע והנופש בצפון, וכבר משעות הבוקר נמסר על סגירת חופים סביב הכינרת ועל סגירה לסירוגין של אתר החרמון בגלל עומס תנועה בציר היחיד המוביל לאתר. בדרום נשברו אתמול שיאים במספר המטיילים בעין גדי, מצדה ובפארק אשכול. בנוסף, נערכות פעילויות למטיילים ברחבי הארץ.

   

  בתל אביב חסמה המשטרה את התנועה לכלי רכב בצירים הבאים:

  רוקח בפניה ימינה למימדיון

  רוקח פינת אייזיק רמבה ממערב למזרח

  גני התערוכה וככר פלומר

  הירקון פינת יורדי הסירה.

  איילון צפון לכיוון רוקח/שער 1

   

  מהמשטרה נמסר כי "שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכווינים את התנועה. ציבור הנהגים מתבקש להשתמש בדרכים חלופיות".

   

  צילמתם וידאו ותמונות של עומסי התנועה (לרוחב)? שלחו במייל האדום

   

  רשות הטבע והגנים מסרה כי נכון לשעה 12:00, כ-100 אלף מטיילים כבר פוקדים את אתריה. בין האתרים הבולטים: הגנים הלאומיים מצדה, קיסריה וירקון תל אפק ושמורות הטבע עין גדי, עיינות צוקים, בניאס, תל דן ונחל עיון. חניוני גני יהושע, רוקח, מרכז הירידים והנמל מלאים עד אפס מקום. מהמשטרה נמסר כי "ציבור הנהגים מתבקש להשתמש בדרכים חלופיות. ניתן להחנות רכבים בחניוני הדר יוסף ברחוב שטרית בתל אביב".

  מטיילים בנמל תל אביב (צילום: מוטי קמחי )
  מטיילים בנמל תל אביב(צילום: מוטי קמחי )

  הפקק בכניסה לאתר גמלא (צילום: דודו פילס רשות הטבע והגנים)
  הפקק בכניסה לאתר גמלא(צילום: דודו פילס רשות הטבע והגנים)


  מזג אוויר מטיילים מרחבי הארץ קרבות אבירים בעיר העתיקה בעכו (צילום: דוברות עיריית עכו)
  קרבות אבירים בעכו(צילום: דוברות עיריית עכו)

  מזג אוויר מטיילים ב חוף גולן בכינרת (צילום: רשות הכינרת)
  חוף גולן בכינרת (צילום: רשות הכינרת)

   

   

  ממרכז השליטה של אגף התנועה נמסר בשעות הצהריים על עומסים בצירים הבאים:

   

  צפון: כביש 90 לצפון אפיקים-צמח ובכיוון ההפוך מכורזים-גינוסר, כביש 92 לדרום מהאון ולכיוון צמח, כביש 85 למערב מכחל ועד נחל עמוד, כביש 65 למזרח עירון-ערה ובכיוון ההפוך מהסרגל עד מגידו, כביש 6 לצפון ברקאי-אליקים.

   

  מרכז: כביש 2 לצפון חוף השרון-וינגייט, כביש 2 לצפון נתניה-ינאי ובכיוון ההפוך מאולגה ועד חבצלת השרון, כביש 4 לצפון רופין-אלישיב, כביש 4 לדרום מורשה-בר אילן, כביש 20 לדרום רוקח-לה גוורדיה, כביש 20 לצפון חולון-קק"ל, כביש 1 למערב גנות-לה גוורדיה, כביש 1 למזרח חמד-הראל ומשער הגיא ועד שורש.

   

  דרום: כביש 41 למערב ניר גלים-אשדוד, כביש 4 לדרום אשדוד-עד הלום, כביש 4 לצפון בית עזרא-עד הלום.

   

  יהודה ושומרון: כביש 90 לצפון אבנת-קליה וכביש 1 למערב מאבנת לאלמוג.

   

  עומס נרשם גם בעיר עכו והמשטרה קראה לציבור לחנות בחניונים המסודרים מחוץ לעיר העתיקה, בשל העומס הרב. אלפים שהגיעו לעיר השתתפו באירועי שחזור קרבות באולמות האבירים, שיט מול חומות העיר ושיטוט בסמטאות השוק. בנוסף, המשטרה הודיעה כי היא חוסמת לסירוגין את התנועה ברמת גן באזור הספארי - פארק לאומי, אלוף שדה פינת ברנשטיין ואלוף שדה פינת רזיאל.

   

  באגמון החולה של קק"ל הגיעו מעל 4,000 איש עד שעות הצהריים. מלבד הסיור לאורך חופי האגמון והצפייה בציפורים, נהנו המטיילים מסדנאות יצירה ומחזור, והכן הפעלות בגן הבוטני במקום.

   

  במוזיאון הכט בחיפה מתחילים היום ארבעה ימים בהם יתקיימו פעילויות לילדים, בין היתר בתחום הארכיאולוגיה, האמנות, וגם מסע "ממצרים לארץ כנען", משחק חידות בסמארטפון האישי, ברוח החג ובעקבות ממצאים מאוספי המוזיאון.

   

  שוברים שיאים באתרי התיירות בדרום

  בדרום נשברו אתמול שיאי מטיילים כשלעין גדי הגיעו 8,100 מטיילים לעומת 7,500 בשנה שעברה, למצדה הגיעו 8,300 לעומת רק 4,800 בשנה שעברה ולעין עבדת הגיעו 2,400 לעומת 2,100 אשתקד. לפארק אשכול שבעוטף עזה הגיעו 4,300 לעומת 3,800. ברשות הטבע והגנים אומרים שהם לא זוכרים מספרים כאלה וכי צוותי הרשות עובדים מסביב לשעון. בשמורת האלמוגים ישראלים שהגיעו לסיני חסמו את החניה לשמורה וברשות ממליצים להגיע בתח"צ.

   

  "אנחנו לא זוכרים כאלה מספרים של מטיילים, בטח שלא בפסח", אומרת נועה גורדון, מנהלת מרחב מצדה ברשות הטבע והגנים. "הפעלנו את הרכבל בזריחה, משהו שאנחנו לא עושים בדרך כלל. זה כולל גם את חניון הלילה שלנו והמטיילים שהגיעו לצפות במופע האורקולי הלילי, ששבר גם הוא שיאים. כל הצוות שלנו עובד ובשעות לא שגרתיות. כולנו מגייסים לתת את השירות הכי טוב שאנחנו יכולים. זה לא קל אבל אנחנו ערוכים לכל", הוסיפה.

  מזג אוויר יער צרעה הנשיא (צילום: דור אדוט)
  מטיילים ביער צרעה(צילום: דור אדוט)

  מזג אוויר יער צרעה הנשיא (צילום: דור אדוט)
  (צילום: דור אדוט)
  מזג אוויר מגדל דוד ירושלים מטיילים ()
  מגדל דוד בירושלים

  מזג אוויר מגדל דוד ירושלים מטיילים ()

  מטיילים בנמל תל אביב (צילום: מוטי קמחי )
  מטיילים בנמל תל אביב(צילום: מוטי קמחי )

  מטיילים בנמל תל אביב (צילום: מוטי קמחי )
  מטיילים בנמל תל אביב(צילום: מוטי קמחי )

  הראל שחר, מנהל מרחב ערבה אמר כי "אתמול שברנו שיא בעין גדי וגם מצדה. בממשית היינו כ- 2,500 איש. אלה מספרים יפים מאוד. אנחנו ערוכים ומוכנים לקלוט את כל המטיילים. עשינו הכנות רבות לקראת החג כדי שאנשים ייהנו למרות הצפיפות. אנחנו ממשיכים קדימה ונמצאים לקראת סיומו של החג".

   

  באזור אילת מציעים אנשי הרשות למטיילים להגיע לחוף שמורת האלמוגים. זאת לאחר שהחנייה בדרך אל החוף הדרומי והשמורה נחסמה בשל רכבים של ישראלים שהחליטו להגיע לסיני ולהחנות את הרכב בישראל. מנהל שמורת האלמוגים גולן רידר אמר כי "השמורה פתוחה ויש מקום למבקרים לבוא וליהנות מצלילה בשמורה וליהנות מהאלמוגים. בשל חסימת החניה אנחנו ממליצים להגיע בתחבורה ציבורית".

   

  אלפים הגיעו גם היום לפארק הלאומי בקיסריה. האטרקציה שמשכה בעיקר את הילדים שביקרו במקום היה מופע "רוכבים על הזמן" בהיפודרום, הממחיז את סיפורה של קיסריה עוד בימים שלפני קום המדינה.

   

  מחפשים אחרי רמזים בתל אביב

  במוזיאון נחום גוטמן לאמנות, בשוכן בלב שכונת נווה צדק הוותיקה בתל אביב, יזמו פעילות חווייתית ברחבי השכונה. משפחות רבות הגיעו בימי חול המועד למוזיאון וממנו יצאו למשחק ניווט תחרותי שכלל חידות ומשימות ברחובותיה של נווה צדק. במהלך משחק הניווט זכו המשתתפים לרמזים הקשורים לתולדות העיר תל-אביב ולדמויות שחיו בשכונה, ביניהן האמן נחום גוטמן, עד שהגיעו אל קו הסיום.

   

  את משפחת כהן מקיבוץ בחן שבעמק חפר ומשפחת ערבית מהוד השרון, ליווינו בין רחובות השכונה כשהן מחפשות רמזים שהופיעו להן בחוברת המשימה בכדי להתקדם. "בחוברת יש כל מיני רמזים, אמור להיות מידע. זו חוברת שעוזרת לנו", סיפרה ל-ynet רון כהן. היא סיפרה כי את ימי החופש הקדישה לבילויים, להכנות למופע יום העצמאות בקיבוץ ולשיעורי הבית הרבים שקיבלה לחופש.

  משפחת כהן מקיבוץ בחן ומשפחת ערבית מהוד השרון ()
  משפחת כהן מקיבוץ בחן ומשפחת ערבית מהוד השרון מטיילים בתל אביב

  מטיילים מזג אוויר מוזיאון נחום גוטמן לאמנות ב תל אביב דניאל ועפרי פינטו ()
  מטיילים בתל אביב

  אחותה, שקד, הוסיפה: "באנו לעשות ניווט כדי למצוא רמזים". רוני, תלמידת כיתה ג' ממשפחת ערבית סיפרה, כי המשפחות עשו את השבוע בתל אביב. "הייתי גם בעבודה של אמא בחופש קצת והיה לי גם מחנה כדורסל", אמרה.

   

  האחים דניאל ועפרי פינטו גם חיפשו רמזים ברחבי השכונה. "מצאנו חיות בפסיפס" סיפרה עפרי. היא הוסיפה כי במהלך החופש "הלכתי ליום הולדת, הלכתי לים וכל מיני דברים כיפים כאלה". דניאל, אחיה הגדול סיפר על החזרה הצפויה ללימודים: "לא יכול להיות יותר עצוב מזה. מי אוהב את בית הספר? בחופש עושים מה שבא לך".

   

  סתיו טל, רכזת הדרכה במוזיאון נחום גוטמן סיפרה: "לכבוד חג הפסח יש לנו פעילות למשפחות, פעילות של ניווט בשכונה - מעין משחק הרפתקאות. משפחות מגיעות מקבלות מפה של השכונה וחוברת של חידות, וההורים והילדים מנווטים בעצמם ועל הדרך לומדים קצת על ההיסטוריה של תל אביב וכמובן נהנים ובסוף מקבלים פרס".


  פורסם לראשונה 24/04/2019 12:58

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים