שתף קטע נבחר

תיעוד: חרדים קיצונים השליכו אבן על חייל - וכמעט פגעו בתינוקת

החייל הגיע למאה שערים בירושלים כדי לבקר את משפחתו והותקף ע"י תושבים בשכונה. התוקפים השליכו אבן שכמעט פגעה באב שנשא את בתו התינוקת. ההורים התעמתו עם המפגינים: "אתם מטורפים? רוצים לרצוח?"

  

 

חייל שהגיע היום (יום ד') לשכונת מאה שערים בירושלים כדי לבקר את משפחתו הותקף באבנים ובקללות על-ידי קבוצת חרדים קיצונים. שוטרים שהגיעו למקום פיזרו את המפגינים וחילצו את החייל. אין נפגעים באירוע.

התגודדות של עשרוות חרדים סביב חייל במדים בשכונת מאה שערים בירושלים ()
זריקת האבן

התגודדות של עשרוות חרדים סביב חייל במדים בשכונת מאה שערים בירושלים ()
ההורים צועקים על המפגינים

במהלך התקיפה הושלכה לעבר החייל אבן שכמעט פגעה באב שנשא את בתו התינוקת. האב רץ לכיוון המפגינים עם בתו ואשתו וצעק לעברם "מה אתם מטורפים? לזרוק אבן על ילדה?". אמה של התינוקת הצטרפה אליו וצעקה: "אתם רוצים לרצוח? תסתלקו מפה". אחד המפגינים ענה לה בחזרה: "תשתקי נבלה תעופי מכאן".

 

המשטרה עצרה חשוד בן 29 מירושלים בחשד לתקיפה, ותבקש מבית משפט השלום בירושלים להאריך את מעצרו.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "צה"ל רואה בחומרה כל ניסיון לפגוע במשרתיו ומגנה את האירוע. מפקדיו של החייל שוחחו עימו, דרשו בשלומו ויסייעו לו בכל שנדרש".

 

שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, התייחס לאירוע וכתב בחשבון הפייסבוק שלו: "קומץ חרדים קיצונים מנסים שוב ושוב לפגוע בחיילי צה"ל. הם מתפרעים, צועקים, מקללים ואף משליכים אבנים על לובשי מדים. הקיצוניים הללו רחוקים מאוד מהדת היהודית ומהמסורת היהודית. מדובר בחבורה של ביריונים והטיפול בהם חייב להיות בהתאם. רשויות החוק חייבות למצות איתם את הדין. אסור לנו להיות סלחניים ולהשלים עם הניסיונות לפגוע בחיילי צה"ל".

 

לפני כחודש וחצי עצרה המשטרה 30 חרדים קיצונים מהפלג הירושלמי, בניסיון לפזר הפגנה גדולה בירושלים בעקבות מעצרו של אברך עריק שנכלא. מפגינים קראו לשוטרים "נאצים", "גזירת הגיוס, גזירת שמד". עוד צעקו: "לכלא ולא לצבא", "נמות ולא נתגייס". עם תום ההפגנה בבירה, התעמתו כמה מהקיצוניים עם חייל באזור התחנה המרכזית. החרדים קראו לעברו "נאצי", והחייל הגיב בהרמת הנשק לעבר אחד מהם. 

 

בחודש ינואר השנה יידו חרדים קיצוניים אבנים לעבר מכונית שבה נהג חייל צה"ל בבית שמש - והוא סטה ממסלולו והתנגש בעמוד חשמל בעקבות זאת. החייל סיפר לצוות מד"א שהחרדים הבחינו בו בזמן שנסע ברכב אזרחי בשכונת רמת בית שמש, ראו שהוא לובש מדים ואז יידו אבנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים