שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מהגר בן 3 נמצא משוטט בגבול ארה"ב-מקסיקו
  משמר הגבול האמריקני מצא ילד קטן, בוכה ומבוהל, משוטט בלילה לבדו בשדה בגבול מקסיקו. המבריחים נטשו אותו, שמו ומספרי טלפון נכתבו על הנעליים שלו. ארה"ב מנסה למצוא את קרובי המשפחה של הילד

  אנשי משמר הגבול האמריקני מצאו ילד בן שלוש משוטט לבדו בשדה בגבול מקסיקו, אחרי שככל הנראה ננטש על ידי המבריחים בגבול. הרשויות מסרו ששמו של הילד נכתב על הנעליים שלו, בנוסף למספרי טלפון.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  משמר הגבול האמריקני מנסה למצוא את קרובי משפחתו של הילד הקטן באמצעות מספרי הטלפון שהופיעו על נעליו. הרשויות פרסמו תמונה שבה נראה איש משמר הגבול מחזיק את הילד הקטן לפנות בוקר בשדה, ותמונה נוספת של הילד משחק במחשב בתחנה של משמר הגבול.

  מבריחים נטשו ילד בן שלוש גבול מקסיקו ארה
  הילד ואיש משמר הגבול

  רשת NBC, שדיווחה ראשונה על הסיפור, מסרה שהילד בכה ונראה במצוקה כשנמצא ליד בראונסוויל – הקצה המזרחי של עמק ריו גרנדה בטקסס, ליד גבול מקסיקו. ההערכה היא שהילד יועבר למתקן שהייה של קטינים שהגיעו לבדם לארה"ב.

   

  רק בחודש מרץ עצר משמר הגבול האמריקני כמעט 9,000 ילדים ונערים שהסתננו לארה"ב. המספר מתחילת ינואר עומד על 20 אלף, עלייה חדה בהשוואה לשנים האחרונות. רוב הילדים שנעצרים מגיעים ממרכז אמריקה, ועושים לבדם את הדרך הארוכה צפונה. חלקם הם ילדים קטנים שמצטרפים לקרוב משפחה או למבריחים.

  מבריחים נטשו ילד בן שלוש גבול מקסיקו ארה
  כמו כן, מדי יום נתפסים בגבול מהגרים לא חוקיים עם ילדיהם. העלייה במספר המסתננים בגבול היא כאב ראש גדול עבור משמר הגבול האמריקני. משמר הגבול אומר שאין לו מספיק כוח אדם ומתקני שהייה כדי לדאוג לכל הילדים.

   

  אחרי מחאה גדולה הפסיקו הרשויות בארה"ב את נוהל הפרדת ילדי המסתננים מהוריהם. במשמר הגבול אומרים שעדיין הם נדרשים להפריד בין הילדים למבוגרים שאינם ההורים הביולוגים או האפוטרופוסים שלהם, ובמקרים של חשד להונאה ולרשלנות. הרשויות מסרו החודש שמאפריל 2018 עד מרץ השנה הופרדו יותר מ-3,100 מהגרים לא חוקיים מהילדים בעקבות חשד להונאה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים