שתף קטע נבחר

חיפושים אחר בן 19 מהמרכז שנכנס לכינרת ונעלם

עקבותיו של צעיר ממרכז הארץ נעלמו לאחר שהוא נכנס למים בחוף לא מוכרז צפונית לחוף שקמים. כוחות שיטור ימי, בסיוע אמבולנס ימי של איחוד הצלה ופקחי רשות הכינרת, פתחו בסריקות נרחבות

 

 

כוחות ההצלה פתחו הבוקר (יום ה') בחיפושים אחר צעיר בן 19 ממרכז הארץ שנעדר בכינרת, לאחר שנכנס למים בחוף לא מוכרז צפונית לחוף שקמים. כוחות שיטור ימי, בסיוע אמבולנס ימי של איחוד הצלה המצויד בסונאר וכן פקחים של רשות הכינרת, עוסקים בסריקות נרחבות אחריו.

 

היום בשעות הבוקר דיווחו שני צעירים למשטרה כי חברם נכנס למים ונעלם. החיפושים מתבצעים הם במים והן על היבשה, בחופי הכינרת. 

סריקות נרחבות אחר נעדר בן 18 בכינרת (צילום: דוברות המשטרה)
החיפושים בכינרת(צילום: דוברות המשטרה)

סריקות נרחבות אחר נעדר בן 18 בכינרת (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
 

 זירת החיפושים אחר הצעיר שנעדר בים כינרת (צילום: איחוד הצלה )
(צילום: איחוד הצלה )

בחודש ספטמבר האחרון נעדר בימה הצפונית שחיין בשם משה שמיר, בן 66 מתל אביב, שהשתתף בצליחת הכינרת ולא סיים את המשחה. גופתו אותרה על ידי מסוק משטרתי לאחר כ-30 שעות של חיפושים. גופתו נמצאה באזור שבו התמקדו החיפושים מלכתחילה, סמוך לאי באזור מעגן, שלצדו עברו השחיינים.

 

בחודש יולי נמצאה גופתו של של פארס נסאר, תושב עראבה, שנעדר במשך יומיים בכינרת. הגופה נמצאה סמוך לחוף ברניקי שבמערב הכנרת  ונמשתה על-ידי השיטור הימי. גופתו של נאסר זוהתה על ידי משפחתו. חודש לפני כן טבעה למוות הילדה בת ה-4 שלומציון לקס בחוף הסמוך לקיבוץ עין גב. אביה ובן דודה, יחד עם צוותי מד"א, ביצעו בה החייאה על החוף ופינו אותה במצב אנוש לבית החולים צפת, שם נאבקו הרופאים על חייה במשך יממה - אך נאלצו לקבוע את מותה למחרת.

 

לפני שנתיים טבעו בימה שלושה צעירים שנסחפו על מזרן ים. יש שטענו כי בגלל המוזיקה הרועשת על החוף לא נשמעו הודעות המציל או הקריאות לעזרה של השלושה ולכן 15 חופים סביב הכינרת הוכרזו כ"חופים שקטים" שנאסרה בהם השמעת מוזיקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
החיפושים בכינרת
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים