שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  צמיחה מפתיעה בארה"ב: הכלכלה התרחבה ב-3.2% ברבעון הראשון

  נתוני התמ"ג שפרסם משרד המסחר האמריקאי הכו את התחזיות המוקדמות שדיברו על צמיחה בקצב שנתי של עד 2.3%. עם זאת, הצמיחה בצריכה הפרטית האטה ל-1.2%, העלייה הנמוכה זה שנה. ההשקעות בבתי מגורים נפלו ב-2.8%

  משרד המסחר האמריקאי פרסם היום (ו') את נתוני הצמיחה לרבעון הראשון של 2019. לפי הנתונים, כלכלת ארה"ב התרחבה ב-3.2% בקצב שנתי ברבעון הראשון של השנה - הרבה מעבר לתחזיות המוקדמות בסקר מרקטווץ' שהעריכו צמיחה של 2.3%. ברבעון האחרון של 2018 הכלכלה האמריקאית התרחבה בקצב שנתי של 2.2%.

   

  אחת הסיבות לשיעור הצמיחה הגבוה היא האצה ברבעון הראשון בהוצאות הממשל והרשויות המקומיות. ההוצאות זינקו בשיעור של 3.9% לאחר ירידה של 1.3% ברבעון הקודם, זהו שיעור העלייה המהיר ביותר זה שלוש שנים.

   

  נשיא ארה
  נשיא ארה"ב דונלד טראמפ(צילום: gettyimages)

  גורמים נוספים שתרמו לנתון החיובי הם רמות מלאי גבוהות ומסחר, אולם אלה הם גורמים הנוטים לתנודתיות ועלולים להשתנות כבר ברבעון הנוכחי. סקטור המסחר הוסיף מעט יותר מ-1% לצמיחה ברבעון. הייצוא עלה ב-3.7% בעוד שהייבוא נפל בשיעור זהה, דבר שהוביל לצמצום הגירעון המסחרי.

   

  לעומת זאת, שיעור הצמיחה של הצריכה הפרטית המייצגת מעל שני שלישים מהכלכלה, הואט ל-1.2% - העלייה הנמוכה ביותר זה שנה. נקודת חולשה נוספת הגיעה מכיוון השקעות בדיור חדש. השקעות בבתי מגורים נפלו ב-2.8%, זה הרבעון החמישי ברציפות של ירידות.

   

  האינפלציה, הנמדדת על ידי מדד הוצאות הצריכה הפרטית, נפלה לשיעור שנתי של 1.4% ברבעון הראשון מ-1.9% ברבעון הקודם. הירידה במדד הליבה הייתה נמוכה יותר משיעור של 1.9% ל-1.7%.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים