שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  תגלית במצרים: מומיה של ילד על מומיית אמו
  באתר קבורה ליד העיר אסואן התגלו כ-30 מומיות, חלקן של ילדים ונערים. אחת מגופות הילדים נמצאה כשהיא מונחת על מומיה של אישה. בכמה מארונות הקבורה נמצאו כלי אוכל ושרידי מזון. מדובר ככל הנראה על קבר מתקופת בית תלמי

  עוד תגלית מהתקופה העתיקה במצרים: מומיה של ילד, שהונחה על מומיה של אישה, התגלתה במהלך חפירות באזור העיר אסואן על גדות הנילוס במצרים. כך הודיע השבוע משרד העתיקות המצרי.

   

  המומיה של הילד ועליה המומיה של הילד (צילום: משרד העתיקות המצרי)
  המומיה של הילד ועליה המומיה של הילד(צילום: משרד העתיקות המצרי)

   

  ארכיאולוגים ממצרים ומאיטליה חשפו לא פחות מ-30 מומיות באתר קבורה בגדה המערבית של הנילוס באזור העיר אסואן. חלק מהמומיות הן של ילדים ונערים. על פי הודעת משרד העתיקות המצרי, על קירות אתר הקבורה נמצאו ציורים וכתובות, בהם של אדם בשם "טיט", שככל הנראה נקבר במקום.

   

  על-פי הודעת המועצה העליונה לעתיקות במצרים, מדובר בקבר מתקופת בית תלמי, שהחלה בשנת 305 לפני הספירה. בהודעת משרד העתיקות המצרי נמסר עוד כי באתר הקבורה מצאו הארכיאולוגים חפצי אמנות, כולל מסכות מעוטרות, אגרטלים, שברי ארון קבורה וגם חלקי פשתן או פפירוס מודבקים יחדיו. בנוסף נמצא במקום פסל בדמות ציפור.

  פסל שנמצא במקום (צילום: משרד העתיקות המצרי)
  פסל שנמצא במקום(צילום: משרד העתיקות המצרי)

  פסל של ציפור (צילום: משרד העתיקות המצרי)
  פסל של ציפור(צילום: משרד העתיקות המצרי)

   

  פרופ' פטריציה פיאצ'נטיני מאוניברסיטת סטטלה במילאנו, שעומדת בראש המשלחת מאיטליה, כי בכמה מארונות הקבורה נמצאו גם כלי אוכל, שבהם היה ככל הנראה מזון. בכניסה לאחוזת הקבר נמצאו פריטים רבים ששימשו לחניטת המתים במקום, בין היתר כדים שבהם נוזל ששימש לחניטה.

   

  החוקרת מאיטליה הוסיפה כי מאז 2015 חקרו הארכיאולוגים 25 אתרי קבורה במקום. ליד אתרי הקבורה הוקם בשנת 1957 המאוזוליאום של אגא חאן, שבו נקבר מהומד שאה אגא חאן השלישי - האימאם של האיסמאעיליה.

   

  מדי כמה שבועות מפרסם משרד העתיקות המצרי על ממצאים חדשים בחפירות הארכיאולוגיות הרבות, הנערכות ברחבי המדינה. בפברואר פורסם כי למרגלות הפירמידה במיידום, כ-100 ק"מ דרומית לקהיר, מצאו ארכיאולוגים קבר ובו שלד של נערה שהייתה כבת 13 במותה. בקבר נמצאו גם גולגלות של שני שוורים. החוקרים מעריכים כי מדובר בקבר בן 4,600 שנה. החוקרים עדיין לא יודעים מדוע הנערה נקברה בתנוחה הבלתי שגרתית ומה היו נסיבות מותה.

   

  בנוסף, משרד העתיקות המצרי הודיע בפברואר כי התגלה מקום שבו נבנו ספינות בחצי האי סיני לפני אלפי שנים. בנוסף התגלתה במקום מעין סדנה, שבה תוקנו כלי השיט הקדומים. במקום נמצאו שני מתקנים שבהם ככל הנראה העובדים תיקנו או בנו את הספינות. מדובר במתקן שהופעל בתקופת בית תלמי - ב-300 השנים האחרונות שלפני הספירה.

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים