שתף קטע נבחר

"ניו יורק טיימס" התנצל על קריקטורת "נתניהו - כלב הנחייה של טראמפ"

באיור, שפורסם לצד מאמר דעה שמבקר את טראמפ על מדיניות ההגירה שלו, מוצג הנשיא האמריקני כחובש כיפה שמובל בידי כלב נחייה בעל אף ארוך שעונד מגן דוד על צווארו בדמותו של נתניהו. אחרי מחאה של קונסול ישראל, בעיתון התנצלו

 

קריקטורה אנטישמית של הניו יורק טיימס  ()

זעם בישראל בעקבות קריקטורה שפורסמה ב"ניו יורק טיימס", שבה הוצג ראש הממשלה בנימין נתניהו ככלב נחייה שמוביל את "טראמפ העיוור".

 

בקריקטורה המדוברת, שפורסמה בעמוד  16 לצד מאמר דעה המבקר את טראמפ בנוגע למדיניות ההגירה שלו, מוצג טראמפ כאדם עיוור, חובש כיפה, שמובל בידי כלב נחייה בעל אף ארוך שעונד מגן דוד על צווארו בדמותו של נתניהו.

 

בעקבות הפרסום, פנה הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, דני דיין, לבכירי העיתון והביע את מורת רוחו בנוגע לפרסום. דיין הבהיר כי מדובר ב"קריקטורה אנטישמית, שהימצאותה בין דפי עיתון מרכזי מהווה עליית מדרגה בביטויים האנטישמיים ההולכים ומתעצמים ברחבי ארצות הברית".

 

 

הודעת ההתנצלות של הניו יורק טיימס על הקריקטורה האנטישמית ()

גורמים במשרד החוץ אמרו כי בשיחות סגורות התנצלו בכירי העיתון על התקרית ונטען כי האיור פורסם ללא ידיעתם. כמו כן, האיור הוסר מרשתות העיתון והבהרה רשמית מטעמו פורסמה.

 

"קריקטורה פוליטית שכללה סממנים אנטישמיים והציגה את ראש ממשלת ישראל ככלב נחייה עם קולר בצורת מגן דוד כשהוא מוביל את הנשיא טראמפ החבוש כיפה פורסמה במהדורה הבינלאומית של 'ניו יורק טיימס'", נמסר בהבהרה מטעם העיתון. "מדובר באיור פוגעני שפרסומו הוא תוצאה של שיקול דעת לקוי - והוא נמחק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקריקטורה ב"ניו יורק טיימס"
מומלצים