שתף קטע נבחר

פרשת אי.די.בי: שטרום מבקש לצרף את עד המדינה כנתבע

איתי שטרום, המרצה עונש מאסר יחד עם נוחי דנקנר בעקבות פרשת הרצת המניות, מבקש לצרף כנתבע את עדי שלג - עד המדינה שהיה "מעוול במשותף" בפעולות התרמית

איתי שטרום, המרצה כעת עונש מאסר יחד עם נוחי דנקנר לאחר שהורשעו במסגרת בהרצת מניות בפרשת אי.די.בי, מבקש לצרף את עד המדינה עדי שלג כנתבע בהליך אזרחי, שבו נתבעים שטרום ודנקנר.

 

הבוקר: ביהמ"ש יגזור את עונשו של נוחי דנקנר

הפרקליטות מבקשת עונש מאסר של עד 5 שנים לנוחי דנקנר

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי מבקשים פירוק החברה

 

שטרום מבקש את אישור בית המשפט להגיש הודעות צד ג' לעדי שלג. "אם יימצא כי נגרם למי מהמשקיעים נזק כספי, הרי שמבחינה מהותית חב עדי שלג בפיצוי אותם משקיעים במסגרת המשפט האזרחי, בהיותו מעוול במשותף בביצוען", טוען שטרום.

 

>>לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

הכרעת הדין של איתי שטרום (צילום: עמי שומן) (צילום: עמי שומן)
הכרעת הדין של איתי שטרום(צילום: עמי שומן)
 

למעשה, שטרום מבקש כי אם ייפסק שעליו לפצות משקיעים, הרי שאז על שלג יהיה לשפות אותו על כל חיוב שיוטל עליו.

 

שטרום: שלג ביצע את פעולות המסחר

בנובמבר האחרון הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לתובענה ייצוגית בכ-90 מיליון שקל נגד דנקנר (שהיה בפברואר 2012 בעל השליטה באי.די.בי אחזקות) ונגד בנקאי ההשקעות שטרום, בעקבות הרשעתם בפלילים.

 

המבקש, אריה רהב, טוען באמצעות עוה"ד סיני אליאס ואיתן חיימוביץ כי הרשעתו של דנקנר בתוכנית הרצת המניות, "גוזרת את המסקנה המתחייבת כי הסתרת התוכנית להשפיע על שערי נייר הערך של אי.די.בי מהווה הסתרה של פרטים מהותיים ביותר מציבור המשקיעים". לטענתו רכש את ניירות הערך בפברואר 2012 על בסיס מידע שגוי ומטעה, ובמחיר הנובע מפעולות התרמית בני"ע שהאחראים לה הם דנקנר ושטרום.

 

בבקשה שהגיש שטרום בשבוע שעבר לצרף את שלג כנתבע בהליך האזרחי, הוא טוען כי שלג הוא זה שביצע את כל פעולות המסחר. "במסגרת ההליך הפלילי חתם עדי שלג על הסכם עד מדינה, במסגרתו הודה במעורבותו בפעילות להנעה ולהשפעה על שער המסחר", טוען שטורם.

נוחי דנקנר מגיע לכלא מעשיהו (צילום: איתי שיקמן)
נוחי דנקנר מגיע לכלא מעשיהו(צילום: איתי שיקמן)
 

בסוף אוגוסט נשלח דנקנר לשלוש שנות מאסר לאחר שביהמ"ש העליון דחה את עירעורו על הרשעתו בעבירה של הרצת מניות. העליון אף החמיר בעונשו של דנקנר בשנה והעמידו על שלוש שנים במקום שנתיים. גם עונשו של שטרום הוחמר משנת מאסר לשנתיים.

 

את שטרום מייצגים בהליך האזרחי עוה"ד צבי אגמון ואורי שורק.

 

עוה"ד גיל דחוח וגלית רוטנברג, באי כוחו של עדי שלג, מסרו בתגובה: "זה אינו הניסיון הראשון של שטרום לנסות להסיר מעצמו אחריות ולהטילה על כתפיו של שלג. בתי המשפט כבר אמרו דברם בפסקי דין ארוכים ומפורטים לעניין אחריותו של שטרום לאירועים. צר לנו כי שטרום ממשיך לסרב לשאת את הדין ועסוק במלחמות נקם".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
איתי שטרום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים