שתף קטע נבחר

טוען למעצרי שווא: "שוטר התעקש להפשיט אותי"

בן הנטקנט, בן 29 מירושלים, טוען שהוא נעצר "בקניון, בטיולים, באמצע העיר ובכל מקום". לדבריו, בשבוע שעבר הוא עוכב בנתב"ג ונקלע לעימות עם שוטר. המשטרה: "בדיקה שגרתית"

 

 

בן הנטקנט מירושלים טוען כי המשטרה עוצרת אותו אחת לשבועיים. "אולי יש התאמה ביני לבין הפרופיל שהשוטרים מחפשים, אולי זה גוון העור שלי או השיער", אמר היום (א') בראיון לאולפן ynet. "אבל העובדה שאני נעצר כל הזמן מביאה אותי לקצה היכולת שלי להתמודד עם זה בצורה שקולה".

 

הנטקנט בן ה-29 סיפר כי הוא "נעצר בכל מקום - בקניון, בטיולים וגם סתם במרכז העיר". ביום חמישי האחרון הוא עוכב ותושאל בשדה התעופה בן גוריון עם נחיתתו בישראל. לדבריו, במהלך הבידוק הוא הופשט שלא לצורך. 

 

בן הנטקנט נעצר נתב
"תמיד יתשאלו אותי". בן הנטקנט בנתב"ג

"אספתי את המזוודה שלי וניגשתי ליציאה לאולם קבלת הפנים. שוטר ניגש אליי, מלווה בעוד שוטר צעיר. הוא קרא לי ולא בצורה מכובדת: "בוא, בוא הנה, מאיפה באת? מה עשית ברומניה?" קשה לי עם היחס הזה. באיזשהו שלב הוא שאל אותי אם אני כועס, ועניתי שכן, שאני לא מבין מה הוא רוצה ממני".

 

בין השניים פרצו צעקות. "הוא אמר לי שאני עומד להיות מופשט ושהם יחפשו עליי", סיפר הנטקנט. "לא היה אפילו ניסיון להסתיר את העובדה שמדובר בנקמנות. אני לוקח אחריות אם אמרתי לו משהו לא בסדר, אבל בין זה לבין להפשיט אותי - מה הקשר?".

 

לאחר מכן הנטקנט נלקח לחדר הבידוק. "השוטר המשיך לצעוק עליי - 'אל תזוז, אל תוציא ידיים מהכיסים, אל תנשום בלי אישור שלי'. הוא שאל אותי המון שאלות בצורה מזלזלת. השוטר השני, הצעיר, בדק את המזוודה שלי, פשפש באופן מדוקדק. אציין שהוא נהג בכבוד. בדיקת התיק הסתיימה ולא נמצא דבר חשוד. ואז הגיע שלב ההפשטה".

 

בן הנטקנט נעצר נתב

הנטקנט תיאר שהרגיש כי מדובר ב"השפלה לצורך השפלה, ולא כי צריך". הוא סיפר כי "נקודת השיא הייתה לאחר שכבר עמדתי לבוש בתחתונים בלבד. השוטר השני אישר לי ללכת, אבל הראשון התעקש להמשיך בבדיקה".

 

בהמשך ביקש הנטקנט מהשוטר את פרטי הממונה עליו כדי שיוכל להתלונן על שאירע, אך נענה בסירוב. "הייתי בסערת רגשות ובסוף לא לקחתי את השם. יצאתי משם ממרר בבכי. הלכתי לעמדת המודיעין וניסיתי לברר עם מי אוכל לדבר. אמרו לי לגשת אל תחנת המשטרה ליד, ולהתקשר למספר הטלפון שמופיע בה במידה שאין שם אף אחד.

 

"התקשרתי ושאלתי לשם השוטרים. מי שענה אמר - "אני לא עובד אצלך, השיחה הזו הסתיימה", וניתק. חזרתי לפקידת המודיעין, שהנחתה אותי לכתוב במדויק מה היה, מה עשו לי ומי, ולהגיש. עדיין לא הגשתי תלונה, אבל זו התחנה הבאה. לא בשביל לעשות לעצמי צדק, אלא כדי שאנשים אחרים לא ימשיכו לסבול מזה".

  

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בבדיקה שגרתית למדי שכמוה מבוצעות עשרות בשבוע. מדובר בנוסע שמתחילת המפגש עם השוטר בחר במודע לדבר באופן מזלזל ופוגע בעובד ציבור שביקש לבצע את עבודתו. הנוסע נבדק ומשהוסר החשד הוא שוחרר לדרכו. צר לנו על הסגנון ועל הדברים הבוטים שאמר הנוסע. משטרת ישראל תמשיך להגן על גבולות המדינה ותמנע כניסת סמים מסוכנים. רצף ההצלחות של השנים האחרונות בתחום זה מעיד על כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים