שתף קטע נבחר

הכדורגלן שמואשם בהפקרת ארי נשר: "שמעתי רעש קטן של פנצ'ר, בקטנה"

יצחק אספה, הכדורגלן שמואשם בהפקרת הנער ארי נשר אחרי התאונה, העיד לראשונה בבית המשפט: "בכלל לא עלה בדעתי שהייתי מעורב בתאונה". את הסיבה שנמצאה בדמו כמות גדולה של אלכוהול הסביר: "אחרי שהתקשרתי לחברים שתיתי בירה שהייתה לי ברכב"

 

 
הכדורגלן יצחק אספה, שהואשם בהפקת ארי נשר ז"ל לאחר התאונה, עלה הבוקר (ב') להעיד במשפטו. אספה תיאר את רגע הפגיעה בנשר ובחברו: "נהגתי לבד באוטו, אני מכיר את הדרך. במהלך הנסיעה שמעתי רעשים ונדלקה לי נורה אדומה, חשבתי שיש לי פנצ'ר. התקשרתי לחברים ואמרתי שאני חושב שיש פנצ'ר, הם צחקו כזה וככה נגמרה השיחה. המשכתי לנסוע כרגיל".
 
השופט שאל אותו איזה רעשים שמע ואספה ענה: "רעש קטן כזה של פנצ'ר, בקטנה. בגלל זה לא עלה בדעתי שהייתי מעורב בתאונה. לא יצאתי מהרכב. המשכתי לנסוע רגיל, לא הרגשתי שיש לי פנצ'ר. בשום שלב בנסיעה לא עצרתי את הרכב".

 יצחק אספה בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
אספה היום בבית המשפט. "שתיתי שני שלוקים וזהו"(צילום: מוטי קמחי)

"כשהגעתי לבן אביגדור בדקתי אם יש פנצ'ר וראיתי שאין. התקשרתי שוב לחברים וראיתי שיש לי נזק אחר - הצד של הפנס נכנס לי טיפה פנימה, המראה הייתה קצת שבורה", המשיך להעיד. השופט שאל אם אספה ידע ממה נגרם הנזק, ונענה: "באותו רגע לא. הייתי בהלם".

 

אספה סיפר כי הוא התקשר לחבריו ובינתיים שתה בירה שהייתה אצלו באוטו. בכך הוא מסביר את העובדה שנמצאה בדמו כמות גדולה מהמותר של אלכוהול, למרות ששתה רק "שני שלוקים" במסיבה.

 

במהלך העדות שאל השופט את הכדורגלן מדוע חזר באותו הלילה לזירת התאונה. אספה ענה: "החבר רצה לחזור לחברים שלו. כשהם הגיעו וראו את הנזקים, הם סיפרו שראו שהייתה תאונה שיכול להיות שהייתי מעורב בה. אמרתי להם 'אין מצב. אין סיכוי שזה אני. אם הייתי שומע או מרגיש את התאונה או בום הייתי עוצר. ברור שהייתי עוצר'. הם אמרו 'בוא ניסע את הדרך שנסעת'".

 יצחק אספה בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
אספה. "אם הייתי שמוע אות מרגיש את התאונה הייתי עוצר"(צילום: מוטי קמחי)
 

הוא התייחס גם לטענות שברח מהזירה: "זה לא נכון. לא ברחתי. אם הייתי רוצה באמת לברוח, לא הייתי נוסע למקום שקבעתי בו מההתחלה עם החברים שלי. הייתי בורח לכל מקום אחר".

 

אספה סיפר בדיון גם על המסיבה שבה השתתף לפני שעלה על ההגה, ועל השתייה החריפה ששתה: "חבר שלי חגג יום הולדת במועדון וביקש שאבוא. נסעתי ברכב שקיבלתי מהקבוצה והגעתי למועדון ב-00:30-01:00. ראיתי בקבוקי שתייה של וודקה, אחד מהם כבר היה ריק. שתיתי שלוק אחד מחבר ושלוק נוסף מחבר אחר וזהו".

 

בתשובה לשאלת סנגורו מדוע שילם על השתייה אם שתה מעט, ענה אספה: "הייתי ביום הולדת של חבר, מה, לא נתחלק? מתחלקים שווה בשווה, ככה נהוג. באתי לשמח בן אדם וזה המינימום של המתנה שאתה מביא לו".

אספה בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
אספה(צילום: מוטי קמחי)

אחרי הפסקה החלה החקירה הנגדית בראשות הפרקליטה עו"ד רותם נוימן וסרמן מפרקליטות מחוז תל אביב. הפרקליטה שאלה אותו כמה שתה במהלך אותו ערב והוא ענה: "ב-19:00-20:00 הרמנו כוסית לחיים של יין, במועדון שני שלוקים וכשהייתי באוטו וחיכיתי לחבר שתיתי עוד בירה". הפרקליטה עימתה אותו מול דבריו בחקירה, אז סיפר ששתה שתי כוסות יין: "בחקירות יושבים עליך שלושה אנשים אחרי שבוע במעצר וצועקים עליך. אני לא בדיוק זוכר את הדברים. עניתי מה שאני זוכר".

 

"מטיחים בך שהרגת ילד, מקללים ומשפילים אותך בחקירה. לא נותנים לך לפעמים זמן לענות. זה לא שניסתי להתחמק - לא נתנו לי לענות, אולי כן הייתי אומר להם אם היו נותנים זמן", אמר. כשנשאל על ידי השופט והפרקליטה מדוע לא סיפר בחקירה ששתה בירה, ענה אספה: "הוא שאל מתי פעם ראשונה שתיתי משקה אלכוהולי, בגלל זה לא סיפרתי על השלוקים במועדון ועל הבירה".

 

 

אספה היה מעורב בתאונה שבה נהרג נשר ז"ל והואשם בהפקרת פצוע בזירה, נהיגה בשכרות ובשיבוש הליכי משפט. הוא לא הואשם בגרימת מותו של הנער, מכיוון שבפרקליטות סבורים שהנער שהרכיב את נשר הוא זה שסטה ממסלול הנסיעה. גם מרבית הראיות תמכו בכך שזו הייתה תאונה בלתי נמנעת מבחינת אספה.

 

בכתב האישום נטען שבליל 24 בספטמבר 2018 למועדון בנמל תל אביב, שם שתה משקאות אלכוהוליים יחד עם חבריו. סמוך ל-3:35 נהג הנאשם בשדרות רוקח לעבר צומת הכניסה לחניון "רדינג", שיכור ובמהירות של כ-75 קמ"ש.

 

באותו הזמן רכב חברו של נשר על אופניים חשמליים והרכיב אותו בחלק הקדמי. בשלב מסוים, כשרכבו של אספה היה קרוב לשניים, סטו האופניים שמאלה והנאשם התנגש בהם בעוצמה עם חלקה הקדמי של המכונית.

 

לאחר התאונה, ולמרות התוצאות הקשות שלה, המשיך אספה בנסיעתו. כמה שניות לאחר מכן הוא נעצר בחריקת בלמים לפרק זמן קצר, המשיך בנסיעה איטית, עצר בשנית ונמלט מהמקום מבלי לראות את תוצאות התאונה או להושיט עזרה לנערים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אספה בבית המשפט, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים