שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  תיעוד: ה"לבניות" של ארה"ב קורסות

  10 שניות - והן הפכו להיסטוריה: בפיצוץ מבוקר נהרסו מגדלי הקירור במה שהייתה תחנת הכוח הפחמית האחרונה במסצ'וסטס

   

  תיעוד פיצוץ מגדלי הקירור בארה"ב

  תיעוד פיצוץ מגדלי הקירור בארה"ב

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  זה לקח שניות ספורות: שני מתקני הקירור בתחנת הכוח הפחמית האחרונה של מסצ'וסטס הפכו להיסטוריה, לאחר שקרסו בפיצוץ מבוקר תוך עשר שניות בדיוק. כך זה נראה.

   

  הפיצוץ המבוקר אירע כמתוכנן שלשום (יום שבת) ב-8 בבוקר, במה שהייתה תחנת הכוח ברייטון פוינט בעיירה סאמרסט שבצפון מזרח ארצות הברית. בסרטון נראים מגדלי הקירור הענקיים, שגובהם 175 מטרים, קורסים לקרקע וענן אבק עצום עולה לאוויר. לשם השוואה, גובה ה"לבניות" - צמד מגדלי הקירור בבתי הזיקוק במפרץ חיפה - הוא "רק" 75 מטרים.

  תיעוד פיצוץ מגדלי קירור בתחנת כוח במסצ'וסטס ()
  הכי גבוהים שקרסו. מגדלי הקירור, לפני

  תיעוד פיצוץ מגדלי קירור בתחנת כוח במסצ'וסטס ()
  רגע הקריסה

  תיעוד פיצוץ מגדלי קירור בתחנת כוח במסצ'וסטס ()
  לא נשאר דבר ממגדלים בגובה 175 מטר

  בתחנת ברייטון פוינט נשרף פחם מאז 1963, אך מגדלי הקירור נוספו רק כמה עשורים לאחר מכן. הם נבנו במשך ארבע שנים בעלות של 600 מיליון דולר ואורך החיים שלהם היה 6 שנים בלבד. תחנת הכוח הפחמית, שהייתה בזמנו הגדולה ביותר במסצ'וסטס נסגרה ב-2017, לאחר שארגוני סביבה לחצו לשימוש במקורות אנרגיה תחליפיים ונקיים יותר.

   

  החברה שמחזיקה כעת בבעלות על הנכס מתכוונת להפוך את האתר למתקן רב-שימושי, שיוקדש בעיקרו לתמיכה בחוות לאנרגיות רוח שיוקמו בים. היא אמרה כי מבני הבטון האדירים הם כנראה מגדלי הקירור בתחנת כוח הגבוהים ביותר בעולם שאי פעם הופלו בפיצוץ מבוקר.

   

  תושבים במסצ'וסטס וברוד איילנד שמחו לנוכח הפלת המגדלים, שבעיני רבים כיערו את הנוף באזור, וערכו בשבת מסיבות צפייה בהריסות.

  ה"לבניות" במפרץ חיפה. גובהן - 75 מטרים (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
  ה"לבניות" במפרץ חיפה. גובהן - 75 מטרים(צילום: אלעד גרשגורן)

  רוס מקלנדון מוורוויק שברוד איילנד אמר לעיתון מקומי כי העיר את שלושת ילדיו בשעת בוקר מוקדמת, כדי שיוכלו לבוא ולצפות באירוע. אבל הם כמעט החמיצו את הרגע. "לא הקדשתי תשומת לב מספקת לשעה, והחמצתי את השניות הראשונות", אמר מקלנדון. "הגענו כי זה נראה כמו דבר מה כיפי לילדים לעשות. הם אף פעם לא ראו קריסה".

   

  התושבים, שהרשויות התירו להם לצפות במחזה ממרחק בטוח, מילאו את הגשרים ואת הרחובות הסמוכים כדי לראות את המבנים נופלים. מסוקים, מטוסים ורחפנים טסו בשמיים. כמה תושבים חששו שהקריסה עלולה להוביל לזיהום באבק, אבל הרשויות אמרו כי לא צפוי שהאבק יגיע לשכונות המגורים הסמוכות.

   

  "המגדלים לא היו ממש יפים, אבל כך גם ענני הגופרית שיצאו מהארובות", אמר אחד הצופים, שהתייחס לארובות שנהרסו בחודש שעבר. "הם פשוט הפכו לחלק מהנוף עבורנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים