שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  היום שאחרי ה-B.A: המוסד האקדמי שמשקיע בלימודי אנגלית עסקית לסטודנטים

  השתלבות בשוק העבודה של היום מחייבת שליטה גבוהה באנגלית. במסלול האקדמי המכללה למינהל, החליטו להעניק לסטודנטים את היתרון הנדרש כבר בראיון העבודה הראשון, עם תוכנית חדשה וייחודית ללימודי אנגלית עסקית

  בין אם ניסיתם לאחרונה להתקבל למקום עבודה חדש ובין אם רק רפרפתם על מודעות הדרושים, ודאי שמתם לב לדרישה לאנגלית ברמה גבוהה ששבה ועולה במשרות השונות. היכולת לדבר ולכתוב בשפה האנגלית הפכה לדרישה כמעט בסיסית ברוב מקומות העבודה, ובוגרי תארים שמנסים להשתלב בתעשייה בלעדיה – מגלים שאינספור דלתות נסגרות בפניהם גם אם הם מגיעים עם כישורים רבים אחרים.

   

  האתגרים בדרך לשליטה באנגלית עסקית

  צעירים בישראל לומדים אנגלית כבר בבית הספר היסודי, והרמה שלהם נמדדת שוב בבחינות המיון לאוניברסיטאות. עם זאת, קיים הבדל משמעותי בין השימוש בשפה על ספסל הלימודים לבין השימוש שנדרש לאחריו. רבים מבוגרי המסגרות החינוכיות מפגינים הצלחה בכל הנוגע להבנת הטקסטים שהם קוראים, אך בה בעת הם נתקלים בקשיי דיבור וכתיבה – מיומנויות שלא פיתחו מספיק לאורך השנים. מאחר ששוק העבודה הישראלי פועל באופן יומיומי מול חברות וגורמים שונים בחו"ל, שליטה באנגלית ברמה סבירה בלבד לא תמיד מצליחה לגשר על הפערים.

   

  המכללה למנהל (צילום: באדיבות המכללה למנהל)
  המכללה למנהל(צילום: באדיבות המכללה למנהל)

  בסביבת העבודה התחרותית של היום, עובדים צריכים להפגין הרבה מעבר לאוצר מילים רחב באנגלית. נדרשת מהם גם יכולת ניהול משא ומתן מול גורמים מחו"ל, כתיבת אי-מיילים מקצועית ועוד. גם תהליכי מיון וראיונות עבודה רבים מתנהלים בשפה האנגלית, ודורשים ממועמדים למשרה להציג את כישורי השפה שלהם הרבה לפני היום הראשון במשרד. במילים אחרות, אנגלית עסקית הפכה מיתרון לתנאי הכרחי.

   

  התמודדות עם פערי השפה כבר במהלך התואר

  כדי לסייע לסטודנטים לגשר על הפערים ולצאת אל שוק העבודה מוכנים יותר, נפתח במסלול האקדמי המכללה למינהל קורס חדש בשם SpeakUp, שמטרתו להעניק לסטודנטים כלים לשיפור השפה בדרך שונה ומתקדמת. הקורס שמתנהל כולו בשפה האנגלית, מיועד לסטודנטים לתואר ראשון ושני המעוניינים לשפר את האנגלית העסקית שלהם באופנים שרלוונטיים לשוק העבודה ולא רק לאקדמיה.

   

  המכללה למנהל (צילום: באדיבות המכללה למנהל)
  המכללה למנהל(צילום: באדיבות המכללה למנהל)

  מדובר במערך לימודי אנגלית שמעניק למשתתפים כלים רבים לשיפור השפה, במסגרת חדשנית ונוחה – שיפור אוצר מילים עסקי, הצגה וצליחת ראיון עבודה, עמידה ודיבור מול קהל, ניסוח אי-מיילים באופן מקצועי, נטוורקינג עם אנשים מחו"ל ועוד. כל אלה נעשים באמצעות תרגול דיבור בקבוצות קטנות, האזנה לפודקאסטים וצפייה בסרטונים באנגלית, מפגשים עם משלחות מחו"ל וכדומה.

  צוברים ביטחון בכיתה ובבית

  בדומה לכל מיומנות נרכשת אחרת, שליטה אמיתית בכישורים חדשים נעשית באמצעות תרגול קבוע. היעדר היכולת לתרגל את השפה באופן מסודר, מובילה אצל סטודנטים רבים לא רק לקושי בדיבור אלא גם לפגיעה בתחושת הביטחון העצמי בכל הנוגע לתחושת המסוגלות שלהם. שיטת ההוראה במסגרת SpeakUp שמה דגש על ליווי צמוד ותמיכה של מורים דוברי אנגלית שפת אם, ועל ידי כך עוזרת לשמור על המוטיבציה של הסטודנטים לאורך התהליך כולו.

  המכללה למנהל (צילום: באדיבות המכללה למנהל)
  המכללה למנהל(צילום: באדיבות המכללה למנהל)
   

  למי זה מתאים ואיך מצטרפים?

  SpeakUp היא כאמור תוכנית אימון בשיפור השפה האנגלית, שמוצעת לכל הסטודנטים במכללה למנהל, משנה ב' ואילך אשר חושבים מראש על היום שאחרי התואר ומעוניינים לשפר את האנגלית העסקית שלהם כבר עכשיו.

   

  רוצים גם אתם להשיג יתרון משמעותי בראיון העבודה הבא? היכנסו לאתר המכללה והירשמו עוד היום!

   

   

  למידע והרשמה לחצו כאן

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים