שתף קטע נבחר

מיקי חיימוביץ': "לא אוכל לשבת על כיסא עור במליאה"

חברת כחול לבן שתושבע מחר לכנסת ביקשה להחליף את המושב שלה שעשוי מעור מטעמי מצפון - והציעה לממן זאת מכספה. גורמים בכנסת: "שתי ח"כיות ביקשו זאת בעבר - וסורבו". אדלשטיין: "הנושא בטיפול מנכ"ל הכנסת"

 

מיקי חיימוביץ'  (צילום: אבי מועלם)
מיקי חיימוביץ' (צילום: אבי מועלם)

חברת הכנסת המיועדת מטעם מפלגת "כחול לבן", מיקי חיימוביץ', פנתה היום (שני) למנכ"ל הכנסת בבקשה לבחון את החלפת ריפוד כיסאות המליאה העשויים עור פרה, לריפוד סינטטי.

 

חיימוביץ', המקיימת אורח חיים טבעוני בשש השנים האחרונות ופועלת בתחום זכויות בעלי החיים, כתבה למנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ וליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי "מבירור שנעשה בלשכתי עולה כי ריפוד כסאות חברי הכנסת במליאת הכנסת עשוי מעור פרה.

 

"כידוע, רוב העור המשמש בתעשיית מוצרי העור מופק מחיות שנוצלו בתעשיות אחרות ובעיקר בתעשיית בשר הבקר. אותם בעלי חיים, עוברים סבל רב ורוב חייהם הם קורבנות של טיפול אלים והזנחה", הוסיפה חיימוביץ'.

 

עוד נכתב כי "מטעמים מוסריים ומצפוניים אינני עושה כל שימוש בעור בכל נוהלי חיי - לבוש, הנעלה, אביזרים, רהיטים ומושבים מכל סוג שהוא. המחשבה שאת כל שעות הימצאותי במליאת הכנסת אעשה בישיבה על מושב שכזה היא בלתי נסבלת".

 

חיימוביץ' ציינה כי היא מודעת למגבלות הזמן וביקשה שעד תום פגרת הקיץ ריפוד הכיסא יוחלף לחומר סינטטי - ואף הציעה לממן זאת מכספה הפרטי.

 

גורמים בכנסת מסרו בתגובה למכתב כי פניות דומות הגיעו הן בכנסת שעברה והן מח"כ יעל כהן-פארן וח"כ שרן השכל - ושתיהן נענו בשלילה.

 

מלשכת יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נמסר בתגובה כי הנושא נמצא בטיפול מנכ"ל הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
מיקי חיימוביץ'
צילום: אבי מועלם
מומלצים