שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פולנים נגד קמפיין השבת רכוש מהשואה: "היהודים יורקים בפרצופנו"
  גם בשבוע שבו מציינים את יום השואה - מאות גולשים פולנים בחרו לתקוף את קמפיין הרשת שקורא להצלת רכוש יהודי שאבד בפולין אחרי המלחמה: "היהודים צריכים לשלם על היותו של היטלר ממוצא יהודי"


  הפגנה קונסוליה ניו יורק לאומנים פולין אנטישמיות ()
  מפגינים לאומנים מחוץ לקונסוליה הישראלית בניו יורק
  מאות גולשים פולנים תוקפים בימים האחרונים קמפיין רשת תחת התגית MyPropertyStory# (סיפורו של הרכוש שלי), שמטרתו להעלות את המודעות הציבורית בעניין גזל הרכוש של ניצולי זוועות הנאצים.

   

  כמה לאומנים פולנים אף הפגינו שלשום (א') נגד הקמפיין מחוץ למשרדי הקונסוליה הישראלית בניו יורק, בזמן שאנשיה השתתפו בעצרת הזיכרון במוזיאון למורשת השואה בעיר. המפגינים נשאו שלטים שהאשימו "פושעים יהודים" בביצוע עבירות נגד אזרחים פולנים בזמן השואה - ודרשו לפצות את אותם הנפגעים. יצוין כי המפגינים מחו גם על דבריו של ממלא מקום שר החוץ, ישראל כ"ץ, שהאשים את הפולנים באחריות לשואת יהודי ארצם.

   

  "היהודים יורקים בפרצופם של הפולנים, אולי עדיף היה להם להיות בפיטסבורג או בסן דייגו", כתב אחד הגולשים ברמיזה לפיגועים שאירעו בבתי הכנסת. "כלום לא מגיע ליהודים, עליהם לשלם על היותו של היטלר ממוצא יהודי", כתב גולש אחר.

   

  ציוץ טוויטר תגובות אנטישמיות יום השואה שואה פולין ()

  ציוץ טוויטר תגובות אנטישמיות יום השואה שואה פולין ()


  ציוץ טוויטר תגובות אנטישמיות יום השואה שואה פולין ()

  ציוץ טוויטר תגובות אנטישמיות יום השואה שואה פולין ()

  ציוץ טוויטר תגובות אנטישמיות יום השואה שואה פולין ()

  "כלום לא מגיע ליהודים. עליהם לשלם על מלחמת העולם השנייה, על היותו של אדולף היטלר ממוצא יהודי. הם צריכים לשלם פיצויים על שחוללו את המלחמה וההרס בפולין", נטען באחת התגובות.

  גולשים אחרים ציינו ש"יהודים רבים שיתפו פעולה עם הנאצים" וכי "אתם תשלמו על על מעשיהם של היהודים שהוציאו להורג את האומה הפולנית".

   

  "האם זה הרכוש שלכם? האם זו פולין שלכם? תעופו מפולין", תקף אחד הגולשים. "תעשיית השואה לא ישנה, היא ערה ופעילה 24/7. הרי צריך מימון לבניית גדר הפרדה וייצור רקטות", כתב גולש אחר.

   

  גדעון טיילור, יו"ר הפעולות בארגון היהודי העולמי להשבת רכוש (איל"ר) שעמד מאחורי קמפיין, אמר כי "הקמפיין מבטא את העובדה שמאחורי כל רכוש יש סיפור. מדובר בקשר אמיץ להיסטוריה היהודית שנחרבה בשואה".


  פורסם לראשונה 29/04/2019 21:19

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים