שתף קטע נבחר

הילדה פאטמה נורתה בקלנסווה: "כל יום אירוע ירי"

מצבה של פאטמה ג'מל שנפגעה אמש מירי בגן ציבורי בקלנסווה עדיין קשה, ותושבי העיר סיפרו על "אלימות שמתפשטת בלי סוף". הדוד הטיל את האחריות לירי על המשטרה: "יכולה לטפל בפשיעה במגזר הערבי"

 

 

פאטמה ג'מל בת ה-10 שנפגעה אמש (יום ב') מירי בגן הציבורי בקלנסווה עדיין מאושפזת במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים מאיר בכפר סבא. אביה, עלי ג'מל, אמר ל-ynet: "כולנו מחכים שפאטמה תחלים. אני מאוד רוצה שהיא תתעורר ושאוכל לשמוע את קולה כמו בכל יום. מצבנו הנפשי מאוד קשה, אנחנו לא מעכלים את מה שהתרחש". הוא הוסיף כי "תופעת הירי חייבת להיפסק. המצב חמור. אתמול הבת שלי נפגעה מירי, ומחר אנשים אחרים ייפגעו".

 

אבא של פאטמה ג'מל שנפגעה מירי בגן ציבורי וסגן מפקד תחנת משטרת קדמה רונן הקדוש ()
"אתמול בתי נפגעה מירי, מחר אחרים ייפגעו". אביה של פאטמה ג'מל

עדי ראייה ששהו בגן הציבורי אמש סיפרו כי הם הבחינו בשני רוכבי אופנוע שירו לעבר רכב שחנה במקום, ואמרו כי ג'מל נפגעה מכדור בפלג גופה העליון והחלה לבכות ולצעוק. לדבריהם, אמה נכחה במקום בזמן שהילדה שיחקה בגן עם חברותיה. לאחר הירי היא קמה, ורצה לכיוון אמה עד שאיבדה את הכרתה. האם פינתה אותה למרפאה מקומית, לשם הוזעק צוות מד"א שפינה אותה לבית החולים מאיר.

הגן הציבורי בקלנסווה בו נפגעה מירי הילדה פאטמה ג'מל ()
הגן הציבורי בקלנסווה שבו נפגעה פאטמה ג'מל

אלמוני ירה בילדה ירי קלנסווה גן משחקים ()
הרכב שספג את היריות

אלמוני ירה בילדה ירי קלנסווה גן משחקים ()

בתוך כך, תושבי העיר סיפרו על אירועי ירי חוזרים ועל תחושה של חוסר ביטחון ברחובות העיר. נער שהגיע הבוקר לגן הציבורי סיפר כי היה עד לירי. "זה היה מפחיד מאוד, ראיתי את היורים באופן אישי. כמעט רצחו אותנו, אני לא יודע איך אנשים עושים דבר כזה. הם פגעו בילדה ששיחקה ועלולים להמשיך באותם מעשים".

 

נער אחר ששהה בגן אמר: "האלימות מתפשטת בקלנסווה ללא סוף. כל יום יש כאן אירוע ירי או זריקת רימונים לעבר בתים. במצב קשה אנחנו אפילו לא יכולים לצאת מהבית כדי לקנות מצרכים מתוך פחד שהירי יפגע בנו. היו מקרים שבתי משפחות בלתי מעורבות נפגעו מקליעים".

 

תושבת נוספת התייחסה לאלימות הגוברת בקלנסווה: "לפני כמה חודשים הגעתי לחדר של שני הילדים שלי ומצאתי לידם שני כדורים שחדרו מהחלון. התוצאה יכלה להיות קשה מאוד אם הקליעים היו פוגעים בהם".

 

 

עבד ג'מל, דודה של פאטמה, הטיל באולפן ynet את האחריות על המשטרה. לדבריו, "אם זה קרה באור יום זו בושה לנו ולמשטרה שאין ביטחון במקומות ציבוריים. המשטרה יכולה בעזרת הטכנולוגיה והכלים השונים שלה לטפל בפשיעה במגזר הערבי".

 

הוא הוסיף כי "אם האנשים איבדו את האמונה זה הכישלון שלנו. אנחנו פועלים לשנות את המצב במגזר הערבי ורוצים שקט וביטחון".

 

מהמשטרה נמסר כי על פרטי החקירה ופרטי החשודים הוטל צו איסור פרסום.

 

במקביל, סגן מפקד תחנת משטרת קדמה, רונן הקדוש, ביקר את המשפחה בבית חולים ואיחל החלמה מהירה לילדה. בביקורו ציין כי מדובר במקרה חמור.

 

סגן מנהל בית החולים מאיר, ד"ר אבי לוין, סיפר אמש כי הילדה הגיעה למוסד הרפואי והוכנסה מיד לחדר המיון: "צוות טיפול נמרץ בשיתוף כירורגים ביצעו הערכה מהירה של מצבה. היא נלקחה לבדיקת סי.טי ואז גילינו פצע כניסה ופצע יציאה בחזה. לאחר מכן היא נותחה וכעת היא מורדמת ומונשמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים