שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  משייקה אופיר ועד צ'יץ': כל המי ומי בבכורת "השוטר אזולאי"

  ניצה שאול, יוסף שילוח, אפרים קישון וכל בכירי המשטרה הגיעו לבכורת הסרט "השוטר אזולאי" בקולנוע הוד בשנת 1971. לרגל פרויקט שימור ארכיון הקולנוע של סינמטק ירושלים נחשף הסרטון הנוסטלגי מ"יומני כרמל". צפו בהשקה מהעבר

   

   

  בימים אלה שוקד סינמטק ירושלים על פרויקט חשוב ומרגש שייגע בכל ישראלי חובב קולנוע  - הקמת ארכיון דיגיטלי ונגיש לקהל הרחב לשימור הקולנוע המקומי. אלפי סרטים, חלקם מוכרים וחלקם נדירים, שעד היום הסתתרו בקופסאות, עוברים תהליך סינון, מיון ודיגיטליזציה ויעלו לאתר אינטרנט שצפוי לעלות לאוויר ב-2021. לצד הסרטים, הארכיון יכלול גם תיעוד מהמציאות הקולנועית הישראלית. עד שהאתר יעלה לאוויר, הנה טעימה מאחד האוצרות שלו: בכורת הסרט "השוטר אזולאי" משנת 1971 כפי שתועדה בכתבה בסרטוני החדשות "יומני כרמל".

   

  בבכורת סרטו של אפרים קישון בקולנוע הוד המיתולוגי נכחו כוכבי הסרט, שייקה אופיר, ניצה שאול, יוסף שילוח, אריה אליאס ועוד. כמובן שגם קישון הגיע, כמו גם איציק קול שהפיק את הסרט. עוד נצפו: ראש העיר המיתולוגי של תל אביב צ'יץ' (שלמה להט), עדיין במדי צבא, בכירים במערכת המשטרה שהוזמנו לצפות בסרט על השוטר הרגיש, המלחינה נורית הירש שאמונה על הלחן של "בלדה לשוטר", שיר הנושא של הסרט ואיש ה"בדיחמין לשבת", הסאטיריקן דידי מנוסי. האם תצליחו לזהות עוד מפורסמים מהעבר? צפו.

   

   

   

   

    

    

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים