שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "70 אלף שקל זה בכלל לא סכום משפיל"

  ראש עיריית לוד יאיר רביבו טוען כי אם התשלום לאמנים ביום העצמאות יוגבל - הם יעדיפו לנוח במקום להופיע. אייל קשת, סוכנו של בועז שרעבי, דווקא תומך ביוזמתו של שר הפנים: "עדיף שעירייה תשקיע בהקלה על חייהם של התושבים"

   

   

  "אני חושב שאם העיריה מחליטה לשלם זה שיקול שלה בלבד ולא של המדינה, מי שישפוט אותה זה התושבים של אותה רשות", אומר אייל קשת, סוכנו של בועז שרעבי, בעניין הצהרתו של שר הפנים אריה דרעי כי החל מהשנה הבאה יגביל את שכר האמנים.

   

  אתה חושב שזו טעות?

  "אני חושב שעירייה חלשה שיש לה צרכים סוציאליים או דברים אחרים שיכולים להקל את החיים של התושבים, עדיף שתשקיע בצרכים האלה מאשר בהופעה של זמר אחד".

   

  70 אלף שקל זה מעט או הרבה? לנו זה נשמע המון כסף.

  "זה מאוד מכובד אני חושב".

   

  זה לא סכום שמשפיל את האמנים או פוגע בפרנסה?

  "זה בכלל לא משפיל. הרבה אמנים היו מוכנים לקבל את הסכומים האלה, אבל יש אמנים שעובדים בשביל 15-20 אלף שקלים ויש כאלה שמקבלים 200 אלף שקל, זה לא פרופורציונלי".

   

  יש אמנים שמתנהגים בחזירות?

  "לא הייתי משתמש בשמות כאלה. זה טבעי שכשאתה מבקש סכום מסוים ונותנים לך אז אתה לוקח. מי שמתנהג בחזירות אלה אולי אותם ראשי רשויות שנותנים עדיפות לדברים מהסוג הזה".

   

  גיליון רווקים (צילום: משה נחומוביץ')
  הסוף לסכומים הגבוהים? עומר אדם(צילום: משה נחומוביץ')

  "הניסיון הוא טוב אבל התוצאה לדעתי לא נכונה", אומר ראש עיריית לוד יאיר רביבו על החלטתו של דרעי. "באו וזרקו מספר. יבוא אמן ויגיד לך שהוא מביא עשרה נגנים ואיכות, ולא יופיע. ואז מה שיקרה זה שאמנים מהשורה הראשונה יגידו אני רוצה לנוח, כי אני ממלא בקיסריה, בהיכל מנורה, בסמי עופר - שם אני מרוויח מיליון או מיליון וחצי שקלים להופעה".

   

  אבל שם אנשים בוחרים להוציא כסף מהארנק. פה אתה בוחר בשביל כל התושבים.

  "האירוע הזול ביותר שיש לי בשנה הוא יום העצמאות. אין אירוע זול ממנו מבחינת יחס עלות תועלת. מגיעים 30 אלף תושבים, על כל תושב אני משקיע 10 שקלים בלבד. אין אף אירוע שמתקרב להשקעה הזאת. יש אירועים שמגיעים אליהם 300-400 או 1000 איש ומשקיעים בהם 100-150 אלף שקלים... מבחינת ניצול כספי ציבור לטובה יום העצמאות הוא האירוע הזול ביותר".

   

  אולי במקום לחם ושעשועים תשקיע את הסכום הזה פר תושב בחינוך?

  "מי שיש לו ידע בתקציב עירייה מבין שיש תקציב חינוך, תקציב תרבות ותקציב רווחה. אי אפשר להעביר מאחד לשני. אני בוחר לעשות פחות במות. הבוקר שמעתי ראש עירייה גדולה שאומר שהוא לא מביא אמנים של 300 אלף שקלים. בדקתי והוא מביא 20 אמנים בחמש במות שונות ובפועל הוא משלם 2-3 מיליון שקל".

   

  אז אתה אומר שההחלטה של דרעי תפגע באיכות המופעים שהציבור יקבל.

  "יקרו אחת משלוש אופציות: אופציה אחת - לא יזמינו יותר הופעות גדולות ואז התושבים המוחלשים יפנו לאריה דרעי ויגידו 'תראה מה עשית' - כסף לקיסריה אין לנו, בעיר שלנו לא מביאים יותר אמנים כי לא שווה להם להגיע, ואז מי שנפגע זה האזרח הקטן; אופציה שנייה - יתחילו כל מיני תחמונים, למשל 70 אלף שקל לאמן אבל כל אחד מהנגנים יקבל 20 אלף שקל, בסוף אין ואקום; והאופציה השלישית היא ביום העצמאות לא יביאו אמנים גדולים אבל חודש או חודשיים אחרי, בקיץ, יגיע עומר אדם לכל הרשויות והן ישלמו לו אותו דבר. בסופו של דבר יש פה התערבות בשוק שהוא היצע וביקוש".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יאיר שגיא
  "70 אלף זה בכלל לא משפיל"
  צילום: יאיר שגיא
  לאתר ההטבות
  מומלצים