שתף קטע נבחר

פרס ינאי למצוינות בהוראה ל-5 מרצים בטכניון

פרס ינאי למצוינת בחינוך האקדמי נועד לשפר את רמת ההוראה ואת היחס לסטודנטים בטכניון והוא הוענק בפעם השמינית

פרס ינאי למצוינות בחינוך האקדמי הוענק בפעם השמינית ברציפות לחמישה חברי סגל מצטיינים מהפקולטות השונות בטכניון: פרופ' חבר דניאל אורנשטיין מהפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, פרופ' חבר עדי זלצברג מהפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט, פרופ' חבר קרן צנזור הלל מהפקולטה למדעי המחשב, פרופ' חבר דניאלה רווה מהפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל ופרופ' משנה אבי שרודר מהפקולטה להנדסה כימית ע"ש וולפסון.

 

 כלות וחתני פרס ינאי לשנת תשע
כלות וחתני פרס ינאי לשנת תשע"ח יחד עם משה ורחל ינאי, פרופ' פרץ וד"ר לינה לביא, יו"ר ועדת הפרס, פרופ' חגית עטיה ויו"ר אגודת הסטודנטים אמיר דוד ניסן כהן(צילום: רמי שלוש, דוברות הטכניון)

 

בציון לשבח בהוראה ע"ש ינאי זכו פרופ' חבר רועי עמית מהפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, ד"ר יעל יניב מהפקולטה להנדסה ביו-רפואית וד"ר רועי רייכרט מהפקולטה להנדסת תעשייה וניהול ע"ש דוידסון. בפרס ליחידה אקדמית מצטיינת זכתה הפקולטה להנדסת חשמל ע"ש ויטרבי.

 

בטכניון הסבירו כי פרס ינאי למצוינת בחינוך האקדמי נועד לשפר את רמת ההוראה ואת היחס לסטודנטים בטכניון. הוא מוענק "כאות הוקרה והערכה לחברי הסגל האקדמי, המהווים דוגמה בתרומתם המתמשכת להוראה וללמידה ובמאמציהם לחזק את המעורבות ותחושת השייכות של הסטודנטים לטכניון."

 

בטקס נכחו התורמים משה ורחל ינאי, נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא, יו"ר הוועד המנהל של הטכניון גדעון פרנק, המשנה הבכיר לנשיא הטכניון פרופ' אדם שורץ, המשנה לנשיא הטכניון לעניינים אקדמיים פרופ' חגית עטיה, סגן הנשיא לקשרי חוץ ופיתוח משאבים פרופ' בועז גולני, הזוכים ובני משפחותיהם, מרצים וסטודנטים. את הטקס הנחתה פרופ' אילת פישמן, כלת פרס ינאי לשנת 2011.

 

משה ינאי, בוגר הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון, שתרם 12 מיליון דולר לייסוד הפרס יחד עם אשתו רחל, אמר בהתרגשות באירוע: "למדתי בפקולטה להנדסת חשמל המקבלת היום את הפרס, ובעיניי זה מהפך אדיר. כשלמדתי כאן, בתחילת שנות ה-70', היחס וההתחשבות לא היו דומים למה שהסטודנטים מכירים היום. באותם ימים רצינו שידברו איתנו, שיבינו אותנו, וזה לא קרה. בשנים האחרונות, עם נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא, הובלנו מהפכה לשינוי היחס בין חברי סגל לסטודנטים. ולכם, הזוכים בפרס, אני אומר שהתגמול העיקרי אינו היוקרה והכסף אלא ההזדמנות שלכם לשנות ולהשפיע על חיים של אנשים".

 

פרופ' לביא אמר בטקס: "בקרוב אסיים את כהונתי כנשיא הטכניון. כשאני נשאל מהם ציוני הדרך החשובים בתקופה זו, אני מציין את הפגישה עם משה ינאי כאחד מהם. נפגשנו לראשונה לפני תשע שנים וחצי, ואותה פגישה הובילה לייסוד פרס ינאי ולשיפור דרמטי ברמת ההוראה בטכניון וביחסו לסטודנטים. פרס ינאי, ומאמצי ההנהלה וחברי הסגל, הקפיצו את הטכניון מהמקום האחרון בסקר הסטודנטים הארצי למקום הראשון בשביעות הרצון של הסטודנטים באוניברסיטאות. על המקום הראשון הזה אנחנו שומרים כבר שלוש שנים. מדובר במהפכה של ממש שזוכי פרס ינאי - אנשים הרואים בהוראה שליחות ולא רק חובה - תורמים לה רבות".

 

ומה אומרים הסטודנטים? יו"ר אגודת הסטודנטים בטכניון אמיר דוד ניסן כהן אמר: "ללמוד מדע והנדסה זה אתגר עצום. תהליך הלמידה בטכניון קשה מאוד, והמרצים הטובים הם שהופכים אותו לאפשרי ומציתים בנו את התשוקה ללימודים ולמקצוע. לשמחתי למדתי אצל שלושה זוכי פרס ינאי, וכל אחד מהם שינה את חיי בצורה זו או אחרת. אני מודה לכולכם בשם כל הסטודנטים בטכניון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רמי שלוש, דוברות הטכניון
טקס הענקת הפרסים
צילום: רמי שלוש, דוברות הטכניון
מומלצים