שתף קטע נבחר

בית החולים הרעיש, קופת חולים כללית נקנסה

במשך שנים פגעה פעילות מגדלי הקירור בבית החולים קפלן ברחובות, באיכות חייהם של התושבים המתגוררים בסמוך. בנוסף לקנס, תרמה קופת חולים כללית 100 אלף שקלים לטובת פרויקט סביבתי בשכונת חבצלת בעיר

בית המשפט השלום ברחובות הטיל קנס בגובה 150 אלף שקלים על קופת חולים כללית, בגין גרימת מטרדי רעש בלתי סבירים על ידי המרכז הרפואי קפלן במשך שנים רבות, שפגעו באיכות חייהם של תושבי השכונה הסמוכה. הקנס הוטל במסגרת הסדר טיעון עם המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה. בנוסף, כך על פי ההסדר, תרמה קופת החולים סכום נוסף של 100 אלף שקלים לטובת פרויקט סביבתי בשכונת חבצלת הסמוכה לבית החולים, אשר יבוצע על ידי עיריית רחובות.

 

בית החולים קפלן. ארכיון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
בית החולים קפלן. ארכיון(צילום: עידו ארז)

 

על פי עובדות כתב האישום המתוקן, שהוגש באמצעות המחלקה להנחיית התובעים מוסמכי היועמ"ש בפרקליטות המדינה, גרם בית החולים קפלן בין השנים 2002 ל-2008 למטרדי רעש חזק ובלתי סביר, שהפריעו לתושבי הבתים ברחובות הסמוכים לבית החולים מדי יום ולילה. התושבים התלוננו על מטרדי הרעש, שנגרם בעיקר עקב פעילות מגדלי הקירור, למשרד להגנת הסביבה - אך ללא הועיל.

 

גם תביעות אזרחיות שהוגשו נגד בית החולים על ידי התושבים נמחקו, לאחר שבית החולים התחייב לפעול להסרת המפגע. המשטרה הירוקה פתחה בחקירה נגד בית החולים ובסיומו הגישה המדינה כתב אישום נגד המרכז הרפואי בגין ריבוי עבירות של גרימת רעש חזק ובלתי סביר ועבירות של הפעלת מזגן באופן הגורם לרעש חזק ובלתי סביר.

 

במהלך הדיונים בוצעו בדיקות רעש מחודשות, שהראו כי כיום פעילות בית החולים אינה גורמת לרעש חזק או בלתי סביר. בית המשפט החליט לאשר את ההסדר במסגרתו הודתה קופת חולים כללית והורשעה בביצוע עבירות לפי חוק למניעת מפגעים. "מטרד הרעש אשר נגרם במשך שנים רבות הוסר וזאת לפי בדיקות שנערכו ובהתאם לדוח אקוסטי", נקבע בבית המשפט. בפסק הדין של סגנית נשיא בית משפט השלום רחובות, השופטת אפרת פינק, נכתב כי העונש שעליו הסכימו הצדדים במסגרת ההסדר הוא עונש ראוי והולם, זאת בין היתר לאור הודאתה של הנאשמת במיוחס לה, בנטילת האחריות על ידה ובהסרת המטרד.

 

במסגרת ההסדר נמחקו מכתב האישום נושאי המשרה, בהם מנהל בית החולים יעקב יהב, המנהל האדמיניסטרטיבי גבריאל אלפסי והמהנדס הראשי בבית החולים אדריאן כץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
בית החולים קפלן. ארכיון
צילום: עידו ארז
מומלצים