שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סת' רוגן ושרליז ת'רון: "לא יזיק אם מנהיגים יעשו סמים"

  הוא מגלם את הסטלן הקבוע, היא מגלמת מועמדת לנשיאות ארה"ב. בריאיון משותף ל-ynet לרגל "מה הסיכוי", סת' רוגן ושרליז ת'רון מספרים איך עושים קומדיה רומנטית רלוונטית, מסבירים את הכימיה ביניהם ונזכרים בסצנה שבה רוגן קעקע על עצמו צלב קרס במפגש נאו-נאצים: "זה היה די מאיים"

  לא רבים זוכרים, אבל הרבה לפני שגיבורי העל תפסו את מקומם על המסך, להיטי הקיץ הגדולים היו סרטי קומדיה. בכל שנה יצאה לפחות קומדיה אחת שהכניסה מיליונים, גרמה לצופים להתפוצץ מצחוק באולמות הקולנוע והפכה לקאלט. "בדרך לחתונה עוצרים בווגאס" משנת 2009? 277 מיליון דולר בקופות בארה"ב. "מסיבת רווקות" מ-2011? 209 מיליון דולר. "טד" מ-2012? 219 מיליון דולר. לעומת זאת, בשנת 2018 הקומדיה הכי מכניסה הייתה "עשיר בהפתעה" עם הכנסות של 177 מיליון דולר בלבד - קומדיה רומנטית בעיקרה, שהבדיחות הן החלק השולי בה. שוב נותרנו עם גיבורי העל של מארוול שמספקים את מנת ההומור הקולנועית הנדרשת לצד לצד רגעי אקשן מרהיבים.

   

  אבל עם כל הכבוד לדאחקות על משקל הגוף של תור ב"הנוקמים: סוף המשחק", יש כאלה שעדיין מחפשים את ההומור הישן והטוב, כזה שמשלב בתוכו רגעי סלפסטיק ובדיחות פיפי-קקי, רק כי זה מצחיק. מזל שיש את סת' רוגן וחבורתו הקבועה, שגם באקלים היבשושי הזה, ממשיכים לספק מנת צחוק ראויה פעם בכמה שנים. התוצרת החדשה שלו היא הסרט "מה הסיכוי?" (Long Shot), ומעניין יהיה לראות כיצד הוא יצליח בקופות. מה שבטוח, במדד הבדיחות הוא מצחיק. מאוד.

   

  זה מה שהמבקר שלנו חשב על הסרט

   

   

  הפעם לא תראו את אותם הפרצופים המוכרים שנוטים לחזור על עצמם בסרטים של רוגן וחברת ההפקה שלו פוינט גרייט, אבל מאוחרי הקלעים הוא שב לשתף פעולה עם הבמאי ג'ונתן לוין בפעם השלישית, אחרי "50/50" ו"הלילה האחרון". "מה הסיכוי?" היא קומדיה רומנטית רלוונטית להפליא בכיכובה של שרליז תרון, שמגלה יכולות קומיות מפתיעות. רוגן מגלם את פרד פלרסקי, עיתונאי בעל אידיאולוגיה ליברלית שלא יהסס לעשות הכול בשביל סיפור טוב. היא מגלמת את שרלוט פילד, מזכירת המדינה שמתכננת לרוץ לנשיאות ארצות הברית. כשהם היו צעירים, שרלוט הייתה השמרטפית של פרד, ואחרי שנים שהם לא התראו הם נפגשים במקרה בערב צדקה. הוא מתחיל לעבוד בתור משכתב הנאומים שלה כדי להפוך אותה למצחיקה יותר, וניצוצות רומנטיים מתחילים לעוף בין השניים.

   

  לקח להם שנים להוציא את הסרט לפועל, בעיקר בגלל לוחות הזמנים שלהם. "זה תסריט שחברת ההפקה שלי עבדה עליו במשך שנים וממש רצינו ששרליז תהיה מעורבת", מספר רוגן בריאיון טלפוני ל-ynet ביחד עם ת'רון, "פנינו לחברה שלה ולאט לאט התחלנו לעבוד ולפתח אותו ביחד".

   

  סת' רוגן ושרליז ת'רון (צילום: AP)
  סת' רוגן ושרליז ת'רון(צילום: AP)

  מדובר בתפקיד נדיר עבור ת'רון, שממשיכה להוכיח שהיא אחת השחקניות המגוונות בהוליווד. היא כבר עשתה כמה קומדיות בעבר אבל בשנים האחרונות התמקדה בעיקר בדרמות ("ואז הגיעה טלי") ובסרטי אקשן כמו "פצצה אטומית" ו"מקס הזועם". הפעם היא מתגלה כשחקנית עם תזמון קומי מושלם שלא פעם מתעלה על רוגן. לא רק זה, מדובר גם בתפקיד נדיר עבור כל שחקנית בהוליווד - שרלוט היא דמות חזקה שעומדת על שלה. היא חכמה, מקסימה ושנונה ואי אפשר שלא להתאהב בה. "אין הרבה סרטים עם נשים כמו שרלוט, אז כשרואים משהו כזה אתה חייב לתפוס את ההזדמנות הזאת", היא מספרת וממשיכה, "גם רציתי לעבוד עם סת' וחשבתי שיש פה משהו מאוד מודרני ומאוד מצחיק".

   

  הסרט אכן מאוד רלוונטי ומשלב בתוכו אינספור בדיחות מהתרבות הפופולרית, החל "ממשחקי הכס" ועד "הנוקמים", אבל הוא גם רלוונטי מבחינת העלילה שלו. פרד מתפטר מהעבודה שלו אחרי שאיל תקשורת שמפיץ פייק ניוז קונה את העיתון העצמאי שבו הוא עובד, ונשיא ארצות הברית (בוב אודנקירק) הוא שחקן שגילם נשיא בסדרת טלוויזיה, קריצה ברורה לנשיא הנוכחי דונלד טראמפ. באקלים הפוליטי הנוכחי, תרחיש שבו כוכב הוליוודי יהפוך למנהיג העולם החופשי לא נשמע מופרך במיוחד (קנייה ווסט שוקל את העניין, ורונלד רייגן כבר עשה זאת), אבל עם כל הצער והאירוניה שבדבר - נשיאה רווקה עדיין נשמע כמו פנטזיה רחוקה מאוד.

   

  אז כל אחד יכול להיות נשיא בארה"ב?

  רוגן: "כן, אבל זה לא אומר שכולם צריכים".

  ת'רון: "אבל אני לא חושבת ששרלוט נופלת לקטגוריה הזאת".

   

  את חושבת שאנחנו מתקרבים ליום שבו בכלל תהיה אופציה לנשיאה רווקה?

  ת'רון: "כן, זה אפשרי. יש כעשר מנהיגות באפריקה, ואם זה קורה שם אז זה אפשרי בארה"ב. יש נשיאות בניו זילנד, גרמניה..."

  רוגן: "אפילו בישראל הייתה אחת!".

   

  מתוך
  הדמויות מוטרדות מאותם הנושאים שמטרידים את הצופים. מתוך הסרט

  במובן מסוים, "מה הסיכוי?" היא קומדיה רומנטית הפוכה. ת'רון היא הדמות החזקה בסיפור, בעוד שרוגן הוא לוזר מובטל. בנוסף, מי שנדרש לעבור מהפך כפי שקורה פעמים רבות בז'אנר הוא דווקא הגבר ולא האישה.

   

  כמעט ולא רואים יותר קומדיות רומנטיות, וזה חבל. אתם חושבים שההתייחסות לשינויי הכוחות המגדריים היא הכיוון הנכון לז'אנר הזה?

  רוגן: "כן, הקדשנו זמן רב כדי להפוך את הסרט לרלוונטי כי רצינו שהקהל ירגיש שהוא צופה בסרט שמציג עולם שקיים. בעיני זה מה שהופך את הסרט למבדר".

   

  אתם גם לא חוסכים בביקורת על הפוליטיקה העולמית, ונכנסים לנושאים מורכבים כמו ההתחממות הגלובלית.

  רוגן: "זה נכון. אני חושב שהקהל מתחבר יותר לסרטים שבהם הוא מרגיש שהדמויות חושבות על אותם הדברים כמוהו, ושהן מודאגות מאותם הנושאים. אלו לגמרי הדברים שאני מדבר עליהם במעגל החברים שלי. אתה לא חייב להסכים עם הדמויות, אבל כשאתה רואה שהם מנהלים את אותם הויכוחים שאתה מנהל בחיים שלך אתה מזדהה יותר".

   

  שני מוטיבים עיקריים בסרטים של רוגן הם התנסויות בשלל סמים והומור יהודי - וכמובן שגם הפעם הם נוכחים בסרט. בסצנת הפתיחה רוגן לוקח את הזהות היהדות שלו לאקסטרים כאשר הוא מסתנן לקבוצת ניאו-נאצים ומוכן לקעקע על עצמו צלב קרס - הכול בשביל כתבה. "אני חייב להודות שזה היה קצת מאיים עבורי, חלק מהניצבים נראו מאוד נלהבים, אולי יותר מדי אפילו. אבל אני מקווה שהקהל יצחק מזה כמו שאני חשבתי שזה מצחיק", הוא מספר על הסצנה המדוברת.

   

   

  מתוך
  היא הדמות החזקה, הוא לוזר מובטל. מתוך הסרט

  אתה ידוע כמלך הטריפים הקולנועיים, אבל פה יש לך מתחרה. נתת לה טיפים?

  רוגן: "לא! היא לא הייתה צריכה אימונים בכלל. בכנות, למדתי ממנה הרבה".

  ת'ורן (צוחקת): "אני רק אגיד שאני מאוד שמחה להצטרף למסיבה הזאת".

   

  באחת הסצנות הנהדרות בסרט, משבר פוליטי נפתר כאשר הדמויות נמצאות תחת השפעה של אקסטזי. "זה לא יזיק אם מנהיגים יקחו סמים, זה רק יכול לעזור", אומר רוגן, פעיל נלהב ללגליזציה, שאפילו הקים חברת קנביס משלו ומוביל את ז'אנר סרטי הסטלנים. שרליז מוסיפה, "אנחנו צריכים לנסות את זה".

   

  זו פעם ראשונה שאתם עובדים ביחד, ואחד הדברים הבולטים בסרט היא הכימיה בין שניכם.

  רוגן: "זה היה נהדר. עשינו הרבה עבודה על הדמויות מבחינת כתיבה. ברגע שהיה לנו את הבסיס הזה וידענו איפה הדמויות עומדות, הכל היה הרבה יותר קל ופשוט".

   

  אז עכשיו את מצטרפת לחבורה של סת' רוגן?

  רוגן: "להיפך. אנחנו רוצים להיות חברים שלה עכשיו. זו קבוצה הרבה יותר טובה".

  ת'רון: "אני חושבת שהקבוצות שלנו מאוד דומות. אנחנו משלימים אחד השני. זה יותר טוב מלעזוב את הקבוצה שלך כדי ללכת לקבוצה אחרת".

  רוגן: "אפשר לעשות סופר-גרופ".

   

  אני חייבת לשאול, גם אתה צופה בסרטים שלך מסטול?

  רוגן: "לגמרי, בכולם. אבל אני מסטול כל הזמן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  סת רוגן ושרליז ת'רון
  צילום: AP
  לאתר ההטבות
  מומלצים