שתף קטע נבחר

מלך תאילנד התחתן עם שומרת הראש שלו

הפתעה מוחלטת בתאילנד: 3 ימים לפני הכתרתו הרשמית הודיע המלך כי הגנרלית סוטהידה, סגנית ראש מערך האבטחה שלו, היא עכשיו "המלכה סוטהידה". בעבר הייתה דיילת והשניים הכירו בטיסה. בתמונות מהחתונה היא נראית משטחת בפניו, היום כבר סיפקה הופעה ראשונה כמלכה

יממה אחרי שמלך תאילנד מאהה וצ'ירלונגקון הודיע כי נשא לאישה את שומרת הראש שלו סוטהידה טידג'אי, ערכה היום (ה') המלכה החדשה את הופעתה הראשונה בציבור בתפקידה החדש. נישואיהם של השניים נעשו לקראת הכתרתו הרשמית של המלך, ביום שבת הקרוב.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

מלך תאילנד מאהה וג'ירלונגקורן ו אשתו המלכה סוטהידה בנגקוק (צילום: AFP)
סוטהידה משטחת בפני המלך בחתונתם(צילום: AFP)

מלך תאילנד מאהה וג'ירלונגקורן ו אשתו המלכה סוטהידה חתונה (צילום: AFP)
המלך שומר על פרטיותו בקנאות. בחתונת הזוג(צילום: AFP)

מלך תאילנד מאהה וג'ירלונגקורן ו אשתו המלכה סוטהידה חתונה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

המלכה סוטהידה היא אשתו הרביעית של המלך מאהה וצ'ירלונגקון בן ה-66. אף שבשלוש השנים האחרונות הייתה גלויה לעין הציבור, רק מידע רשמי מועט פורסם עליה עד כה, וכלי התקשורת התאילנדיים ואזרחים רבים הופתעו מהבשורה על החתונה. בעבר צצו דיווחים על קשר רומנטי בין השניים, אולם הדיווחים האלה לא זכו לשום אישור מהארמון עד אתמול.

 

לפי הדיווחים, המלכה סוטהידה היא בת 40 ובעבר עבדה כדיילת בחברת התעופה Thai Airways International. בתאילנד מדווחים כי השניים הכירו בטיסה. סוטהידה הצטרפה למשמר המלכותי בשנת 2013, והיא הפכה לסגנית מפקד יחידת האבטחה של המלך. כיום היא מחזיקה בדרגת גנרל. יש לה גם כמה עיטורים מלכותיים יוקרתיים.

 

המלך מאהה וצ'ירלונגקון, הידוע גם בתוארו הרשמי ראמה ה-10, הפך למלך אחרי שבאוקטובר 2016 מת אביו, המלך פומיפון אדוניאדט, בתום 70 שנים על כס המלכות. עם זאת, הכתרתו הרשמית של וצ'ירלונגקון תיערך רק בשבת הקרובה. הוא יהיה המלך העשירי משושלת צ'אקרי. בעבר היה המלך הנוכחי נשוי שלוש פעמים, ויש לו שבעה ילדים. מאשתו האחרונה התגרש ב-2014.

מלך תאילנד מאהה וג'ירלונגקורן ו אשתו המלכה סוטהידה חתונה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

מלך תאילנד מאהה וג'ירלונגקורן ו אשתו המלכה סוטהידה בנגקוק (צילום: EPA)
סטוהדה לצד המלך כאשת המשמר המלכותי(צילום: EPA)

בסרטון מהחתונה ששודר אתמול בטלוויזיה בתאילנד הוצגה המלכה החדשה סוטהידה משתטחת בפני המלך. הקריין הסביר שהיא הגישה למלך מגש פרחים ובתמורה קיבלה מתנות מסורתיות המסמלות את הכוח המלכותי. המלך לבש מדים לבנים, והכלה הייתה לבושה בשמלת משי מסורתית ורודה. הם הוצגו חותמים על מסמכי הנישואים, וגם אחותו של המלך חתמה עליהם. ראש הממשלה, פריות צ'אן אוצ'ה, ובכירי ממשל אחרים נכחו בטקס.

 

היום כאמור הופיעה המלכה סוטהידה לראשונה בציבור עם בעלה המלך, כשהשניים חלקו כבוד לפסלים של מלכי עבר משושלת צ'אקרי ברובע ההיסטורי של בנגקוק.

 

המלך מאהה וצ'ירלונגקון הוא בעצמו דמות מסתורית לרבים מהתאילנדים. הוא מרבה לבקר בגרמניה, ושומר בקנאות על פרטיותו. טקס ההכתרה שלו בשבת הקרובה מעניין רבים, משום שהפעם האחרונה שבה נערך טקס הכתרת מלך בתאילנד הייתה ב-1950, אז עלה לכס המלכות אביו.

מלך תאילנד מאהה וג'ירלונגקורן ו אשתו המלכה סוטהידה בנגקוק (צילום: רויטרס)
המלך והמלכה בהופעת הבכורה הרשמית היום(צילום: רויטרס)

מלך תאילנד מאהה וג'ירלונגקורן ו אשתו המלכה סוטהידה בנגקוק (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

לפי הביוגרפיה שלו למד המלך ראמה ה-10 כילד וכנער בתאילנד, ולאחר מכן נסע ללמוד בבתי ספר פרטיים בבריטניה ובאוסטרליה. הוא טייס מסוקים וטייס קרב מוסמך, ושירת כקצין בצבא תאילנד. בתור המלך הוא מכהן כעת כמפקד העליון של הכוחות המזוינים של תאילנד. את 18 החודשים הראשונים שלו על כס המלכות ניצל עד כה לניסיון לחזק ולגבש את סמכותו של בית המלוכה, ובין השאר נטל לעצמו שליטה ישירה יותר על נכסיו האדירים של הארמון בסיוע הממשלה הצבאית ששולטת בתאילנד.

 

הנאמנות והמסירות למלך הן חלק מושרש בתרבות התאילנדית, והן רק העמיקו ב-70 שנות שלטונו של המלך פומיפון. בתאילנד השמעת ביקורת על המלך או משפחתו היא מעשה בלתי חוקי, והעלבת המלך היא עבירה שאפשר לגזור בגינה עד 15 שנות מאסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
גם האחות חתמה. חתונת המלך ושומרת הראש
צילום: AFP
מומלצים