שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מרצ: זנדברג "פעלה ללא סמכות" בפרשת טענות על הטרדה מינית
  בית הדין של מרצ נגד יו"ר המפלגה תמר זנדברג שהורתה לקיים בדיקה נגד חבר הנהלה עקב טענות על הטרדה מינית: "התנהגות שאינה הולמת". ח"כ זנדברג: "בית הדין של מרצ כרת גט כריתות מערכי המפלגה"

  יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג מנהלת קרב חריף בתופעת ההטרדות המיניות ולא אחת קראה לפוליטיקאים ואנשי ציבור להשעות את עצמם בעקבות תלונות שהוגשו נגדם בגין הטרדות מיניות. אולם דווקא בית הדין של מרצ קיבל היום (ה') החלטה חריפה נגד היו"ר עצמה, כאשר קבע כי החלטתה למנות בודקת לטענות שהוגשו נגד חבר הנהלת המפלגה נמרוד ברנע "אינה בסמכות" ו"אינה הולמת".

  שמחה במטה מרצ לאחר תוצאות מדגם 22:00 בבחירות 2019 (צילום: יאיר שגיא)
  יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג (צילום: יאיר שגיא)
   

  חבר הנהלת המפלגה נמרוד ברנע עתר לבית הדין של המפלגה, בטענה כי החלטתה של זנדברג למנות בודקת מיוחדת לתלונות נגדו אינה בסמכותה. חמישה חברי בית הדין קבעו פה אחד: "אנחנו מקבלים את קובלנת הקובל, וקובעים שפעולותיה של המשיבה בעניינו, ובפרט מינוי הבודקת, נעשו בחוסר סמכות והן בטלות. איננו דנים, ואיננו יכולים לדון, בתלונה כלשהי נגד הקובל, מאחר שעד היום תלונות כאלו אלו לא הוגשו לבית הדין על-ידי מתלוננות כלשהן (למרות הנוהל המיוחד שנקבע לעניין תלונות כאלו), ואף לא התבקשנו לכך על-ידי הקובל".

   

  עוד קבע בית הדין של מרצ: "אנו קובעים ברוב דעות כי פעולות המשיבה, שנעשו ביודעין בחוסר סמכות, והקריאות והפרסומים הפומביים נגד הקובל - גם בהנחה שנבעו ממניעים אידיאולוגיים - אף מהווים התנהגות שאינה הולמת".

   

  יו"ר מרצ ח"כ זנדברג תקפה בחריפות את החלטת בית הדין: "אדם עם ארבע תלונות לפחות לא יכול לשמש חבר הנהלה ללא בדיקת התלונות. לא הניסיונות להלך אימים על מתלוננות ולא פסק דין שמנוגד לערכי מרצ ושמחזיר את המאבק בפגיעה מינית עשרות שנים אחורה, לא ימנעו ממני להמשיך ולפעול לפי רוח מרצ, האידיאולוגיה של מרצ והמהפכה הפמיניסטית".

   

  על החלטת בית הדין אמרה זנדברג: "בית הדין של מרצ כרת היום גט כריתות מערכי מרצ, אולם אני מודיעה כי מרצ תמשיך לפעול בתוך כתלי הבית בדיוק כפי שאנחנו מצפים שיפעלו בכל מקום אחר. נמשיך לעמוד לצד המתלוננות ולהבטיח מרחב בטוח מפגיעה. אני שבה וקוראת לנמרוד ברנע לעשות את הדבר הנכון, לעזוב את ההתפתלויות המשפטיות ולהשעות את עצמו מהנהלת מרצ עד לבדיקה הולמת בעניינו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים