שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לא רק ת"א השלום: עוד 4 תחנות רכבת סגורות היום
  עקב עבודות, נסגרו עד מוצאי שבת תחנות באר יעקב, רחובות, יבנה מזרח וראשל"צ הראשונים. אתמול יצא לדרך המו"מ המחודש בין הנהלת הרכבת לוועד העובדים

  רכבת השלום. גם היא סגורה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  רכבת השלום. גם היא סגורה(צילום: ירון ברנר)

  ארבע תחנות רכבת נסגרו מאמש ועד מוצאי שבת: החל מהשעה 22:00 בערב אתמול ועד מוצאי שבת מושבתות לא פחות מארבע תחנות רכבת בשל עבודות - תחנות באר יעקב, רחובות, יבנה מזרח וראשון לציון הראשונים. לאלו מצטרפת תחנת תל אביב השלום, שסגורה גם היא עקב חשמול, כמו בכל סוף שבוע בחודשים האחרונים.

   

  ארבע התחנות מושבתות עקב עבודות לביטול ביטול מפגש כביש-מסילה ברמלה. בעקבות זאת, הרכבות בקו לוד-ראשל"צ הראשונים לא יופעלו היום. בקו ת"א ההגנה-באר שבע מרכז יעצרו הרכבות היום בתחנות כפר חב"ד ולוד גני אביב ובקו בנימינה-אשקלון הרכבות יחלו ויסיימו את נסיעתן בתחנת לוד. הרכבת תפעיל היסעים בחינם מתחנת רחובות לתחנת לוד עד השעה 15:30. בכיוון ההפוך ההיסעים יימשכו עד 17:00.

   

   

  בתוך כך, החלו אתמול נציגי הנהלת רכבת ישראל ונציגי ועד העובדים במשא ומתן מחודש על תנאי העבודה של העובדים, שלושה שבועות לאחר ההשבתה המלאה של הרכבות. המשא ומתן, שמתקיים בחסות ההסתדרות, נכפה על שני הצדדים בהחלטת בית משפט לדיני עבודה, שקבע כי לאור הסכסוך המתמשך בין הצדדים עליהם לשוב לשולחן המשא ומתן ולנסות להגיע לפשרה עד 1 ביוני.

   

  בנוסף, קבע בית הדין כי במהלך הדיונים על ועד העובדים להימנע מהשבתות ברכבת ככלי במשא ומתן. מנגד, קבע בית הדין כי הנהלת הרכבת לא תיצור התקשרויות עם חברות שונות במהלך המשא ומתן ולא תקנוס עובדים. בשיחות סגורות שהתנהלו בימים האחרונים הביעו הצדדים אופטימיות בנוגע לפתרון המשבר.

   

  גורם בכיר בהנהלת הרכבת אמר שלשום ל-ynet: "ההנהלה מביעה אופטימיות זהירה ומקווה שעוד העובדים יגלה מנהיגות ונחזיר את האמון לציבור". גם גורם בכיר בוועד העובדים אמר הם מביעים אופטימיות לקראת פתיחת המשא ומתן המחודש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  רכבת השלום. גם היא סגורה
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים