שתף קטע נבחר

בהשבעת הכנסת: מאבטחי נתניהו דחפו את ריבלין ואת חיות

מאבטחי היחידה לאבטחת אישים, הממונים על אבטחת רה"מ, דחפו שוב ושוב את נשיא המדינה ואת נשיאת העליון עד שהשניים סירבו להמשיך לצעוד עם נתניהו ואדלשטיין. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי בעקבות זאת נערך בשב"כ בירור. שב"כ: "נתחקר מול בית הנשיא". בית הנשיא: אין לנו טענות לשב"כ

רה
המאבטחים ובני הזוג נתניהו, בהשבעת הכנסת(צילום: חיים צח לע"מ )

המתיחות השוררת בין סמלי השלטון והרשויות הפכה השבוע לאירוע דחיפות של ממש כשמאבטחי השב"כ, השומרים על ראש הממשלה, הדפו את נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ונשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין באירוע השבעת הכנסת. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי בימים שלאחר התקרית ערכו בשב"כ בירור של המקרה ואף יצרו קשר עם גורמים שנכחו באירוע וניסו להתחקות אחר תיעודים מצולמים של הדחיפות הללו.

 

אירוע השבעת הכנסת ה-21 שנערך ביום שלישי האחרון ריכז אליו את ראשי שלוש הרשויות ואת סמלי השלטון של מדינת ישראל. מטבע הדברים היה האירוע רווי במאבטחים. מי שאמונה על אבטחת כל סמלי השלטון היא היחידה לאבטחת אישים של השב"כ כשרמת האבטחה הגבוהה ביותר היא זו של רה"מ. על פי הנהלים, אמור נתניהו לשהות רק באזורים סטריליים וכשהוא מבקש לצאת מאזור כזה, הוא מוקף בטבעת של מאבטחים.

 

 

פתיחת מושב הכנסת  (צילום: עמית שאבי)
נתניהו, ריבלין וחיות בתמונה הקבוצתית של ראשי המפלגות(צילום: עמית שאבי)

במהלך תנועת האישים המאובטחים בתוך משכן הכנסת, נעו הנשיא ריבלין, ראש הממשלה נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין והנשיאה חיות בשורה אחת כשהמאבטחים מקיפים אותם. לדברי גורמים שנכחו באירוע, בעת תנועת האישים, נדחפו הנשיאה חיות והנשיא ריבלין על ידי מאבטחי נתניהו שוב ושוב. עוד סיפרו העדים כי חוליית האבטחה של רה"מ נהגה באגרסיביות, ככל הנראה בשל העובדה שמדובר במגע עם קהל, ובכך הדפה את ריבלין וחיות שעל פי גורמים שנכחו במקום הגיבו למקרה בתחושות קשות.

 

בשלב כלשהו, לאחר שנשיאת העליון ונשיא המדינה נדחפו על ידי מאבטחי רה"מ מספר פעמים, עצר הנשיא ריבלין, הפסיק לצעוד עם שורת האישים המכובדת והמתין עד למעבר הפמליה של נתניהו ושל יו"ר הכנסת יולי הכנסת אדלשטיין. גם חיות הצטרפה לריבלין ועצרה אף היא את הצעידה המשותפת.

 

אלא שרגע לפני שנכנסו אל הטרקלין הבחינו ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הכנסת אדלשטיין כי הם מתקדמים בעוד הנשיא ריבלין עוצר ונותר מאחור יחד עם חיות. השניים פנו לאחור וסימנו לריבלין להצטרף אליהם אולם הוא סימן להם להתקדם וביקש להיכנס אחריהם לבדו, כך פעלה גם נשיאת העליון.

פתיחת מושב הכנסת  (צילום: מוטי קמחי)
שרה נתניהו ואסתר חיות בפתיחת מושב הכנסת (צילום: מוטי קמחי)
 

עד ראייה שעמד בסביבתו של ריבלין באותם הרגעים סיפר ל"ידיעות אחרונות" כי לאחר שהנשיא נדחף מספר פעמים על ידי מאבטחי רה"מ ולאחר שהבחין כי גם הנשיאה חיות נדחפת, הוא ביקש להיפרד מהדבוקה המכובדת אך האלימה למדי של מאבטחי בכירי המדינה.

 

עד הראייה הוסיף כי התקרית עוררה את תשומת לב כלל צמרת המדינה בעת שהנשיא התבקש כמה פעמים להצטרף לפמליה - וסירב.

 

מבית הנשיא נמסר: "אין לנשיא או לבית הנשיא כל טענה כלפי השב"כ". ממערכת בתי המשפט נמסר כי "הנשיאה הייתה בטקס בלווית בעלה ובשום שלב לא חשה באירוע חריג או שלא בנוח".

 

משירות הביטחון הכללי נמסר בתגובה: "היחידה לאבטחת אישים פועלת בשיתוף פעולה ובסינכרון מלא עם כלל האישים המאובטחים והכוחות הלוקחים חלק באבטחת האירועים השונים. כל תלונה הנוגעת להתנהלות כוח האבטחה נבדקת ומתוחקרת באופן ישיר ומקצועי מול לשכת האישיות המאובטחת, כפי שיבוצע גם במקרה זה מול בית הנשיא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח לע"מ
הזוג נתניהו והמאבטחים, בהשבעה
צילום: חיים צח לע"מ
מומלצים