שתף קטע נבחר

פירי מנהרות ועשרות בתי מפקדים: תיעוד תקיפות צה"ל

מטוסי חיל האוויר וכוחות זרוע הים תקפו 60 יעדי טרור הלילה, בהם פירי מנהרות התקפיות, כלי שיט של חמאס והג'יהאד האיסלאמי, חמ"ל של הג'יהאד האיסלאמי וחדר מצב הסייבר של חמאס. עשרות בתי מפקדים בדרגי השטח הופצצו. ארגוני הטרור בעזה מאיימים בהגדלת טווח הירי

תקיפות נרחבות של צה"ל ברצועת עזה, במקביל למטחי הרקטות הבלתי פוסקים, שגבו את חייו של אזרח ישראלי ראשון מאז צוק איתן : דובר צה"ל מסר הבוקר כי תקיפות חיל האוויר נמשכות ובמהלך הלילה תקפו מטוסי קרב של צה"ל כ-60 יעדי טרור, ובסך הכול כ-200 יעדים מתחילת ההסלמה הנוכחית.

 

בשעות האחרונות חיל האוויר תקף וממשיך לתקוף בתים פרטיים של מפקדי שטח בדרג ביניים בחמאס ובג'יהאד האיסלאמי. תקיפות כאלה בוצעו בחאן יונס, בשאטי וברפיח, ובחלק מהבתים היו אמצעי לחימה. לפי צה"ל, בשעות אלה מתבצעות תקיפות של יותר מ-30 בתים כאלה. התפיסה של צה"ל בגישה זו היא שמפקדים שמנחים על ירי רקטות לא מוצאים בית לחזור אליו.  כל זאת, במקביל למטחים הכבדים - מ-22:30 בערב זוהו 180 שיגורים, ובסך הכול שוגרו 430 רקטות ופצמ"רים מהרצועה מתחילת ההסלמה. מהירי באשקלון נהרג משה אגדי, תושב אשקלון בן 58, אב לארבעה.

 

הלילה תקף כלי טיס של צה"ל חוליית משגרי רקטות ועמדה צבאית של חמאס בצפון רצועת עזה. כמו כן, הותקפו פירי מנהרות התקפיות, מתחמים ומוצבים צבאיים, מחסנים ומפעלים לייצור אמצעי לחימה של חמאס והג'יהאד האיסלאמי. בסרטון שפרסם דובר צה"ל ניתן לראות תקיפת תשתית תת-קרקעית ובה מתקן לייצור רקטות של חמאס במרחב נצרים. בסרטון ניתן לראות את פיצוצי המשנה הנגרמים כתוצאה מחומרי הנפץ הקיימים במתקן. מלבד זאת, תקפו כוחות זרוע הים כמה כלי שיט מבצעיים של הכוח הימי של חמאס והג'יהאד האיסלאמי.

 

 

 

 

תקיפות צה
תקיפות צה"ל, הלילה(צילום: דובר צה"ל)

תקיפות צה
(צילום: דובר צה"ל)

במהלך התקיפות, מטוסי קרב של צה"ל תקפו מפעל לייצור אמצעי לחימה בג'באליה ומתחם צבאי השייך לחטיבת רפיח ובו מחנה אימונים עם מפעל בטון שבו מיוצרות תשתיות לבניית מנהרות לחימה של הג'יהאד האיסלאמי. כמו כן, הותקף מתחם צבאי של הג'יהאד האיסלאמי במערב חאן יונס, חמ"ל של ארגון הטרור הממוקם בתוך מסגד בשאטי ומתחם צבאי ומחנה אימונים של חטיבת העיר עזה של הארגון בשאטי.

 

כחלק מהתקיפה הותקף מתחם צבאי ובו בתי פעילי הכוח הימי ומבנה צבאי בביתו של אחראי מערך הקומנדו הימי של חמאס בשכונת חאן יונס, אשר כללו כלים למנהור לחימה. בנוסף, הותקפו מתחם צבאי של חמאס בשאטי המשמש כמחנה אימונים, משרד צבאי בחדר מצב הסייבר של ארגון הטרור בשכונת רימאל, מחסן אמל"ח בביתו של פעיל המערך האווירי של חמאס בעיר עזה ומוצב צבאי של הארגון, שמשמש את גדוד הנח'בה במרכז ג'באליה שבצפון הרצועה.

 

בתקיפות צה"ל הלילה נהרגו שני פעילי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי. מיום שישי נהרגו 10 פלסטינים, בהם שישה פעילי חמאס והג'יהאד האיסלאמי. בהודעת החמ"ל המשותף של הזרועות הצבאיות של חמאס והג'יהאד האיסלאמי הבוקר נאמר כי "לאור ההתעקשות של ישראל לפגוע בבתים - ההתנגדות הפלסטינית החליטה להגיב באופן חסר תקדים. שוגר מטח גדול של כ-50 רקטות לאזור אשקלון, ונבחנת הרחבת הירי למרחק של מעל 40 ק"מ בשעות הקרובות אם התוקפנות תימשך".

צה
בניינים שהושמדו בעזה(צילום: EPA)

צה
(צילום: EPA)

צה
(צילום: AP)

בכיר בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי הוסיף: "ישראל לא חושפת אזורים שבהם נפלו טילים ומה הם עוללו. הימים הבאים יגלו בדיוק מה שהתרחש באשקלון ובמקומות אחרים. מוכנים להרחיב את טווח הירי והכמות, ואנחנו עדיין בתחילת המערכה". הבוקר כל המעברים לעזה סגורים, למעט העברת דלק לתחנת הכוח כדי למנוע קריסה הומניטרית.

 

הלילה, לראשונה מאז מבצע צוק איתן ב-2014, נהרג אזרח ישראלי מירי רקטה - גבר כבן 60 נהרג מפגיעת רקטה באשקלון. הוא נהרג מפגיעת רסיסים בחזה. בנוסף פגעה רקטה בבית בשדרות, שם לא היו נפגעים. לאחר לילה של מטחים לכל הדרום, ובכלל זאת גם לבאר שבע ולאשדוד, הירי נמשך גם הבוקר ואזעקות נשמעו בין היתר בקריית גת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
תקיפה הלילה ברצועה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים