שתף קטע נבחר

טראמפ נגד פייסבוק: "צנזורה של אמריקאים"

לאחר שהחליטה לחסום מספר דמויות המזוהות עם הימין הקיצוני בארצות הברית, פייסבוק סופגת ביקורת מצד דונלד טראמפ. "זוהי ארצות הברית של אמריקה", צייץ טראמפ, "ויש לנו מה שנקרא חופש הביטוי"

הרשתות החברתיות מנסות להתנקות מדברי הסתה - וזוכות לגינוי דווקא מפי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ : בסדרת ציוצים במהלך סוף השבוע האחרון, הביע טראמפ את מורת רוחו לנוכח חסימה של כמה דמויות מפתח מפייסבוק ובהמשך גם מטוויטר, בהן הקונספירטור המזוהה עם הימין הקיצוני - אלכס ג'ונס, ומנהיג ארגון אומת האיסלם - לואיס פרחאן, הידוע באמירותיו האנטישמיות.

 

טראמפ במדשאת הבית הלבן (צילום: Getty Images)
"עוקבים מקרוב". טראמפ(צילום: Getty Images)

 

"אני ממשיך לפקח על הצנזורה של אזרחים אמריקאים ברשתות החברתיות", צייץ טראמפ, "זוהי ארצות הברית של אמריקה. יש לנו מה שנקרא חופש הביטוי, אנחנו עוקבים ומפקחים מקרוב". בציוץ אחר כתב: "כל כך מופתע לראות הוגי דעות שמרנים כמו ג'יימס וודס נחסמים מטוויטר, וכמו פול ווטסון נחסמים מפייסבוק".

 

 

תהליך הניקוי של פייסבוק התמקד בעמודים של ארגונים ויחידים בפרופיל גבוה - והוא תוצאה של הפרת כללי הקהילה של הרשת החברתית, שאינם מאפשרים דברי הסתה וקריאות לאלימות, בייחוד כשהם מכוונים כלפי קבוצות שוליים מוגנות. במקרים רבים מדובר גם בעמודים ובפרופילים שמפיצים באופן שיטתי מידע כוזב ותיאוריות קונספירציה. כאמור, הפרופילים שהוסרו נהגו לייצר שיח כזה באופן תדיר.

 

זו לא הפעם הראשונה שטראמפ משמיע טענות וביקורת נוקבת נגד ענקיות הטכנולוגיה ונגד רשתות חברתיות - והוא מרבה לעשות את זה, למרבה האירוניה, בטוויטר. רק לפני שבועיים נועד טראמפ עם מנכ"ל ומייסד טוויטר, ג'ק דורסי, בפגישה סגורה בת חצי שעה שבה השניים דנו באתגרים של הרשת החברתית. בסופה צייץ טראמפ כי הייתה "פגישה נהדרת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים