שתף קטע נבחר

רוב התקציב של החללית "בראשית 2" - מתרומות

שר המדע הודיע שסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע תכפיל את התמיכה בפרויקט '"בראשית" ל-20 מיליון שקל. עלות הפרויקט הראשון, שרובו מומן מתרומות, הגיע ל-100 מיליון דולר

כמו החללית "בראשית", שנבנתה על ידי עמותת SpaceIL והתעשייה האווירית, במימון המיליארדר מוריס קהאן ותורמים נוספים - כך רוב התקציב של "בראשית 2", החללית הישראלית השנייה שאמורה להגיע לירח, לא יגיע מהמדינה. עלות פרויקט הנחתת החללית הישראלית הראשונה על הירח הסתכמה בכ-100 מיליון דולר - כך ש-20 מיליון שקל הוא סכום שאינו מגיע ל-10% מתקציב הפרויקט.

 

 

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס הודיע היום (א') בישיבת הממשלה שסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע תכפיל את התמיכה בפרויקט '"בראשית" לגובה של כ-20 מיליון שקלים. שר המדע אמר כי סוכנות החלל הישראלית פנתה לנאס"א שתבחן את הגדלת מעורבותה בהסכם עם סוכנות החלל הישראל עבור תוכנית "בראשית".

 

השר אקוניס אמר בישיבת הממשלה: "פרויקט 'בראשית' ריתק ואיחד את כל אזרחי ישראל בציפייה לנחיתה מוצלחת על הירח. העניין הציבורי העצום, לצד ההישגים הטכנולוגיים פורצי הדרך, חידדו את הצורך בהגדלת ההתגייסות העצומה להצלחת הפרויקט. אין לי ספק שההחלטה להכפיל את התמיכה הממשלתית ולהעמקת שיתוף הפעולה מול סוכנות החלל האמריקנית תסייע להצלחת 'בראשית 2' ולנחיתתה בהצלחה על הירח".

 

בפרויקט "בראשית" הראשון העניקה סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע תמיכה בגובה של כ-10 מיליון שקלים בלבד, בפרויקטים שהושקעו בין השאר בפיתוחים טכנולוגים לצד פעילויות חינוכיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
סלפי על רקע הירח
צילום: מוטי קמחי
מומלצים